Sony Ericsson K850i: velký test

Nabídne 5Mpx fotoaparát, datové přenosy EDGE i HSDPA, čidlo polohy a spoustu funkcí. Otestovali jsme nejlepší Sony Ericsson.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Testovali jsme Sony Ericsson K850i

Klíčové vlastnosti

  • 5Mpx fotoaparát s autofokusem
  • velký QVGA displej
  • podpora EDGE a HSDPA
  • slot pro paměťové karty M2 i microSD
  • vylepšené funkce

Hlavní nedostatky

  • neobvyklé řešení ovládacích prvků
  • displej po chvíli nečinnosti zcela zhasne a neposkytne žádné informace
  • kryty se snadno zašpiní od otisků prstů
  • bezvýznamná krytka fotoaparátu

Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson K850i
Klepněte pro větší obrázekSony Ericsson K850i je další inovativní nástupce modelu K800i. Změnilo se rozlišení fotoaparátu, které stouplo na 5 Mpx. Rozšířená je i podpora dat – k UMTS a GPRS se přidalo HSDPA a EDGE. Jde o telefon nejvyšší kategorie, čemuž odpovídá i cena.rozměry a hmotnost: 102 × 48 × 17 mm, 118 g
displej: 2,2'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz), 3G
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA
konekt.: Fast port, Bluetooth (A2DP)
paměť: 40 MB, paměťové karty Memory Stick Micro/microSD
baterie: Li-Pol 930 mAh, procesor: 180 MHz
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video (320 × 240), autofocus, xenonový blesk
72 %
(86. místo z 897)
katalogrecenze
cena: 8 150 Kč (koupit)

Tip: druhý pohled na Sony Ericsson K850i přináší podrobný test serveru SEmania

Před dvěma lety vzbudil velký rozruch nástup Sony Ericssonu K750i. Nastoupil po neméně úspěšném modelu K700i a jednou z jeho klíčových inovací byl 2Mpx fotoaparát s autofokusem. Fotografie pořízené tímto mobilem byly s kvalitou o několik kroků dál oproti veškeré konkurenci a uživatelé začali vestavěného fotoaparátu o to více využívat. Sony Ericsson zaznamenal úspěšné ohlasy a náležitě toho využil.

Rok poté představil model K800i, resp. K790i, který nabídl ještě větší kvalitu fotografií a navíc i vyšší rozlišení. Novinka nesla označení Cyber-shot a dala vzniknout celé nové řadě mobilních telefonů zaměřených na fotografování. Následovalo představení dalších Cyber-shot modelů K810i a K550i, nicméně od letošního jara už celý svět čeká na pravého nástupce K800i, který přijde opět s většími inovacemi. A dočkali jsme se, nový Cyber-shot K850i nabídne 5Mpx rozlišení a má k běžnému digitálnímu fotoaparátu zase o něco blíže.

Vývoj elitních modelů řady K od Sony Ericssonu:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson K850i však není jen „mobil, který umí dobře fotit“. Je to nejvyšší model bez operačního systému, který Sony Ericsson nabízí. Samozřejmostí je tedy pořádná dávka funkcí a bohatá výbava.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Sony Ericsson K850i je "po okraj" naplněn výbavou a funkcemi

Pořádný kus telefonu

Není to žádný střízlík. Sony Ericsson K850i je svými proporcemi srovnatelný spíše se smartphony. Pokud používáte telefon s hmotností do sta gramů, přechod na K850i ucítíte. Nicméně to bude pocit pro mnohé příjemný. Telefon skvěle padne do ruky a pár gramů navíc dodává pocit robustnosti a solidnosti. V praktickém používání však nebude 118 g žádnou překážkou. Rozměry se oproti předchůdci papírově příliš neliší, ale tloušťka u modelu K800i byla dána rozměrem u vystouplé krytky fotoaparátu, jinak to je celkem štíhlý telefon. To K850i má proporce kvádříku bez jakýchkoli výstupků a působí proto jako větší telefon.

Na videu si můžete telefon důkladně prohlédnout, podívat se, jak se ovládá a jak vypadá uživatelské prostředí. Ukážeme přístup k paměťové kartě, předevedeme možnosti fotografování a také pohybový senzor.

Plná kvalita:

Horší kvalita:

Konstrukční zpracování je na velmi dobré úrovni. Náznaku povrzávání se dočkáme až po silné masáži zadního krytu. Vzhledem k tomu, že není snímatelný, tak by to tak mohlo vydržet celkem dlouho. Dobře působí i design – moderní a „technoidský“. Vadou na kráse jsou ale všudypřítomné šmouhy od prstů. Lesklé plochy předního a především zadního krytu jsou stále „ozdobeny“ otisky, které jsou na černém podkladu bohužel velmi dobře vidět. Nezbývá než leštit a leštit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson K850i není žádný prcek

Telefon se bude nabízet ve dvou barevných variantách. My testujeme černou, která je ozdobena zelenými proužky. Druhá má ozdobné proužky modré a boky telefonu jsou navíc stříbrné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Druhá barevná varianta má modrý proužek po obvodu a šedé boky

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Recenze, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson K810i, Sony Ericsson K850i, Zapnutý telefon, Velký test, Son, Velký kontrast, Výrazný rámeček, Video + Music, Regulující jas, Automatické spouštění, Denní přehled, Test, Eri, Velký, Elitní model, Nejvyšší kategorie


Určitě si přečtěte