Slavní bez smartphonu. Tyto celebrity oslovují miliony lidí, přesto si vystačí s hloupým telefonem

  • Smartphone dnes může mít úplně kdokoliv...
  • Přesto se najdou i celebrity, které chytrý telefon dobrovolně odkládají
  • Mají pro to své důvody, spousta z nich se cítí svobodněji

Nedávno jsme vás informovali o vzrůstajícím trendu mladých uživatelů, kteří hojně mění své smartphony za hloupé telefony, které toho moc nedokážou. Není to však jen nastupující mladá generace, podobné kroky už dříve učinily celebrity, tedy osoby, u kterých by to nikdo nečekal. Důvody ke svému postoji však mají stejné - nechtějí se nechat pohlcovat online světem, nechtějí být ve stresu, pociťovat úzkost, být zahlceni informacemi nebo dokonce závislí na smartphonu. Určitá svoboda, i to může znamenat používání hloupého telefonu.

Ne, že by tyto celebrity neměly vůbec žádný telefon, to říci nemůžeme, ale používají jeho základní variantu jen k volání a psaní textovek. A za to, že nejdou s moderní dobou, se rozhodně nestydí. Dávají to veřejně najevo, a zatímco někteří se na hloupé telefony vrátili po delší době používání smartphonů, jiní nástup chytrých telefonů na trh snad vůbec nezaznamenali. Toto je několik světových celebrit, které nepoužívají smartphony, byť byste to do nich určitě neřekli.

Ed Sheeran

Světová pop star, Ed Sheeran, používal smartphone až do roku 2015. Po velké koncertní šnůře se však rozhodl, že se jej nadobro zbaví. Bylo pro něj totiž velmi stresující okamžitě reagovat na zprávy. Veškeré důležité záležitosti vždy řešil na počítači, a dělat to stejné na smartphonu mu místo svého volného času přišlo kontraproduktivní.

Klepněte pro větší obrázek
Ed Sheeran dokonce na pár let zcela odložil telefony, od roku 2021 používá reinkarnovanou Nokii 3310 (Zdroj: Shutterstock)

Podle svých slov si „jednou za čas sedne k notebooku a odpoví na 10 e-mailů“, poté notebook zavře a žije svůj běžný živost. Dobu krátce poté, kdy se zbavil smartphonu, popisuje jakoby se „okolo něj právě zvedl závoj“. Zpěvák však s ostatními nepřerušil kontakt, pouze jej výrazně omezil. Do roku 2017 používal hloupé telefony, které následně na pár let odložil. Až v roce 2021 si pořídil Nokii 3310 (2017). Ed Sheeran má telefon jen proto, aby si zavolal, dotykový displej, mobilní internet ani aplikace nepotřebuje. 

Diskuze (14) Další článek: Tento adaptér od Motoroly nahradí neustálé zapojování telefonu k palubnímu systému auta

Témata článku: , , , , , , , , , , Shutterstock, Ed Sheeran, Justin Bieber, Telefon, SMA, Buzzfeed, Elton John, Michael, Celebrita, Sex ve Městě, Buz,