Snadné posílání SMS z internetu

Nedávno se na internetu objevil velmi zajímavý web, který umožňuje vcelku jednoduché odesílání krátkých textových zpráv na všechny české operátory. Přinášíme vám článek s prvnímí zkušenostmi.

Na internetu se objevil velmi zajímavý web, který po registraci umožňuje odesílání krátkých textových zpráv na mobilní čísla všech našich GSM operátorů. Kromě ceny, ke které se vrátím později, je jediným omezením délka SMS. Jedna zpráva může být dlouhá maximálně 160 znaků, jak je běžné na mobilních telefonech.

Služba ale nabízí víc než jen odesílání krátkých textových zpráv, vše najdete na adrese SMSmidlet.com.

Co nám SMSmidlet.com nabízí?

  • Tak především odesílání krátkých textových zpráv za vcelku výhodnou cenu. Zprávy můžete odesílat na všechna čísla mobilních operátorů v ČR. Je možné posílat SMS i do zahraničí, zatím jen do Polska, Rakouska a na Slovensko, ale počet zemí a operátorů by se měl zvětšovat. S textovkami dále souvisí možnost vytvoření vlastního adresáře a hromadné odesílání zpráv.
  • Uživatele mobilních telefonů Nokia jistě potěší posílání log, obrázkových zpráv a spořičů displeje na vybrané telefony značka Nokia.
  • Fajnšmekři by mohli využít Java aplikaci, která dokáže z mobilního telefonu odesílat SMS, e-maily a vkládat obrázky ve formátu .gif do zpráv.
  • Určitě vítanou funkcí bude zobrazení vašeho jména nebo telefonního čísla příjemci, takže dotyčný ani nepozná, že jste zprávu odeslali z internetové brány.

  • Máte možnost získávat kredity pomocí reklamních SMS.
  • Drobností, pro běžné uživatele málo využitelnou, je služba SMS Agent. Ta je určena pro firmy, které mají možnost napojit svoji firemní aplikaci na server poskytovatele této služby.

Ceny za nabízené služby

Za veškeré nabízené služby se platí v kreditech. Cena jednoho kreditu je 1,30 Kč a vzhledem k tomu, že provozovatel není plátcem DPH, je to pro uživatele cena konečná.

Velmi příjemné je, že za jednu SMS odeslanou po ČR nebo na Slovensko zaplatíte 1 kredit, tzn. 1,30 Kč. Zda-li je to cena výhodná nebo ne, záleží ne jednotlivci a tarifu, který používá. Nicméně oproti cenám SMS na některých předplacených kartách je tato cena hodně zajímavá. Za jedno logo dále zaplatíte 1,50 kreditu, tzn. 1,95 Kč. Za jeden ScreenSaver 2,50 kreditu, tzn. 3,25 Kč. A za obrázkovou zprávu 3,50 kreditu, tzn. 4,55 Kč.

Dobít si kredit na váš účet na SMSmidlet.com můžete jen jedním způsobem, a to bankovním převodem na účet provozovatele služby. Veškeré potřebné informace k provedení platby najdete v sekci „Dobíjení kreditu“ po přihlášení do služby. Jen zdůrazním, že minimální dobíjená částka musí být 130 Kč. Na požádání vám může být zaslán daňový doklad.

Podrobný ceník všech nabízených služeb najdete na této stránce.

Nutná registrace

Abyste mohli začít SMSmidlet.com využívat, musíte se nejprve zaregistrovat. Zpočátku jsem si myslel, že bude registrace rychlá, ale nakonec se ukázalo, že je delší, než jsem očekával.

V první části budete požádáni o zadání vašeho e-mailu, přihlašovacího jména a hesla. Je-li to pro vás důležité, můžete vyplnit i vaši adresu a také adresu, na kterou vám bude doručován daňový doklad za nakoupené kredity. Jsou to ale nepovinné položky, takže se jimi nemusíte zatěžovat, pokud pro vás nejsou důležité.

