Sony chystá PSP telefon s Androidem

Má přijít brzy a má to být pecka. Sony dostane svůj herní obsah z PSP na Android a Google bude mít kvalitní hry. Má se iPhone začít bát herní konkurence?
Sony chystá PSP telefon s Androidem

Už léta se spekuluje o telefonním PlayStation Portable (PSP), herní konzoli od Sony s telefonním modulem. Tedy PSP umí telefonovat už dnes, ale pouze přes Skype a pouze přes Wi-Fi. Po dlouhé době přešlapování na místě se ovšem zdá, že telefonní PSP přeci jen bude, alespoň dle zákulisních informací serveru Engadget Mobile.

Ale má jít o víc než jen samotný mobil, Sony Ericsson svým počinem povýší operační systém Google Android na zcela novou herní úroveň. Informace pocházející z „důvěryhodného zdroje“ říkají, že společnost Sony (ve spolupráci s Googlem) tvrdě pracuje na úplně nové herní platformě, doslova ekosystému, který se nyní blíží své závěrečné fázi. Ale nejen to, samotný přístroj, říkejme mu PSP Phone, má už být v závěrečném stádiu vývoje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Herní konzole PSP Go je pro PSP telefon konstrukčním vzorem • o tom jak přesně budou vypadat ovládací prvky můžeme zatím jen spekulovat • herní evoluce v režii Sony, další článek bude mít Android a bude umět telefonovat

Z toho co prosáklo o hardware je jasné, že půjde o přístroj pro herní nadšence. Konstrukčně má jít o křížence mezi Samsung Galaxy S a herní konzolí PSP Go – jinými slovy půjde o slider s ovládacími prvky místo běžné QWERTY klávesnice. Ovládání a vzhled bude vycházet právě z konzole PSP Go, analogový joystick jako má PSP bude pravděpodobně chybět. Proměnou zdá se projde také tradiční ovládací kříž známý z herních systémů Sony, ale na detaily si budeme muset ještě počkat. Naproti tomu jistá je tradiční čtveřice tlačítek s geometrickými symboly a tlačítka na horní hraně přístroje pro tisknutí ukazováčkem. Tato sestava by tedy měla být totožná s rozložením u PSP.

Devízou přístroje bude velký dotykový displej nejméně s WVGA rozlišením (tedy 800 × 480 bodů) a úhlopříčkou mezi 3,7 a 4,1 palci. Výbava zahrnuje také 5MPx fotoaparát, akcelerátor a pravděpodobně 1GHz procesor Snapdragon. Barevně má přístroj kombinovat světlé a tmavé prvky, tělo přístroje bude černé, ovládacím tlačítkům dá vyniknout bílá či stříbrná barva. Ti, kteří telefon viděli, říkají, že je „zatraceně sexy“.

Android a PlayStation v symbióze

Po softwarové stránce bude PSP mobil vybaven operačním systémem od Googlu ve verzi 3.0, která nese přízvisko Gingerbread. Prostředí bude mít speciálně upravený vzhled a na Android Marketu se objeví nová herní oblast. Ta bude postupem času přístupná i z jiných mobilů s Androidem, ale výběr her může být na jiných přístrojích omezený. Graficky mají být tituly na úrovni PlayStation1 a PSP. K hraní se na úvod chystají úspěšné tituly jako God of War, Call of Duty: Modern Warfare a Little Big Planet. Do budoucna se počítá s hrami, které zahrnují prvky tzv. rozšířené reality.

Co se týče termínů, PSP telefon by měl být oznámen na začátku čtvrtého čtvrtletí letošního roku. A určitě nejde o žádnou fámu, propojení herní platformy Sony a Androidu jako operačního systému, kterému hraní citelně schází, zní logicky. Sony by tak svůj herní obsah mohlo snadno dostat do mobilů a v konečném důsledku by profitovali všichni. Vrásky na čele může PSP telefon dělat jedině v kalifornském Cupertinu, protože představuje ohrožení pro hnaní na iPhonu a iPadu. Dnes na nich hrají milióny lidí a o kvalitní tituly za přijatelný peníz není nouze.

A ještě malá perlička na závěr: na herní úspěch iPhone Sony očividně žárlí a jablečný mobil před svým přenosným PlayStation shazuje ve své nové reklamě. Že by začátek reklamní kampaně na PSP mobil? Ten pravý souboj herních titánů teprve přijde, podíl Androidu raketově roste, Apple App Store je na druhou stranu zásoben desítkami tisíc herních aplikací už nyní a iPhone 4 se prodává rovněž skvěle. Uvidíme, kdo s koho.

Diskuze (29) Další článek: Mivvy MIDroid Q721: kam se hrabe iPad...

Témata článku: Sony, iPhone, Android, Smartphony, Apple iPhone 4, Apple iPhone 4 16GB, Apple iPhone 4 32GB, Apple iPhone 4GB, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, #Android, Call of Duty, Herní úspěch, Son, Analogový joystick, Herní oblast, Telefon


Určitě si přečtěte