Smartphonům Nokia se nedaří. Objem prodaných kusů během dvou let klesl na polovinu

Smartphonům Nokia se nedaří. Objem prodaných kusů během dvou let klesl na polovinu

Výrobce smartphonů Nokia, společnost HMD Global, zažívá nelehké období. Podle výzkumné agentury Strategy Analytics klesl počet prodaných smartphonů finské značky za třetí čtvrtletí 2020 meziročně o 10 %. To je osmé z posledních devíti čtvrtletí, kde firma zaznamenala pokles a tedy dva roky sestupné tendence. Za toto období klesl objem prodaných smartphonů na polovinu.

HMD Global přitom nespoléhá pouze na chytré telefony. Má i poměrně rozsáhlé portfolio jednoduchých tlačítkových telefonů, jejichž prodeje nijak zásadně neklesají, jenže v tomto segmentu jsou marže minimální a firmu při životě dlouhodobě neudrží. Finanční potíže do jisté míry sanovala investice ve výši 230 milionů dolarů od trojice partnerů, v jejichž zájmu je udržet výrobu zejména chytrých telefonů Nokia.

Naději vkládá společnost do smartphonů s 5G konektivitou. První 5G model Nokia 8.3 měl mít i velkou marketingovou podporu ve filmu „Není čas zemřít“. Jeho premiéra ale byla už potřetí odložena. Po téměř už dva roky staré Nokii 9 Pureview výrobce zatím neuvedl žádný skutečně vlajkový model, soustředí se spíše na zařízení nižší a střední třídy.

Diskuze (39) Další článek: Tohle je 10 nejprodávanějších 5G smartphonů. O prvenství se přetahují dvě značky

Témata článku: Nokia, Chytrý telefon, HMD Global, Statistika, Analýza, Nokia, Hospodaření a finance, Strategy Analytics, Dolar, Objem


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 23

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Air Bank vylepšuje aplikaci. Přidává některé funkce z internetového bankovnictví
Jan Láska
Air BankMobilní bankovnictvíMobilní aplikace
RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

**QHD+ displej se 120Hz frekvencí patří k nejlepším na trhu **Když telefonu dojde šťava, oceníte 55W (50W bezdrátové) dobíjení **Při hraní her či delším natáčení 4K s telefonem i (ne)příjemně vytopíte

Milan Měchura | 13

Milan Měchura
Bezdrátové nabíjeníVlajková loďRecenze
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile