Snowboard-X: životní jízda na sněhu (+soutěž)

Oblečte si kalhoty, pořádnou bundu, nasaďte brýle, vlezte do vázaní na vašem „prkně“ a nezapomeňte pořádně utáhnout boty, protože tahle jízda bude opravdu divoká. Sedm čtenářů dostane tuto nebo vybranou hru zdarma.
Snowboard-X: životní jízda na sněhu (+soutěž)

Freeride na mobilu

Jezdíte na snowboardu a nedostali jste se letos na hory? I přesto vám chybí pocit extrémních sjezdů a pořádný freeride na čerstvě napadlém prašanu? Nezoufejte a pojďme si to společně vynahradit pomocí dnešní hry.

V jednoduchosti je krása

Říká jedno české přísloví a jistě s tím budeme souhlasit. Tato hra se ho striktně drží, proto zde nenalezneme nijak závratnou grafiku, což ale vůbec není na škodu. Hratelnost hry je výborná a pokud někdo nostalgicky vzpomíná na zimní klání na stolních počítačích nazvané Ski or Die, vrhne se po této hře „všemi deseti“. Po cestě z prudkého kopce tak na vás čekají různé překážky v podobě stromů a kamenů, kterým se musíte svými excelentními kličkami vyhnout. Na skokáncích se naopak musíte vyřádit a předvést, co ve vás je.

  

Čím lepší a složitější trik uděláte, tím více bodů máte. To ale není vše. Jste omezeni i časovým intervalem, za který musíte sjet celý kopec. Není tedy radno házet každou chvíli „kačenu“, jak se mezi snowboardisty říká povedeným pádům. K dispozici máte čtyři úrovně, od nejjednodušší (Easy) po opravdu extrémní sjezd pro ostřílené jezdce číhající pod položkou s příznačným názvem Extreme.

Učíme se obloučky

Základem jízdy na snowboardu je umět se vyhýbat překážkám. V této hře to zvládne i naprostý začátečník, k vytvoření krásných obloučků vám postačí klávesy 4 a 6. Samotnou jízdu zahájíte vyskočením, což vám umožní klávesa 1. Ta vám poslouží i k delšímu skoku na skokáncích, na které se samozřejmě musíte nejdříve trefit, což při vyšší úrovni již není tak jednoduché.

  

Na skokánky vás navigují praporky, dle kterých se lze snadno orientovat. Samotné triky pak vytváříte (i v letu) kombinací kláves, jejich přesný popis po mně nechtějte vědět. Ostatně bych vás ochudil o zážitek z objevování nových a lepších triků. Klávesou 5 pak hru pozastavíte nebo opustíte.

Menu je prosté

Jak jsem již zmínil výše, hra má čtyři úrovně, přičemž Easy a Normal jsou přístupné již v základu, k dalším úrovním se dostanete postupným úspěšným zvládnutím úrovní předešlých. Vězte, že už třetí obtížnost nazvaná Difficult není nijak jednoduchá. Po celou dobu hraní máte přehled o dosažených bodech a o zbývajícím čase v horní liště na displeji.

  

Stejně jako grafika hry, tak i základní nabídka je velmi jednoduchá. Na výběr máte jen čtyři volby. Opomineme-li obligátní spuštění a opuštění hry, čeká tu na nás již jen položka s informacemi o výrobci, kde naleznete i instrukce pro hraní, a položku Option, kde můžete jen vypnout zvuk.

Nejen pro znalce

Tato javová hra potěší nejen znalce zmiňované počítačové hry, ale i například bývalé majitele Nokie 8310, kde byla velmi podobná hra již v základu. Po dlouhé době tu máme i hru podporující barevné Siemense.


Ve zkratce

Název hry: Snowboard-X
Hodnocení: 90 %
Cena: 75 Kč (www.m-game.cz)

Určeno pro mobilní telefony: Nokia 3100, 3200, 3300, 3410, 3510i, 3650, 5100, 6100, 6220, 6310i, 6610, 6800, 7210, 7250(i), 7650, 8910i, N-Gage, Siemens SL55, S55, C60, MC60, Sharp GX10(i), Motorola T720(i)

Soutěž o javové hry

Společně se serverem m-game.cz jsme připravili soutěž o sedm kupónů pro stažení hry zdarma. Může to být Snowboard-X anebo libovolná jiná javová hra z nabídky serveru m-game.cz.

Stačí odpovědět na dvě velice jednoduché otázky

Diskuze (7) Další článek: Sony Ericsson T610: delší zkušenosti

Témata článku: Software pro mobily, Motorola T720, Nokia 3100, Nokia N-Gage, Siemens SL55, Naprostý začátečník, Život, Jízda, Soutěž, Přesný popis


Určitě si přečtěte