Sony Ericsson HPM-85: sluchátka pro zastánce klasiky (test)

Sony Ericsson nabízí nová sluchátka s klasickým hlavovým mostem. Mají dálkový ovladač a připojíte je nejen k mobilu.

Výrobci mobilních telefonů dobře vědí, že uživatelé ke svým telefonům vyžadují také kvalitní příslušenství. Mnoho lidí, kteří používají svůj telefon zároveň jako náhradu MP3 přehrávače, se většinou nedokáže spokojit s kvalitou standardně dodávaných sluchátek. Švédsko-japonský výrobce pro tyto uživatele nyní připravil nová uzavřená sluchátka s hlavovým mostem s označením Sony Ericsson HPM-85.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátka Sony Ericsson HPM-85

Spíše na doma než na ulici

Sluchátka se svým vzhledem a provedením řadí po bok klasických sluchátek, jaké má většina z nás u svých Hi-Fi systémů. Dvě mušle ze stříbrného plastu jsou spojeny klasickým temenním mostem, jehož délku lze upravit. Mušle o průměru 78 mm jsou na hlavový most připojeny pomocí dvojice kloubů. Díky nim lze při cestování sluchátka složit a uspořit tak v kufru kousek drahocenného místa. Hlavový most již bohužel skládací není, takže úspora místa nebude nijak výrazná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stříbné mušle jsou k mostu uchyceny pomocí výkyvných kloubů

Z vnější strany najdete na mušlích jen logo a jméno výrobce společně s označením levé nebo pravé strany. Sluchátka si totiž v nepozornosti není problém nasadit obráceně. Z vnitřní strany se pak za klasickým molitanem ukrývá 30mm neodymový reproduktor. Sluchátka jsou konstruována jako uzavřená, takže okolo reproduktoru najdete vystouplé polstrované okruží.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klouby pomohou při cestování uspořit místo • délku mostu lze regulovat

Nošení sluchátek je pohodlné, na hlavě sedí velmi pevně a ani při prudkých pohybech nemají tendenci sklouzávat. Díky polstrovanému okruží vás ušní boltce nebudou bolet ani po delším poslechu. Z obou mušlí vychází tenký černý kabel, který je po spojení zakončen klasickým 3,5mm jackem. Sluchátka tak lze připojit k jakémukoliv audio zařízení s touto zdířkou. Kabel je ale příliš krátký, takže je nutné použít prodlužovaní přívod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Díky výraznému polstrování se sluchátka pohodlně nosí a utlumují vnější zvuky

Při poslechu hudby z telefonu se 3,5mm jack zapojí do známého válečku s mikrofonem a tlačítkem pro ovládání hovorů. Díky tomu lze sluchátka využít i jako handsfree. Odtud pak kabel pokračuje do kvádříku s dálkovým ovladačem a je zakončen konektorem Fast port. Na krabičce o rozměrech 45 × 21 × 8 mm nemůže kromě ovládacího kříže chybět stylizované logo „W“ hlásící se ke značce Walkman.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dálkový ovladač na kabelu potěší • redukce na Fast port s mikrofonem • připojení k telefonu

Pomocí dálkového ovladače lze přerušovat přehrávání, regulovat hlasitost nebo přeskakovat skladby. Při poslechu rádia, kdy kabel sluchátek slouží jako anténa, ale dálkovým ovladačem nelze ladit ani přepínat mezi uloženými stanicemi. Dálkový ovladač si rozumí i se staršími telefony značky Sony Ericsson, například s prvním Walkman telefonem W800i nebo s oblíbeným modelem K750i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porovnání velikosti se Sony Ericssonem W580i a W800i • chodili byste takto po ulici?

Mají rády basy

Po zvukové stránce mě ale sluchátka již tak nenadchla jako po stránce designové. V produkci převažuje zejména basová složka, která zvuky z ostatního spektra zatláčí do pozadí. Při nastavení ekvalizéru do pozice MegaBass dochází již ke značnému zkreslení a silným vibracím měničů. Výšky a středy jsou tak dobře patrné jen u písniček, kde se hluboké tóny příliš nevyskytují. Dojem z prostoru je ale skvělý a pokud si basovou složku stáhnete pomocí ekvalizéru v telefonu, budete se zvukových projevem sluchátek určitě spokojeni. Maximální hlasitost sluchátek je více než dostatečná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V krabici najdete již jen krátký návod

Sluchátka Sony Ericsson HPM-85 si můžete v internetových obchodech pořídit za cenu pohybující se těsně nad hranicí jednoho tisíce korun. Pokud si chcete svůj Sony Ericsson hýčkat značkovým a stylovým příslušenstvím a rádi si dopřejete kvalitní hudební zážitek nejen ze svého telefonu, jistě této investice nebudete litovat.

Diskuze (14) Další článek: Betaverze Mapy.cz: nové ovládání, vrstvy i funkce

Témata článku: Ericsson, HP, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Recenze, Ericsson, Příslušenství, Sluchátka, Test, Krátký návod, Vnější zvuk, Son, Zastánce, Sluch, Eri, Klasik, Mušle


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče