SnapGrip je multifunkční spoušť fotoaparátu s MagSafe, která iPhone přiblíží běžné kameře

S příchodem magnetického portu MagSafe se majitelům iPhonů nečekaně otevřel nový svět příslušenství, které mohou být ve spolupráci se smartphonem velice užitečné. Nyní s jedním takovým gadgetem přišla společnost ShiftCam, která se inspirovala u tradičních fotoaparátů.

Klepněte pro větší obrázek
SnapGrip má přinést k telefonu pohodlnější focení jako u běžného fotoaparátu. Snadno se magneticky přichytí na záda iPhonu.

Její zařízení zvané SnapGrip má tvar gripu, který najdete u starších foťáků se stejným tvarováním pro co nejpohodlnější úchyt. Za ten tak můžete iPhone nyní pohodlněji držet při focení, magnet by měl být totiž tak silný, aby telefon bezpečně udržel. Grip obsahuje také dvojici tlačítek pro spoušť fotoaparátu a kamery.

Snadná montáž, mnoho využití

Tím ale využití SnapGripu nekončí. Telefon si na něm můžete libovolně otočit, klidně o 90°, kdy vám díky širokému tělu poslouží i jako multifunkční stojánek. MagSafe zde ale samozřejmě není jen kvůli uchycení. Uvnitř zařízení se nachází také integrovaná baterie, která vám telefon při používání bezdrátově dobíjí.

Primárně je SmartGrip určený pro iPhony, nicméně díky nalepovací magnetické podložce je možné grip připojit prakticky k libovolnému smartphonu i s Androidem. SmartGripem to ale nekončí, firma ShiftCam k němu dodává i různá rozšíření jako je například  tripod, který můžete ke gadgetu magneticky snadno připnout. Tripodu lze navíc složit nožičky a v takové situaci poslouží například i jako selfie kamerka.

Zařízení se aktuálně prodává přes crowdfudingový portál Kickstarter, kde zaznamenal fenomenální úspěch a jen za několik dní už na vybral více než čtvrt milionu dolarů, čímž několikánosobně překonal cílovou částku. Koupit se zde dá samostatný SnapGrip za 63 dolarů (1500 Kč), případně v kombinaci s dalšími příslušenstvími jako třeba s magnetickým bleskem za 89 dolarů (2 000 Kč) nebo se zmíněným tripodem za 109 dolarů (2 500 Kč). Zákazníkům by měl být produkt doručen už v srpnu.

Představení SnapGrip:

Diskuze (55) Další článek: Mobilní aplikace od Meteocentra používá minutovou předpověď a obsahuje i srážkový radar

Témata článku: Apple, , , , , , , , , Kamera, Dolar, Spoušť, F +, Telefon,