Smazali jste si omylem fotku na iPhonu? Obnovení je snadné, jen je potřeba být rychlý

Určitě se vám někdy stalo, že jste si omylem smazali fotografie na iPhonu. Ty přitom mohou mít pro uživatele velkou citovou hodnotu a bohužel mohou někdy mít i hodnotu finanční, když na nich lidé ukládají různá přístupová hesla, což by rozhodně dělat neměli.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Všechny odstraněné snímky na iPhonu se před úplným smazáním na 30 dní dočasně ukládají do samostatné složky.

Pokus jste si nějakou z fotografií smazali a máte iPhone pravděpodobně ještě nic není ztraceno. Fotografie se totiž po vymazání ve skutečnosti úplně neodstraní. Místo toho jsou označeny jako snímky ke smazání a umístěny do samostatné složky Nedávno smazané. Tu najdete úplně v závěru aplikace Fotky.

Snadné do 30 dní od smazání

V ní se agregují všechny snímky, které jste zvolili smazat. Zde se dočasně uloží na dobu 30 dní, přičemž u každé je vidět odpočet se zbylým počtem dní do úplného odstranění. U fotografie je pak možné snímek nechat obnovit, kdy se místo smazání vrátí do hlavní galerie. Naopak je ale také možné snímek okamžitě smazat bez dalšího čekání.

Větší problém nastává v případě, kdy si smazání fotky uvědomíte až po 30 dnech. V takovém případě už je obnovení nejisté. Nejjednodušší je, pokud naleznete kompletní zálohu iPhonu z doby před smazáním v počítači. Jen pozor, musíte mít fotky uložené lokálně. Pokud máte povolené odkládání originálů na iCloud, s obnovou telefonu byste získali zpět maximálně její miniaturu v nízkém rozlišení.

Pokud ani zmíněnou zálohu nemáte, poslední šancí je už akorát některý z profesionálních nástrojů pro obnovu. Na trhu jich existuje spousta. Jsou ale placené a hlavně u nich nemáte záruku, zda dokáží obnovit právě váš požadovaný snímek. To totiž závisí na době od smazání, jelikož místo v paměti, kde byla uložena už mohlo být od té doby přepsáno něčím jiným. Mezi ty nejznámější programy patří například PhoneRescue, Disk Drill či další.

Prezentace Google Fotky:

Váš názor Další článek: Androidy dostaly univerzální herní ovladač, který vás naladí na konzolové hraní. Můžete jej připojit i k PC

Témata článku: Apple, , , , , , , , , Snímek, Fotka, Smazání, SMA, F +, Složka, Obnovení,