V druhém kroku musíte zadat vaše mobilní telefonní číslo a odpověď na kontrolní otázku, která je v podobě šestice vygenerovaných písmen a ty pak musíte zapsat do připravené kolonky. Nakonec na vámi zadané číslo přijde validační kód, který zadáte do formuláře na webu a poté na vámi zadaný e-mail přijde zpráva s odkazem, na který když kliknete, definitivně potvrdíte registraci a dostanete se na úvodní stránku SMSmidlet.com s možností přihlášení ke službě.

Docela mě překvapilo, že SMS a e-mail přišly do deseti sekund od potvrzení na internetu. Mé zkušenosti s podobnými službami jsou jiné a kolikrát se musí na potvrzovací e-mail čekat o mnoho delší dobu

Jak službu používat

Tím jsem se dostal k tomu, jak tuto službu využívat a aby tento článek nebyla jen holá fakta, službu jsem i na vlastní kůži vyzkoušel.

Nejprve se musíte přihlásit svým zaregistrovaným uživatelským jménem a heslem zde. Hned na této úvodní stránce máte popsány veškeré možnosti využití. Po přihlášení si na jednotlivých záložkách vyberete, co chcete dělat.

Během používání jsem si všiml, že když se neodhlásím, zavřu okno prohlížeče, pak otevřu nové a podívám se na SMSmidlet.com, jsem stále přihlášen. Pro mě jako jediného uživatele mého PC to může být výhoda, ale pokud jeden počítač používá více lidí, neměli by uživatelé zapomínat se odhlašovat.

Novinky bych přešel bez většího povšimnutí. Tam se dozvíte, co je nového a budete si moci stahovat aktualizace Java midletu pro odesílání SMS z vašeho mobilního telefonu. Další záložkou jsou ceny, které jsem popisoval výše a které zde již nestojí za zmínku.

Třetí záložkou v řadě je odesílání SMS. Otevře se vám formulář podobný těm na jiných webových SMS bránách. Jsou zde kolonky pro vyplnění mobilního čísla příjemce, seznam kontaktů v adresáři a okno pro tělo textové zprávy. Jak jsem se již zmínil, jedna textová zpráva může mít maximálně 160 znaků. Samozřejmostí je odečítání znaků od čísla 160 a po překročení nuly okno s upozorněním na překročení limitu znaků jedné zprávy.

A nakonec tlačítko pro odeslání zprávy.

Testovací zprávy jsem posílal převážně do Oskara a odeslání jedné SMS trvalo v průměru 8 sekund. Časy doručení do Eurotelu a T-Mobilu se nelišily. Neměl jsem ale možnost vyzkoušet zasílání SMS do zahraničí. Snad později.

Ještě doplním, že v odesílacím formuláři najdete i zaškrtávací políčko „flash“, které by mělo umožňovat odesílání flash SMS na telefony Nokia. Bohužel jsem v době testování neměl žádnou Nokii k dispozici, tudíž jsem tuto možnost nemohl vyzkoušet.

Mezi další záložky patří sekce pro odesílání log a obrázků na telefony Nokia. Můžete si vybrat z předem připravených obrázků, nebo si za poplatek 0,05 kreditu nahrát obrázek vlastní a ten potom odeslat na telefon. Vámi nahraný obrázek musí být černobílý, v rozlišení 72 x 14 pixelů a ve formátu .gif.Pokud ho budete chtít uveřejnit i pro ostatní uživatele, musí ho nejdříve zkontrolovat provozovatel služby.

Obrázky jsou tříděny do kategorií podle žánru a dále podle toho, zda-li patří mezi nové nebo nejposílanější.

Pro odeslání loga nebo obrázku můžete využít kolonku pro vyplnění mobilního čísla nebo rovnou adresář, tzn. že obrázek můžete poslat na jakékoli mobilní číslo. V době testování nebylo možné odesílat Screensavery a obrázkově zprávy. Provozovatel SMSmidlet.com to zdůvodnil chybou na straně operátorů, která by měla být co nejdříve odstraněna.

Dostávám se k adresáři. Ten je jednoduchý, ale užitečný. Zadáte mobilní číslo, popřípadě e-mailovou adresu kontaktu, přidáte k tomu jmenovku a uložíte. To je vše, není v tom nic složitého. Pak už se vám bude při odesílání čehokoli zobrazovat adresář a vy z něj budete moc vybírat telefonní čísla nebo mobilní e-mailové adresy.

Nastavení uživatelského rozhraní

Poslední poměrně rozsáhlou záložkou je nastavení uživatelského rozhraní.

První možností v nastavení je přidání zahraničních GSM sítí do formuláře pro odesílání SMS. V současné době můžete přidat pouze Slovensko, Rakousku a Polsko, přičemž poslední dvě lokality se právě testují. Provozovatel ale do budoucna chystá přidání až 500 GSM operátorů z celého světa. Systém je napojen přímo na slovenské operátory, proto jsou ceny pro odesílání do slovenských sítí stejné jako při odesílání do českých sítí, tzn. 1 kredit/1,30 Kč za zprávu.

Dále můžete nastavit svoji identifikaci pro příjemce, a to buď své mobilní číslo nebo uživatelské jméno ze SMSmidlet.com. Záleží jen na vás, co vám lépe vyhovuje. Budete-li používat přihlašovací jméno, doporučuji při registraci zvolit takové, aby vás pak podle něj příjemci vašich SMS poznali.

V nastavení si také můžete stáhnout Java SMS Midlet, o kterém píšu dál. Málo vídanou funkcí je nastavení pozadí pro uživatelské prostředí služby. Jsou zde zatím jen dva skiny, třetí je nyní rozpracovaný a časem přibudou další.

Hodně zajímavou funkcí, kterou najdete v nastavení služby, jsou tzv. Sponzorované SMS. Ty jsou určeny pro uživatele, kteří jsou ochotní do odesílaných SMS připojit reklamu a získávat za to kredity. Také je možné získávat kredity i přijímáním reklamních SMS na vaše mobilní číslo. Při aktivaci Sponzorovaných SMS vyplníte dotazník, kde pomocí zaškrtávacích políček odpovíte na otázky, kam chcete reklamu zařadit, jaký vlastníte mobilní telefon, jak často si kupujete nový telefon, jaké máte koníčky, jak často sportujete a něco málo o vás.

Množství kreditů, které budete za reklamní SMS získávat, závisí na konkrétní reklamě. Ceník najdete v sekci Ceny po přihlášení ke službě. Inzerentem Sponzorovaných SMS se může stát každý uživatel, který má o tuto službu zájem a zaplatí si za ni. Více informací získáte na stránkách SMSmidlet.com nebo na e-mailu info@smsmidlet.com.

Taky máte možnost sledovat stav odeslaných zpráv. V této sekci vidíte všechny vámi odeslané zprávy, datum jejich odeslání, cenu, příjemce a zda byly v pořádku doručeny. Seznam zpráv si můžete nechat vyexportovat do CSV. Můžeme to považovat za obdobu doručenek u mobilních telefonů a velmi tuto funkci chválím, alespoň má uživatel přehled, jestli svoje peníze jen tak nevyhazuje do vzduchu.

Zmiňovaný Java SMS Midlet

Jak jsem se už zmínil, na SMSmidlet.com máte možnost stáhnout si Java aplikaci, pomocí které se můžete k SMSmidlet.com připojit ze svého mobilního telefonu a využívat nabízené služby v podstatě kdekoli a za stejné ceny. Vzhledem k tomu, že se pomocí této Java aplikace připojujete k internetu a ne k wapu, v některých případech je cena za data téměř zanedbatelná.

Java SMS Midlet si můžete stáhnout na wapu, na této adrese nebo na internetu přímo na SMSmidlet.com v sekci Nastavení. Aplikace má 23 kB.

Aplikaci jsem si stáhl do Sony Ericssonu T610 s operátorem Oskar. Bohužel i po dlouhé konzultaci s provozovatelem SMSmidlet.com se mi do dnešního dne nepovedlo ke svému učtu z mobilního telefonu připojit. Telefon se sice připojí na internet a začne se připojovat k účtu na SMSmidlet.com, ale nepovede se mu připojit, vyhodí hlášku „Can’t connect“.

