Sluchátka Bluetake BT400: cirkulárka ve znaku (test)

Počet Bluetooth sluchátek tlačících se na pultech obchodů utěšeně roste. Dnes jsme vyzkoušeli elegantní kousek Bluetake BT400 a naše dojmy si nenecháme pro sebe.
Sluchátka Bluetake BT400: cirkulárka ve znaku (test)

Bezdrátová sluchátka využívající pro přenos technologii Bluetooth již nejsou pouze sci-fi výstřelkem, který by byl pro uživatele finančně nedostupným. Souběžně s jejich oblibou roste i jejich počet na pultech obchodů a uživatel si tak může vybrat přesně to, které mu nejvíce vyhovuje. V našich končinách bude prioritní zejména cena sluchátka a nemůžeme se proto divit, že výběr nejčastěji padá na neznačkové nebo výrobky méně známých firem. Z této kategorie jsme dnes vybrali jednoho zástupce, kterého vám blíže představíme.

Jedná se o sluchátko tchajwanské společnosti Bluetake, které do naší republiky dováží společnost ProControl CZ. Přestože se Bluetake zabývá výhradně modrozubou technologií a má s ní mnoholeté zkušenosti, u nás není tato společnost příliš známá. V její současné nabídce nalezneme pouze jedno bezdrátové sluchátko a to nese označení BT400. Ovšem výběr není tak jednoduchý, jak se na první pohled může zdát. Vybírat totiž můžete z následujících variant:

Klepněte pro větší obrázek

  • První využívá kombinaci bílé barvy se světle modrou a neubráním se dojmu, že apeluje na barevnou řadu všech nových modelů Sony Ericsson, pro které by sluchátko BT400 bylo vhodně sladěným příslušenstvím.
  • Druhá barevná varianta je odvážnější a dominantní barvou je zde tmavě modré.
  • Třetí barevná varianta je nejelegantnější a prostor zde dostaly dva odstíny tmavě šedé. Tuto variantu jsme testovali.

Elegance na první pohled

Vzhled sluchátka působí moderním dojmem a použitá barevná kombinace je velmi zdařilá. Z počátku jsem si nemohl zvyknout na ztvárnění loga výrobce s typovým označením, které je umístěno v středové části sluchátka. Působilo to jako vlepený „odznáček“. Po pár dnech života se sluchátkem BT400, jsem ale názor změnil, neboť právě ten zavrhovaný „odznáček“ je to, čím se sluchátko výrazně odlišuje od konkurence na trhu. Celé sluchátko je mírně prohnuté a proto, když jej nasadíte, netrčí nikam do prostoru. Nechybí ani praktické očko pro protáhnutí řemínku k zavěšení na krk. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přední straně dominuje „odznáček“ s logem výrobce

Sedí jako přibité

Kvalita zpracování levných sluchátek bývá většinou pochybná. Že to nelze vztahovat na všechna neznačková sluchátka jsme se přesvědčili právě zde. Použitý materiál působí kvalitně a všechny díly jsou přesně usazeny bez sebemenšího vrzání. Výhradu bych měl pouze k usazení výměnné spony. V balení totiž naleznete dvě barevné varianty, které můžete střídat. Na jednu stranu nelze upřít snahu o jednoduchou výměnu, avšak ta má za následek brzké vyviklání úchytu. Spona při častější manipulaci nedrží tak jistě jako na počátku. Samozřejmostí je možnost zavěsit sluchátko na levé i pravé ucho. Spona je na rozdíl od zbytku sluchátka téměř kompletně vyrobena z gumy. Po počátečních problémech se správným usazením za ušní boltec, kterých se bohužel nezbavíte, zjistíte, že díky gumové sponě drží sluchátko za uchem jako přibité a zároveň nijak netlačí. I po delším používání nebudete mít žádné nepříjemné pocity a na nasazené sluchátko mnohdy zapomenete. Sluchátko totiž váží pouhých deset gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obsah balení

Před prvním použitím musíte sluchátko spárovat. Jeho připravenost ke spárování poznáte snadno podle dvojbarevně blikající diody. Čehož docílíte přidržením tlačítka po dobu deseti sekund. Proces spárování s telefonem je dobře popsán v přiloženém manuálu a pokud by někdo měl nějaké problémy, může navštívit web výrobce, který se na svých stránkách věnuje všem telefonům s Bluetooth samostatně. Tato snaha zaslouží pochvalu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ovládací prvky jsou umístěny vzadu; Dvě barevné varianty spony

Spárování proběhlo bez potíží a sluchátko si s telefonem dobře rozumělo. V manuálu však číhá menší zrada. Je tam uvedeno, že pokud chcete využít hlasový vytáčení, musíte jednou stisknout tlačítko na sluchátku. Věc se má tak, že k úspěšnému pokusu o hlasové vytáčení musíte zmiňované tlačítko stisknout dvakrát. Jedná se o detail, který může ušetřit několik desítek minut při manipulaci se sluchátkem.

Pouze pro blízká setkání

K ovládání sluchátka slouží polohovací tlačítko umístěné zezadu. Pouhým stiskem sluchátko buď zapnete/vypnete nebo uskutečníte či naopak ukončíte hovor. Pohybem nahoru a dolů ovládáte hlasitost hovoru. Na kvalitu zvuku si nelze stěžovat. Oběma stranám hovoru je dopřán jasný a dostatečně hlasitý zvuk. Problémy však nastávají se zvětšující se vzdáleností od mobilu. Kvalita hovoru razantně klesá, až spojení vypadne úplně. Tato situace nastává asi po pěti metrech a je závislá na viditelnosti sluchátka s mobilem. Možná se to týká pouze námi testovaného kusu, ale v každém případě se to odráží na bodovém hodnocení sluchátka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátko má prohnutý profil; Srovnání s Ericsson T39

Cestovní nabíječkou nabijete sluchátko za 1 až 1,5 hodiny. O tom, že sluchátku dochází „šťáva“ vás informuje indikační dioda, která začne blikat červeně. Sluchátko jsme měli na testování krátce a tak můžeme jen konstatovat, že přes dvě hodiny hovoru jsme se dostali pokaždé a v pohotovostním stavu vydrží sluchátko minimálně dva dny.

Pokud se momentálně ohlížíte po stylovém sluchátku s moderním designem, které budete používat převážně v autě nebo v blízkosti mobilu -  zaměřte svůj zájem také na sluchátko BT400. Za cenu 4 260 Kč získáte vzhledově zajímavé a použitelné Bluetooth handsfree.  

Ve zkratce:

  • Bluetooth sluchátko Bluetake BT400
  • Zdroj: Pro Control CZ
  • Telefon: 547 129 565
  • Web: www.bluetooth-shop.cz
Diskuze (5) Další článek: :-) mojelogo ToolBar: exkluzivní posílání textovek

Témata článku: Recenze, Příslušenství, Sluchátka, Test, Prohnutý profil, Znak, Ušní boltec, Sluch, BLU, Pravé ucho, Celé sluchátko


Určitě si přečtěte