Snaha odlišit se. Další značka po Apple a OnePlus nasadí fyzický přepínač tichého režimu

Pro Apple iPhony naprosto neodmyslitelný prvek, pro Android něco exotického a netradičního. Na mysli máme fyzický přepínač pro změnu tichého a hlasitého režimu. Tuto šikovnou vychytávku můžeme u Applu vidět již od úplně prvního iPhonu. Konkrétně se jedná o dvoupolohový přepínač, který mění hlasitý a tichý (vibrační) režim.

Na Android si však tento přepínač zatím cestu příliš nenašel, až na výjimku v podobě telefonů OnePlus, které jej už roky nabízí. Narozdíl od Applu u něj firma nasadila dokonce jeho trojpolohovou verzi, kdy si uživatel může volit mezi tichým, vibračním nebo hlasitým režimem. Bohužel už jeho nasazení, také není pravidle. Jak se ukázalo po větším propojení firem Oppo a OnePlus, značka fyzický přepínač opatrně přestala využívat například u řady Nord CE.

Jak to ale vypadá, nad nasazením fyzického přepínače začal pro změnu uvažovat jiný výrobce – značka Realme, která figuruje v majetkové struktuře společnosti BBQ Electronics a nemá tak k OnePlus příliš daleko. S informací přišel exkluzivně MySmartPrice, který mluví o tom, že Realme uvažuje o nasazení slideru pro ztišení upozornění v některém z chystaných telefonů střední třídy.

Zatím nevíme, zda Realme půjde cestou trojpolohového přepínače jako OnePlus, nebo raději toho dvoupolohového jako Apple. Nicméně bychom se prvního telefonu s ním mohli dočkat již v dubnu. O jaký model půjde zatím server neuvedl. Každopádně jde o velmi překvapivý krok, kterým se dravá značka Realme může opět pokusit nějak odlišit.

Nový vlajkový model Realme GT 2 Pro u nás v redakci:

Zdroj: MySmartPrice

Diskuze (19) Další článek: Kuki.tv mění tarify. I v základní verzi si televizi pustíte současně až na dvou fixních a pěti mobilních zařízeních

Témata článku: Apple, Oneplus, Realme, , , , , , Přepínač, Režim, Rez, F +, Značka, MySmartPrice, Tichý režim, Realme GT, Nord CE,