SmartGSM - výborný správce mobilu pro kapesní počítače

Správa telefonního seznamu a textových zpráv, tvorba log a vyzváněcích melodií. To všechno a ještě něco navíc nabízí nová verze programu SmartGSM pro kapesní počítače na platformě Pocket PC. Přečtěte si podrobnou recenzi.
SmartGSM - výborný správce mobilu pro kapesní počítače

Jestliže vlastníte mobilní telefon a zároveň i kapesní počítač, jistě vás napadlo, že by nebylo od věci spravovat telefonní seznam či textové zprávy z velkého displeje PDA. Tento nápad měl i Miloš Macko ze Slovenska, který již před více jak rokem představil první verzi programu SmartGSM. Již tehdy nabízel program jednoduchou zprávu telefonního seznamu, textových zpráv a tvorbu grafických log. Po roce se objevuje nová verze, která slibuje mnohá vylepšení. Podívali jsme se na program pod lupou.

Nezaměnitelné prostředí

SmartGSM si vás získá svým originálním grafickým prostředím. Základní funkce programu se přepínají klepnutím na nápis či ikonku právě zvoleného menu. Pod tímto nápisem si všimněte nenápadného, avšak velmi důležitého textového popisku. V telefonním seznamu, textových zprávách i v sekci grafických log se kliknutím na tento popisek objeví důležité nabídky. Hezkou finesou jsou grafické ukazatele v horní části, které informují o stavu akumulátoru mobilního telefonu a síle signálu.

Spojení s mobilem

Já vím – techničtí hračičkové se nebudou rozplývat nad grafickou krásou programu, přejděme tedy k podstatnějším funkcím. Před prvním spojením mobilního telefonu a kapesního počítače zavítejte do menu Phone – Connection a zde vyberte značku svého telefonu a typ spojení. PDA a mobil spolu mohou komunikovat dvojím způsobem: infraport obsahují snad všechny kapesní počítače a většina mobilních telefonů střední třídy. Druhým způsobem je technologie Bluetooth, která nabízí mnohem větší pohodlí; modrozub se však v mobilních telefonech a kapesních počítačích vyskytuje zatím poskrovnu a je to škoda. Majitelé modrozubých přístrojů se mohou těšit větší užitečnosti programu. SmartGSM podporuje mobilní telefony Nokia, Sony Ericsson a Siemens. U mobilů těchto tří značek můžete využívat funkce telefonního seznamu a textových zpráv. Zbylé dvě třešničky – tvorba grafických log a vyzváněcích melodií – jsou určeny jen majitelům telefonů finského výrobce.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Telefonní seznam

Telefonní seznam je silnou stránkou programu. Při prvotním spojení provedete synchronizaci: všechny položky paměti telefonu i karty SIM se zkopírují do paměti PDA. Zde můžete se záznamy pracovat mnohem pohodlněji než v samotném mobilu. Kontakty v paměti telefonu jsou odděleny od kontaktů uložených na kartě SIM, jednoduchým způsobem lze záznamy kopírovat, přesouvat, mazat a upravovat. Provedené úpravy se přenesou do mobilního telefonu při další synchronizaci. Díky nezávislé spolupráci s více SIM kartami můžete SmartGSM používat pro zálohu či kopírování karet.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Textové zprávy

S textovými zprávami pracuje SmartGSM podobně jako s telefonním seznamem. Při synchronizaci se přenesou SMS z telefonu do paměti PDA, zde je můžete archivovat, když vám dojde místo v telefonu. Program rozděluje textové zprávy do dvou základních skupin, a to SMS z telefonu a SMS, které „patří“ programu. Při psaní textové zprávy se nemusíte omezovat na 160 znaků, zprávu lze navíc zaslat více příjemcům. Opravdu originální je možnost nakreslit vlastní obrázkovou zprávu a tu pak okamžitě odeslat. Příjemce však musí mít přístroj podporující Smart Messaging.

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Loga a vyzváněcí melodie

Majitelé telefonů Nokia jistě zajásají při práci s grafickými logy či vyzváněcími melodiemi. Obě funkce jsou výtečně zpracované. Můžete tvořil logo operátora, startovací logo, obrázkovou zprávu či obrázek skupin. Kreslení by však bylo mnohem příjemnější a rychlejší, kdyby se nástroj tužka choval zároveň jako guma: klepnutím na prázdné políčko by byla nanesena černá barva a při opětovném klepnutí na již černé políčko by došlo k jeho vygumování (podobně jako u Logomanageru na PC). Možná toto vylepšení nabídne nová verze programu. Vytvořené dílko můžete okamžitě poslat do telefonu buď infraportem, nebo textovou zprávou (obrázková zpráva).

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek

Práce s vyzváněcími melodiemi je velmi příjemná. Grafická notová osnova nemusí zastrašit ani ty uživatele, kteří se s pěti linkami a houslovým klíčem nikdy nesetkali. Zadávání tónů probíhá na virtuálních klávesách. K pohodlí přispívá i grafický výběr délky not a pomlk. Vyzváněcí melodii lze odeslat buď infraporem, nebo textovou zprávou na telefon, který přijímání melodií přes SMS podporuje.

Klepněte pro větší obrázek  

Výborný program

SmartGSM je bezesporu užitečný program pro všechny uživatele kapesního počítače a mobilního telefonu. Cena programu je 22,95 dolarů, což není vzhledem k užité hodnotě mnoho. V záplavě zbytečných a prakticky nepoužitelných programů pro kapesní počítače jde o příjemnou změnu. Jestliže nechcete kupovat zajíce v pytli, vyzkoušejte si nejdříve patnáctidenní trial verzi.

Diskuze (23) Další článek: Eurotel má problémy s Komerční bankou: jedna ruka neví, co dělá druhá

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Počítače, Správce, Kapesní počítač, MOBI, Mobil, Počítač, Stolní počítače na Heureka.czAutor Oriho kritizuje Microsoft za tvoření umělých bariér. Přeje si, aby skončil s exkluzivitami

Autor Oriho kritizuje Microsoft za tvoření umělých bariér. Přeje si, aby skončil s exkluzivitami

Phil Spencer se před pár dny v rozhovoru pro Axios rozpovídal o studiu Bungie a o tom, že byla možnost, aby patřilo pod Microsoft i v současnosti. Na to docela ostře zareagoval jeden z vývojářů Moon Studios.

Martin Nahodil
ExkluzivitaKomentář
Chystané finské cloudové MMO nakonec Xbox exkluzivitou nebude

Chystané finské cloudové MMO nakonec Xbox exkluzivitou nebude

Mainframe odstoupilo od smlouvy s Microsoftem.

Radek Wunderlich
MainframeRPGOnline
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Seagate začne prodávat 20TB pevné disky i běžným smrtelníkům
Karel Javůrek
ÚložištěPevné diskySeagate
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

Ladislav Novák
Mobily
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny