Smartphone jako mobilní kancelář. Naskenuje, vytvoří dokumenty, upraví je a nechá podepsat

  • Smartphone dokáže na cestách částečně zastoupit počítač
  • Otevřete v něm a upravíte dokumenty, nebo jiné naskenujete
  • Počítá se i s podpisy, mít stylus po ruce je výhodou...

Smartphone plní každý den roli zařízení pro práci a pro zábavu. Dnes se zaměříme na první zmiňovaný aspekt, kdy se ze smartphonu nebo tabletu stane mobilní kancelář. Práce na cestách nemusí znamenat, že s sebou musíte vždy tahat notebook. Ano, větší displej znamená i pohodlnější práci, telefon je tak často v terénu brán spíše jako pracovní záloha. Pokud vám dojde baterie v notebooku (nebo jste si třeba zapomněli přibalit adaptér), může se z něj stát, s určitými omezeními, mobilní kancelář.

Smartphony dnes můžete běžně využít pro čtení kancelářských dokumentů. Jejich editace či tvorba nových je však vhodnější na větších displejích. Např. na tabletu, ideálně s doplňkovou QWERTY klávesnicí. U některých značek vám stačí i externí displej, např. hotelová televize, a Bluetooth myš a klávesnice, které připojíte ke smartphonu. Skenování zajistí bez větších problémů zadní fotoaparáty, pro běžné použití si vystačíte i s „kreslenými“ podpisy. Existují však aplikace, které se postarají, aby byl váš podpis u všech dokumentů vždy stejný.

Editace kancelářských dokumentů

Smartphony s Androidem a iOS mají spoustu možností, jak si otevřít a zobrazit kancelářské soubory MS Office, tedy dokumenty typu Word, Excel a PowerPoint. Přímo Microsoft má na Androidu a iOS svou vlastní aplikaci Microsoft 365 (Office), ve které můžete otevírat soubory, která vám třeba přistanou do e-mailu. Předplatné Microsoft 365 nepotřebujete, ale aplikace vás však k otevření souborů a k vytváření nových pustí až po přihlášení k Microsoft účtu. Verzi pro iPhone si stáhnete zde.

Přihlaste se
a zdarma dočtěte
tento článek

 

Po přihlášení můžete také
diskutovat pod články

Diskuze (18) Další článek: Realme Hyperimage+ je umělá inteligence jen pro fotky. Doostří je, přidá detaily a vylepší světlo a stíny

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Adobe Acrobat Reader, Microsoft Lens, Adobe Acrobat, Scanování, Smart Connect, Adobe, Počítač, PowerPoint, Displej, Microsoft Excel,