Smartphone jako srdce dalekohledu. Má až 25× přiblížení, a jistotu, že si při focení měsíce nikdo nebude vymýšlet

  • Mobil může být srdcem hvězdářského dalekohledu
  • Z telefonu tak vyfotíte „skutečné“ fotky měsíce
  • K prvním zájemcům se hvězdářský dalekohled dostane v prosinci

Na crowdfundingovém serveru Kickstarter se objevil zajímavý produkt, který nebude fungovat bez smartphonu. Řeč je o hvězdářském dalekohledu Hestia. Samostatně si totiž koupíte jen tělo dalekohledu s optikou, samotné sledování záznamu v hledáčku, popř. pořízení fotek a videí, obstará smartphone.

Dalekohled Hestia má rozměry 17 × 25 × 5,5 cm a váží 500 gramů. Jeho součástí je 30mm optika složená ze šesti čoček ve třech skupinách. Díky nim celý systém umožňuje až 25× přiblížení. Hlavní fotoaparát musí být umístěn na přesně daném místě, k čemuž si pomůžete magnety. Ve smartphonu musíte následně použít aplikaci spolupracující s dalekohledem, která složí více fotek hvězdné oblohy různého dynamického rozsahu do jednoho vylepšeného snímku.

Klepněte pro větší obrázek

Mobilní aplikace má dále i mapu hvězdné oblohy, která vám pomůže na obloze najít zajímavé cíle pro sledování a focení. V knihovně vesmírných těles se u jednotlivých položek dozvíte i základní astronomické informace.

Dalekohled s trojnožkou na Kickstarteru vychází na 189 dolarů, což dělá i s daní necelých pět tisíc korun. Za příplatek si můžete dokoupit sluneční filtr. K prvním zájemcům se mobilo-dalekohled dostane letos v prosinci. Dalekohled podporuje všechny telefony s Androidem 11 a vyšším, popř. iPhony 13 a vyšší modely, vyjma iPhonu SE.

Dalekohled Hestia pro smartphony:

Diskuze (10) Další článek: Galaxy S23 Ultra a fotografické hádanky. Pokud poznáte zvířata na fotkách, můžete telefon vyhrát

Témata článku: iPhone, Android, Smartphony, iOS, Příslušenství, Kickstarter, Přídavný objektiv, Zatmění měsíce, Přiblížení, Fotka, Focení, SMA, Srdce, Hvězdná obloha, Dalekohled, F +, Apple iPhone na Heureka.cz