Stále pátrám, kde je zakopaný pes a snažím se aplikaci rozchodit. Jakmile na to přijdu, do článku to doplním.

Závěr a zhodnocení služby

Na závěr už zbývá jen služba SMS Agent, která je ale určena jen pro úzkou skupinu uživatelů a o které jsem se zmiňoval v úvodu. Jen dodám, že aktivace této služby vás přijde na 300 kreditů.

To už je opravdu úplně všechno a já jen doufám, že jsem nezapomněl na nic podstatného. SMSmidlet.com je na českém internetu poměrně mladičká služba, která ale svojí propracovaností a hlavně cenami za SMS má velké ambice k získání většího počtu příznivců.

Já jsem s ní z uživatelského hlediska velmi spokojen. Kromě firemní aplikace a reklamních SMS jsem vyzkoušel vše, co se vyzkoušet dalo a nikde nenastal žádný větší problém, jen u Java SMS Midletu.

Diskuze (31) Další článek: Eurotel snižuje aktivační poplatky (přehled bleskovek)

Témata článku: Operátoři, Internet, SMS, Ostatní, SMS agent, Dobíjená částka, Potvrzovací e-mail, Posila, PosíláníRecenze hry Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Na pohled jednoduchá tahovka, která nabízí spoustu možností

Recenze hry Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Na pohled jednoduchá tahovka, která nabízí spoustu možností

Ubisoft podruhé dostal do rukou licenci na Maria, kterou opět zkombinoval s šílenými králíky. Jak se vydařilo pokračování jejich tahové strategie? 

Martin Nahodil
Mario + Rabbids: Sparks of HopeNintendo SwitchRecenze
Těchto 15 levných telefonů stojí za to. Dáte za ně jen pár tisíc, a výbava často překvapí

Těchto 15 levných telefonů stojí za to. Dáte za ně jen pár tisíc, a výbava často překvapí

** Vybrali jsme ty nejlepší levné smartphony ** Nejlevnější startují na 2 000 Kč, nejdražší jsou téměř za 6 tisíc ** Většina nabídne alespoň 90Hz displej a některé i 5G konektivitu

Martin Miksa
Nižší třída
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Vznikne nová konkurence pro Android a iOS? Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu

Vznikne nová konkurence pro Android a iOS? Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu

** Amazonu a Facebooku vývoj vlastních telefonů nic nepřinesl ** Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu ** Pokud zmizí Twitter z mobilních obchodů, nebude mít jinou možnost

Martin Chroust
Elon MuskTwitterSmartphony
Databáze 487 milionů telefonních čísel z WhatsAppu je na prodej. Mezi nimi je i přes milion čísel z Česka

Databáze 487 milionů telefonních čísel z WhatsAppu je na prodej. Mezi nimi je i přes milion čísel z Česka

** Na hackerských fórech se prodává balík 487 milionů telefonních čísel ** Jedná se o aktivní uživatele komunikátoru WhatsApp ** V balíku je i 1,3 milionu čísel s předvolbou +420...

Martin Chroust
ÚnikSoukromíWhatsApp
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Test chytrého routeru Synology WRX560. Když vám chybí funkce, tak je prostě doinstalujte

Test chytrého routeru Synology WRX560. Když vám chybí funkce, tak je prostě doinstalujte

Synology nevyrábí routery jako na běžícím pásu. Když už se do toho ale pustí, stojí to za to.

Jiří Kuruc
SynologyRouterTesty
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Jak fungují pravidelné updaty Androidů a proč je vhodné instalovat záplaty co nejdříve

Jak fungují pravidelné updaty Androidů a proč je vhodné instalovat záplaty co nejdříve

** Na updaty systému Android jsme si už zvyklí ** Aktualizace zabezpečení však uživatelé stále dost často ignorují ** K čemu slouží, a proč na nás v liště vyskakují každý měsíc?

Martin Chroust
AktualizaceZabezpečeníAndroid