Sony Ericsson P910i: postřehy uživatele, co je nového?

Jsem příznivcem značky Sony Ericsson a v minulosti jsem používal modely P800 i P900. Proto jsem neváhal, když se mi naskytla možnost pořídit si novinku P910i. Své první zkušenosti s tímto komunikátorem jsem shrnul do článku.
Sony Ericsson P910i: postřehy uživatele, co je nového?

Tento článek vám přinášíme ve spolupráci se serverem Komunikatory.cz


Předesílám, že toto není pokus o recenzi komunikátoru P910i. Jde spíše o souhrn prvních uživatelských postřehů a hlavně srovnání modelů P900 a P910i se zaměřením na odlišnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie Sony Ericssonu P910

Sony Ericsson P910i je založen na modelu P900. To znamená, že oba mají do značné míry stejné schopnosti, ale existují zde určité rozdíly v hardwaru i softwaru. U P910i rozeznáváme čtyři základní modely série:

  • P910i – standardní pro Evropu, Střední východ a Afriku
  • P910i – verze pro Čínu (Tchaj-wan, Hongkong a Singapur)
  • P910a – 850 MHz verze pro Severní a Latinskou Ameriku
  • P910c – verze pro Čínskou lidovou republiku

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mám ho doma – opravdu

Klávesnice a displej

Hlavní změnou oproti modelu P900 je přidání třiatřicetitlačítkové klávesnice uvnitř flipu s možností volby rozložení klávesnice QWERTY, QWERTZ a AZERTY. Česká softwarová klávesnice s diakritikou je k dispozici. Také vnější klávesnice je trochu upravená. Změnou prošel i design – nový model má světlejší stříbrnou barvu, tloušťku větší o 1,8 mm (přes flip) a je o pět gramů těžší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nejdůležitější inovace: plnohodnotná klávesnice

Displej modelu P910i dokáže zobrazit 262 tisíc barev a uživatel si může upravit jas. Vylepšeno bylo i podsvícení displeje a LED diody byly oproti původnímu modelu zvětšeny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Při zavřené klávesnici je z displeje vidět jen část

Vnitřní paměť a telefonování

Model P900 měl k dispozici 48 MB RAM, u novinky je kapacita 96 MB, z toho pro uživatele je určeno 64 MB. Přidáním karty MemoryStick Pro Duo můžete paměť rozšířit až do 1 GB. V rámci uživatelského rozhraní byly zvětšeny ikony aplikací při zavřeném flipu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson P910 ve stojánku • pohled na zadní kryt • vypínač, infraport
a ovládací kolečko na boku

Ať používáte jakoukoli aplikaci, při příchozím hovoru se telefon přepne do telefonního prostředí. Při příchozím hovoru se také zobrazí nabídka nejpotřebnějších možností (filtr hovorů, přesměrování hovorů, tichý mód). Máte navíc možnost rychlého přístupu k filtru hovorů při zavřeném flipu. Zvětšena byla i ikona příchozího hovoru. U modelu P910i je mnohem snazší inicializace druhého hovoru během hovoru, zprostředkování konferenčního hovoru a posílání DTMF tónů během hovoru.

Klepněte pro větší obrázek Správce programů

Zprávy a e-mail

Novinkou je možnost vytváření složek pro SMS, vylepšena byla i práce s MMS. Pohodlnější je nyní také práce s IMAP4, přibyla podpora pro status přečtený/nepřečtený. Pro účty typu IMAP4 můžete sledovat vzdálené složky, které jsou na serveru. Pro zlepšení organizace složek lze vytvářet složky lokálně ve vašem přístroji a můžete prohlížet HTML text ve zprávách. K dispozici je také časové okno – lze stahovat pouze nedávno obdržené zprávy.

Internetový prohlížeč a Bluetooth

Webové stránky nyní můžete prohlížet tak, jak jste zvyklí na svém počítači, nebo na šířku obrazovky – to znamená, že nemusíte listovat mezi stránkami horizontálně. Pohodlná je také navigace jednou rukou pouze kolečkem Jog Dial.

Při práci s Bluetooth není potřeba žádná autorizace pro odchozí spojení. Profil „V autě“ podporuje handsfree sadu HCB 300. Sniff mód zase šetří baterii. Přibyla také podpora tzv. multilinku, můžete mít zároveň několik bluetoothových zařízení komunikujících s P910i.

Různá další vylepšení

Sony Ericsson P910i umožňuje synchronizaci s Outlookem 2003 a Lotus Notes 6.0/6.6. Digitální kamera zase nabídne vyšší kvalitu fotografií.

Díky manažeru uložených souborů máte v novém modelu absolutní přehled o všech uložených souborech a jejich mazání – Aplikace, Soubory, Zprávy. Tím pádem můžete uvolnit místo, které tyto soubory zabírají.

Model P910i obsahuje i přídavné softwarové vybavení. Jsou to nové prohlížeče pro MS Word a pro Excel s kompletní editační funkčností a nový prohlížeč PDF souborů. Přibyly také nové formáty obrázků a nová schémata (themes).

