Sluchátka OnePlus Buds nemají žádné dráty a umí se rychle dobíjet

Smartphone OnePlus Nord není jediná novinka, kterou čínský výrobce představil během své efektní AR premiéry v rozšířené realitě. Dobře vybavený smartphone vyšší střední třídy doplní také zcela bezdrátová sluchátka OnePlus Buds. Cena nebude přehnaná a jejich hlavní výhodou má být velmi rychlé dobíjení.

Designově jde o další z následovníků populární AirPods od Applu. V malé krabičce zaoblených tvarů jsou na výšku posazená dvě oddělená pecková sluchátka s tyčinkovým profilem. Jsou odolná proti postříkání vodou (IPX4), takže se hodí i ke sportu. Na výběr je černá, bílá a modrá verze. Na rozdíl od telefonu Nord budou sluchátka v prodeji pouze na evropském e-shopu OnePlus za cenu 89 eur (cca 2 400 Kč).

10 minut na 2 hodiny poslechu

Zárukou kvalitního poslechu mají být dynamické měniče s velkým průměrem 13,4 mm. Nabíjecí pouzdro podporuje technologii rychlého dobíjení Warp Charge a pouhý desetiminutový pobyt sluchátek v něm má stačit na 2 hodiny přehrávání. Maximem sluchátek „na jeden zátah“ je 7 hodin. Pokud opakujeme cyklus vícekrát, celkem lze na jedno nabití s pomocí pouzdra poslouchat až 30 hodin. 

OnePlus Buds používají hybridní technologii potlačení hluku, která zapojuje do akce jednak trojici mikrofonů umístěnou v každé z pecek, a jednak algoritmy umělé inteligence, která v rušném prostředí vybudí frekvence hlasu a pomáhá k lepšímu poslechu i hlasovému podání pro druhou stranu při telefonním hovoru.

Přítomna je technologie Bass Boost na zvýraznění basů a také Dolby Atmos, která dodává lepší prostorový stereo efekt – funguje ale jen se smartphony OnePlus. Sluchátka se ovládají gestem dvojího poklepání nebo podržení na vnější straně pecek. Párování je možné díky Bluetooth 5.0 se všemi telefony s podporou kodeků SBC a AAC.

Diskuze (4) Další článek: Tak si představujeme evoluci. CAT S62 Pro vylepšil a zmenšil termokameru, přitom je levnější

Témata článku: Oneplus, Technologie, Bluetooth, AirPods, True wireless, Zcela bezdrátová sluchátka, TWS, Rychlé dobíjení, Warp Charge, Pecka, Poslech, POSA, AAC, Pouzdro, OnePlus Buds, Sluchátko, Dobíjení, Google Ara, Drát, SBC, Bas Boost, Dolby Atmos


Určitě si přečtěte