Sony Ericsson HPR-20: rádio a handsfree v jednom (zkušenosti)

Handsfree s FM přijímačem HPR-20 je elegantní kombinace rádia a handsfree v jednom zařízení. Před nedávnem jsem si ho pořídil a své zkušenosti bych rád nabídl ostatním čtenářům.

Handsfree sada je kompatibilní se všemi novými telefony Sony Ericsson a se staršími Ericssony 3V platformy. Protože Sony Ericsson ve svých modelech nenabízí integrované rádio, má toto příslušenství opravdu své opodstatnění. Není to moje první handsfree s rádiem, již dříve jsem používal starší produkt z dílny Ericssonu, a proto nyní mohu docela dobře zhodnotit novější variantu.

Rádio přímo do ucha

Klepněte pro větší obrázekHandsfree se od staršího modelu liší zejména svou koncepcí. Dříve se celý modul i s rádiem připojoval na spodní konektor mobilu. Celý komplet se tím nepříjemně zvětšil a bylo problematické nosit telefon třeba v těsnější kapse u kalhot. Nyní se ale na systémový konektor telefonu připojuje jen malá krabička, od které vede kabel k samotnému rádiu.

Rádio má na čelní straně modře podsvícený displej a zelenou kapku s logem výrobce. Displej zobrazuje informace o právě naladěné frekvenci, předvolbě, indikaci zapnutí basů, sterea a zvolené hlasitosti. Na zadní straně má rádio velkou sponu pro připnutí na oděv. Na bocích, kde je použit průhledný modrý plast, jsou umístěny dva ovládací prvky: jezdec pro ladění stanic a klasické tlačítko pro zapnutí/vypnutí a volbu módu. Ve tmě, pokud je zapnuté podsvícení displeje, svítí modře i celé boky. Od rádia vede kabel se sluchátky a mikrofonem s přijímacím tlačítkem. Délka jednotlivých kabelů ke sluchátkům je rozdílná pro pohodlnější vedení „za krkem“.

Dílenské zpracování celého kompletu je na vysoké úrovni, použité plasty všude dobře sedí a jsou příjemné na omak. Design je mnohem modernější a ergonomie i umístění ovládacích prvků je rovněž lepší než u staršího modelu. Díky nové koncepci rádia můžete mít telefon schovaný v kapse a pro přeladění, úpravy hlasitosti nebo jiné úkony ho nemusíte vůbec vytahovat. Stačí pouze nahmatat rádio, které je veliké podobně jako dálkové ovládání na kabelu u různých hudebních přehrávačů. Manipulace je skutečně pohodlná a jistě ji oceníte.

Ladíme a posloucháme

Po připojení k telefonu se automaticky aktivuje profil Přenosné HF a zapne se rádio, které nabízí tři možnosti v menu. Preset slouží pro rychlé přeskakování mezi uloženými stanicemi v předvolbách, kterých je celkem devět. V Tuningu probíhá manuální ladění stanic, a to jak po jednotlivých krocích pásma FM, tak i automatickým vyhledáváním nejsilnějších frekvencí. Třetí nabídka Bass slouží pro zapnutí a vypnutí basového efektu. Rádio je stereofonní.

Příjem rádia je v městské zástavbě na vysoké úrovni, ani vyhledávání stanic není žádný problém, mimo město je to už ovšem horší. Reprodukce hudby mě mile překvapila. Ze staršího modelu jsem byl zvyklý na nevýrazný zvuk bez basů. Nový model i bez použití funkce pro jejich zvýraznění podává věrnou reprodukci jak výšek, tak basů. To by jistě nebylo možné bez použití kvalitních sluchátek, na kterých zřejmě zapracovala japonská polovina výrobce a výsledek je přinejmenším srovnatelný s klasickými peckami používanými u různých přehrávačů. Maximální hlasitost rádia už moje ucho nezvládá.

Pokud vám někdo volá, rádio se samo automaticky ztiší, přehraje se zvuková nahrávka jména (pokud ji máte uloženou) a poté můžete hovor přijmout ať už hlasem, nebo k tomu určeným tlačítkem na mikrofonu, který se houpe u levého sluchátka. Hovor je dostatečně kvalitní, ale s přebytkem basů. Nicméně reprodukce do obou uší je luxusní záležitost, na kterou si velmi rychle zvyknete. Hovor opět pokládáte tlačítkem na mikrofonu, kterým také vyvoláváte volbu pro hlasové vytáčení.

Celé rádio, pokud ho právě neposloucháte, můžete nosit v pouzdře, které k rádiu dostanete. Má podobu malé klíčenky na zip s logem výrobce a je ho možné pověsit i na krk. Rádio nepoužívá nic z mobilu, tedy kromě baterie, na které „cizopasí“. Na displeji mobilu neuvidíte naladěnou frekvenci a ani rádio nemůžete pomocí tlačítek mobilu nijak ovládat. To sice může někomu vadit, ale přesto musím říct, že zvolené řešení je velmi pohodlné.

Abychom jen nechválili

A co se mi nelíbí? Hlavně spousta kabelů – jeden od telefonu k rádiu, jeden od rádia k mikrofonu a dva ke sluchátkům. Dále vás může trochu odradit cena, která se pohybuje kolem 1 200 korun. Spotřeba energie z baterie mobilu je téměř nepostřehnutelná a vůbec nemusíte mít strach, že se po celodenním poslouchání ocitnete náhle bez energie. Já osobně jsem s rádiem velmi spokojen, dostal jsem více, než jsem očekával.

Diskuze (20) Další článek: Čtenářský kotel: ptejte se Samsungu

Témata článku: Ericsson, HP, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Příslušenství, Rádio, Handsfree, Son, Celý modul, Eri, Zvuková nahrávka, ZkušenostSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Dvě mouchy jednou ranou. Biotechnologický startup vyrábí protein do krmiv z oxidu uhličitého

Dvě mouchy jednou ranou. Biotechnologický startup vyrábí protein do krmiv z oxidu uhličitého

Pomocí fermentace plynu se mění CO₂ z průmyslových emisí do jednobuněčného proteinu použitelného v krmivech.

Horizon magazineTom Cassauwers
CO2StartupyTechnologie
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně