Sony Clie PEG-UX50: božský to výtvor

Sony dnes představila svůj nejnovější počin na platformě Palm OS. Jedná se o nádherný model Clie PEG-UX50, který klidně nahradí i notebook. Má integrované Bluetooth a také WiFi. Jediné co neumí, je telefonování.
Sony Clie PEG-UX50: božský to výtvor

Sony v poslední době s platformou Palm OS snad čaruje. Na platformě, kterou mnozí možná již zbrkle zavrhli, předvádí jeden lepší model za druhým. Zatím posledním modelem je počítač s plnohodnotnou klávesnicí a displejem zobrazujícím naležato.

Klepněte pro větší obrázek

Dnes bude v San Francisku oficiálně představen nový produkt řady Clie, tedy kapesních počítačů postavených na platformě Palm OS. Již specifikace modelu UX50 napovídá, s kým budeme mít tu čest. Integrované Bluetooth, bezdrátová síť WiFi nebo vestavěná kamerka budou jistě lákadly pro nejednoho mobilního fandu.

Klepněte pro větší obrázek

Sony Clie PEG-UX50 poběží na operačním systému PalmOS 5.2 a bude využívat nový procesor respektive celý systém, jenž Sony tituluje Handheld engine. Tento systém se skládá s procesoru ARM926 vyráběného přímo společností Sony, DSP (Digital Signal Processor) a grafického akcelerátoru CXD2230GA.

Klepněte pro větší obrázek

Kvalitní displej lze otáčet a tudíž s ním pracovat jako s klasickým „kapesákem“ nebo jako s malým notebookem. Jeho rozlišení je 480 x 320 pixelů a zobrazí až 65 tisíc barev. Paměť RAM dostala přiděleno 32 MB paměti, z které si uživatel odkrojí 16 MB. Paměť ROM má velikost 22 MB. Celkově nové Clie ukrývá 104 MB paměti, kterou může ještě rozšířit pomocí paměťových karet MemoryStick.

Klepněte pro větší obrázek

Velkým lákadlem bude integrované WiFi (802.11b) a Bluetooth. Jeden bude vhodný pro připojení nového Clie k internetu například v kavárně a druhý třeba pro bezdrátové spojení s počítačem. Jinak zde naleznete ještě IrDA port, zdířku pro připojení sluchátek a digitální kamerku. Ta se může pochlubit rozlišení 300 000 pixelů a trojnásobným přiblížením. Kamerkou lze rotovat v rozsahu 300 stupňů.

Klepněte pro větší obrázek

Celé minipočítač je vyroben z kvalitních materiálů, přičemž převládajícím materiálem je zde magnézium. Tělo nového Clie je tím pádem odolnější na různé nehody způsobené nešetrným zacházením. Rozměry přístroje jsou příjemné - 103 x 86.5 x 17.9mm a váží ucházejících 175 gramů. S vestavěnou baterií typu Li-Pol vydrží při běžném provozu dva týdny. Výdrž lze zvýšit dokoupením přídavné baterie.

Na japonském trhu se premiérově objeví až 9. srpna a bude stát 70 000 Jenů, v dolarech to bude něco okolo 590 $. A to je slušná cena za takový mobilní skvost.

Bližší informace naleznete zde.

Poznámka: následující obrázky pocházejí z webu ClieClub.jp.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (28) Další článek: Panasonic GD67: příjemné překvapení (zkušenosti)

Témata článku: Sony, UX, Son, Vestavěná kamerka, VýtvorFjorden je MagSafe doplněk, který iPhonu dodá fyzické ovládání fotoaparátu
Martin Miksa
KickstarterFocení mobilemPříslušenství
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Test robotického vysavače U-Smart Laser Robot Vacuum. Hlavními trumfy jsou laser a dobrá cena

Test robotického vysavače U-Smart Laser Robot Vacuum. Hlavními trumfy jsou laser a dobrá cena

Vysavačů s lidarovou navigací přibývá, často u nich ale zaostávají neméně důležité aplikace pro telefony. Umax nabídne jak dobře zvládnutou navigaci, tak aplikaci s většinou podstatných funkcí. To vše za výhodnou cenu pod osm tisíc.

Stanislav Janů
vysavačeChytrá domácnostTesty
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

HDMI 2.1 letos dorazilo v plné síle a už není výsadou několika televizorů. Co přináší hráčům? A co filmovým fanouškům?

Jaromír Puk
Televizory
Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?
Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem