Sony Ericsson Idou: prvních 12 Mpx na světě

Sony Ericsson pracuje na modelu, jejž prozatím nazval Idou. Jako první u této značky poběží na dotykovém Symbianu S60.

Když se objevily první informace o tajemném modelu Sony Ericsson Idou ještě před oficiálním oznámení, byl jsem nadšen. Smartphone se všeobecně očekával, a tak jsem se pídil po dalších informačních zdrojích. Až postupem času jsem ale zjistil, že představení Idou není představením telefonu v tom pravém slova smyslu. Sony Ericsson totiž veřejnosti prezentoval pod kódovým označením to, na čem pracuje a čeho se dočkáme až ve druhé polovině roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson pojal prezentaci podle hesla I Like Entertainment Unlimited
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Představení prototypu s kódovým názvem Idou vyvolalo mezi novináři doslova šílenství 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přístroj bylo možné blíže spatřit pouze v rukou produktového manažera Sony Ericssonu, na vlastní kůži jsme si ho osahat nemohli

Idou = I Do

Idou je zařízení, které svými zaoblenými hranami bezesporu připomíná poněkud baculatější Sony Ericsson C905, avšak s tím rozdílem, že celý přední panel zabírá širokoúhlý 3,5" dotykový displej s rozlišením 640 × 320 bodů, který si poradí si s paletou 16 milionů barev. Úspěchy zadní strany naplno sklízí integrovaný 12,1 Mpix fotoaparát s možností přisvětlení Xenonovým bleskem a automatickým ostřením, který je skryt za posuvnou krytkou. Levý bok je vyhrazen pro konektor FastPort, pravý obsahuje klávesy k ovládání hlasitosti nebo také spoušť fotoaparátu.


DemoTour Sony Ericssonu Idou

Jako operační systém bude použit Symbian S60 5th Editon, tedy stejný jako má Nokia 5800 a co se prvních videí týče, systém je např. oproti betavzorkům XPERIE (spíše nefunkční makety) skvěle vyladěn. Idea tohoto přístroje je jasná, Sony Ericsson Idou bude sdružovat Walkman a Cyber-Shot funkce do jednoho našlapaného modelu, přičemž u ostatních modelů bude toto zavedené dělení portfolia i nadále pokračovat.


Idou v akci

Koncept Idou je zatím ve fázi vývoje, takže Sony Ericsson neoznámil žádné podrobnější specifikace. Víme snad jen, že ve specifikacích nebude chybět podpora 3G, Wi-Fi nebo GPS. V každém případě se bude jednat o velice dobře vybavený, a podle prvních poznatků i velmi svižný smartphone, na oficiální představení ale si musíme počkat nejdříve do léta, uvedení na trh se očekává ve druhé polovině roku. Můžeme jen doufat, že vše nebude trvat tak dlouho, jako vloni v případě Xperie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Sony Ericsson bude přímou konkurencí pro připravovaný Samsung i8910 Acme

Tip: Sony Ericsson publikoval i speciální stránku pro Idou, kde zatím nalezneme pouze produktové video. Není však vyloučeno, že se zde budou průběžně objevovat informace o celém dalším vývoji konceptu.

Diskuze (49) Další článek: Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5800 XpressMusic, Sony Ericsson C905, Svět, Son, MPx, Eri, ACM