Smartphone místo topení. iQOO 9 Pro s posledním Snapdragonem přesáhl neskutečných 75 stupňů Celsia

  • Srovnávací test vybíjení baterií ukázal zajímavou shodu
  • Telefony se Snapdragonem 8 Gen 1 se výrazněji zahřívají
  • iPhone 13 Pro Max se v testu sotva zapotil

YouTube kanál TechNick přišel se zajímavým srovnáním aktuálních topmodelů, které prohnal testovací procedurou, která má pomoci zjistit výdrž na jedno nabití. Vybíjecího testu se zúčastnily všechny aktuální topmodely, tj. Samsung Galaxy S22 Ultra, Oppo Find X5 Pro, OnePlus 10 Pro, iQOO 9 Pro, Xiaomi 12 Pro, Pixel 6 Pro a iPhone 13 Pro Max. A jaký byl výsledek? Ve výdrži zvítězil iPhone, teplotně se navíc držel dost při zemi.

iPhone 13 Pro ve standardizovaném testu, který probíhal v místnosti o teplotě 18 stupňů, vydržel, nejen nejdéle, ale také měl nejnižší teplotu. Záda iPhonu se zahřála na maximálně 47°C, zatímco konec testování zakončil telefon na příjemně teplotě 33,5 stupně. V testu se dále ukázalo, že Snapdragon 8 Gen 1 skutečně dost výrazně topí, a téměř všechny topmodely měly teplotní špičku dost vysoko. Smutným rekordmanem bylo iQOO 9 Pro, které se dostalo až na teplotu 75,1°C! Test telefon zakončil vypnutím, protože se kompletně vybil, a to na teplotě 61,1°C, která má od komfortu dost daleko.

 

Telefon s teplotou 75°C? Pozor na popáleniny, navíc možná ani nebudete potřebovat ústřední topení...

 

Ukazuje se, že terminální management nejvýkonnějšího Snapdragonu na tom není dvakrát dobře. U Galaxy S22 Ultra je použit nový způsob chlazení, který telefon dostal do poloviny startovního pole, jinak však teploty patří k těm vyšším. Tedy za předpokladu, že telefony nejsou osazeny aktivním větráčkem. Naopak Tensor od Googlu měl maximální teplotu jen o pět stupňů vyšší, než iPhone 13 Pro Max s čipsetem Apple A15 Bionic. Tento smartphone navíc v test zvítězil i přesto, že měl ze všech testovaných smartphonů nejmenší baterii!

Podívejte se na test vybíjení aktuálních topmodelů:

Diskuze (10) Další článek: Huawei Watch GT Runner. Sportovní hodinky, jeden výrazný pokrok a jeden letitý nedostatek

Témata článku: Apple, Google, Oneplus, Oppo, Samsung, Xiaomi, , , , , , , , , , , Apple iPhone 13 Pro Max, Apple iPhone 13 Pro Max 1TB, Apple iPhone 13 Pro Max 256GB, Apple iPhone 13 Pro Max 512GB, Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB, Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB, Vivo iQOO, Telefon,