Prohlížečem dokumentů je QuickOffice: Word, Excel a PDF – u prvních dvou máte možnost editace. PowerPoint můžete doinstalovat z přiloženého CD. Přehrávač hudby podporuje formáty AAC, MP4A a MP4.

Model P910i podporuje stejné příslušenství jako P900. Přídavné jazykové mutace jsou k dispozici pro stažení z webu, doufejme, že čeština bude zanedlouho.

    
Nastavení způsobu zadávání znaků

Vyměnit nebo nechat?

Zatím model P910i používám krátkou dobu na to, abych mohl dělat nějaké závažné soudy. Musím ovšem přiznat, že přístroj působí krásným kompaktním dojmem, drobně vylepšeným uživatelským prostředím a zdá se být rychlejší při práci s jednotlivými aplikacemi i GPRS.

Sony Ericsson P910i zachoval všechny tradiční přednosti svých předchůdců a přidal drobná vylepšení. Asi nejpodstatnějším vylepšením je podpora MemoryStick Pro Duo do 1 GB a vnitřní klávesnice, kterou lze používat a zároveň za ni telefon držet při psaní.

Skok mezi P900 a P910i ale není zdaleka tak velký jako mezi modely P800 a P900. Je tedy na místě otázka, zda má smysl upgradovat pro stávající majitele P900, či pouze přehrát firmware z P910i na stávající přístroje. Je to otázka srdce a rozumu, ale pokud rozum říká ne, má pravdu. Ale znáte to, mnohdy se srdce rozumu neptá, a to neplatí zdaleka jen pro chladnou oblast spotřební techniky.

Diskuze (44) Další článek: Můj mobil: Sony Ericsson T230

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Huawei P9, Sony Ericsson P910i, Nov, Son, Stejné příslušenství, Vnější klávesnice, Eri, Post, AZERTY, PostřehDalší vlna podvodných SMS z čísla 2563. Neotevírejte odkaz a nezadávejte žádné platební údaje

Další vlna podvodných SMS z čísla 2563. Neotevírejte odkaz a nezadávejte žádné platební údaje

** Útočníkům první vlna nestačila, na důvěřivé Čechy útočí dál ** Nalákají vás na údajně nezaplacené clo ** Odkaz neotvírejte a podvodníkům rozhodně nic neplaťte!

Martin Chroust
PodvodOchranaSMS
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

** Chytré hodinky dnes změří spoustu věcí, přeností ale někdy pokulhávají ** Studie se zaměřila na měření spálených kalorií ** Výsledky pro žádné z hodinek nedopadly dobře

Martin Miksa
MěřeníChytré hodinkyApple Watch
S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

** Vybrali jsme sedm nejlepších navigací pro Android a iOS ** Na své si přijdou řidiči, cyklisté i pěší ** Většinu aplikací lze používat zdarma

Karel Kilián
Pro turisty a cyklistyPro řidičeNavigace
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Dochází prostor v úložišti? Může pomoct vymazání mezipaměti. Poradíme, jak na to

Dochází prostor v úložišti? Může pomoct vymazání mezipaměti. Poradíme, jak na to

** Dochází vám v Androidu volné místo? ** Je třeba šetřit, kde se dá ** Nejméně bolestivým krokem je odstranění dočasných souborů

Martin Chroust
PaměťJak...Android
Tohle superodolné monstrum vás dostane vylepšenou termovizí, nočním viděním a laserovým ukazovátkem

Tohle superodolné monstrum vás dostane vylepšenou termovizí, nočním viděním a laserovým ukazovátkem

** Odolné smartphony s logem AGM vždy něčím překvapí ** Nový Glory G1S dostal do výbavy zatím nejlepší mobilní termovizi ** Za zmínku stojí špičková odolnost i integrovaný laser

Martin Chroust
TermokameraZvýšená odolnostSnapdragon
Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

** Galaxy Tab S8 Ultra je největší tablet od Samsungu ** Je to také největší tablet, který jsme v redakci kdy měli ** Co vše umí tato multimediální bestie od Samsungu?

Martin Chroust
TabletyRecenze
Tohle nám na keynote neřekli. Nové verze systémů od Applu přináší nejen novinky, ale i omezení

Tohle nám na keynote neřekli. Nové verze systémů od Applu přináší nejen novinky, ale i omezení

** Apple předvedl na WWDC působivé novinky ** U některých ale neřekl úplně všechno ** Toto je pět zásadních detailů, které byste měli vědět

Martin Miksa
WWDCiOSSoftware pro mobily
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
eSIM dostanete do každého smartphonu. Vypadá jako běžná nanoSIM, má však svou paměť i systém

eSIM dostanete do každého smartphonu. Vypadá jako běžná nanoSIM, má však svou paměť i systém

** Víte, že eSIM dnes může mít úplně každý telefon s Androidem ** Budete jen potřebovat kartičku eSIM.me, která vypadá jako nanoSIM ** Podle její ceny se odvíjí kapacita úložiště eSIM profilů

Martin Chroust
SIMeSIMAndroid
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny