Sony Ericsson představí nové mobily: jaké budou?

Sony Ericsson se dnes chystá celosvětově uvést nové mobilní telefony. O den později je představí i v České republice. Na internetu se ale už objevily předpokládané specifikace a v některých případech i obrázky chystaných novinek.
Sony Ericsson představí nové mobily: jaké budou?

Událostí číslo jedna tohoto týdne bude bezesporu představení nových mobilních telefonů společnosti Sony Ericsson. Internet ale už několik týdnů vře a na svět se dostala řada velmi konkrétních informací. I když je rozhodně není možné brát jako oficiální, v minulosti se už několikrát ukázalo, že se jim vyplatí věřit.

Podle dostupných informací by měl Sony Ericsson letos představit ještě pět nových mobilních telefonů. Tři z nich, do současnosti vystupující pod kódovými označeními Zoe, Eva a Ellen, už toto pondělí a další dva, známé jako Sakura a Hermione, pak v průběhu září.

Eva

O Evě toho zatím víme úplně nejméně. V podstatě by ale nemělo jít o žádnou extra velkou bombu. Podle dostupných informací je Eva telefonem nižší třídy, má klasickou konstrukci a navazuje na úspěšné modely T230/T290. Půjde tedy v podstatě o nejjednodušší řadu, kde spíše než funkce rozhoduje o koupi co nejnižší cena.

Zoe

V tomto případě už by se mělo jednat o mnohem zajímavější kousek. Protože se v dnešní době dostávají véčka znovu do módy a Sony Ericsson zavíracími modely příliš nehýří, ukazuje se nasazení telefonu véčkové koncepce jako logický krok.


Neoficiální obrázek Zoe

Design se podle obrázku, který unikl, až nápadně podobá staršímu modelu Z500a. A že nebude nahodilost jen tak náhodná, dokazuje hned několik faktorů. Bude se jednat o levný telefon vybavený digitálním fotoaparátem. Od low-endu nelze čekat nějaké úchvatné výsledky – Zoe by měla dosahovat rozlišení VGA. Jako většina současných véček bude i tento model vybaven dvěma displeji. Stejně jako u Z500a očekáváme oba barevné. Hlavní vnitřní displej pak nabídne rozlišení 128 × 160 bodů a schopnost zobrazit až 65 tisíc barev.


Sony Ericsson Z500a

Ve výbavě by neměla chybět ani funkce Push to talk a rychlá data zprostředkovaná technologií EDGE. Spíše jako doplňkové funkce lze hodnotit čtyřicetihlasé polyfonní melodie nebo výměnné kryty a možnost nastavit barvu podsvícení klávesnice. Ani předpokládaná cena, která byla stanovena na 200 dolarů, se příliš neliší od současné hodnoty modelu Z500a.

Ellen

Nejvíce informací se podařilo získat o třetím modelu s kódovým označením Ellen. Půjde o telefon ze stejné řady jako otočný Sony Ericsson S700i. Předpokládané sériové označení je S500. A že nepůjde jen tak o obyčejný kousek, to dokazuje už první pohled na předpokládanou specifikaci.

 
Neoficiální barevné varianty Ellen

Hlavní zaměření modelu je vedeno směrem k mobilním hrám. Pro jejich kvalitu jsou prakticky nezbytné vynikající zobrazovací vlastnosti. Ellen bude vybavena aktivním TFT displejem s rozlišením 176 × 220 bodů a schopností zobrazit až 262 tisíc barevných odstínů. O dostatečnou kapacitu se postará interní paměť 32 MB. Objevily se i spekulace o paměťových kartách typu Memory Stick Duo a Memory Stick Duo Pro.

O rychlá data se postará technologie EDGE, přítomnost Bluetooth a možnost připojení k počítači přes rychlé rozhraní USB 2.0. Chybět by neměla ani funkce Push to talk. Ellen bude vybavena digitálním fotoaparátem s efektivním rozlišením 1,3 megapixelu. Velkým lákadlem by mohly být dva stereoreproduktory s funkcí Mega Bass. Podle obrázků by mohlo být na boční straně konstrukce i speciální tlačítko určené pro hudební funkce.

 
Předpokládané rozložení kláves

Za pozornost stojí ovládací prvky. Především pak dvě tlačítka umístěná nad displejem. Mělo by se jednat o speciální ovládací prvky právě pro herní aplikace. Jako o další možné třešničce se diskutuje o speciální rotační klávese, kterou lze vidět například u asijského modelu SO506iC. Její praktické využití dokonale demonstruje prezentace na japonských webových stránkách Sony Ericssonu.

 Sony Ericsson SO506iC

Jako kosmetický doplněk pak Sony Ericsson přidá čtyřicetihlasé polyfonní melodie a výměnné kryty. Podle zatím dostupných obrázků budou kryty dosti extravagantní. Předpokládaná cena se v současnosti pohybuje mezi 300 až 350 dolary.

Září září

Oproti tomu, co se očekává v září, jsou však výše zmíněné modely jen slabým odvarem. Telefon s kódovým označením Sakura by měl být jedním z dalších nástupců Sony Ericssonu S700i. Tentokráte však už s podporou sítí třetí generace a novými herními prvky.

Jako vrchol letošního roku je očekáván model Hermione – nástupce Sony Ericssonu P910i s podporou sítí třetí generace, plnohodnotnou klávesnicí typu QWERTY, dotykovým displejem a nejnovějším Symbianem UIQ verze 3.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Bude takto nějak vypadat nástupce P910i?

Ať už se tolik diskutované informace potvrdí či nikoliv, je jasné, že letos si Sony Ericsson nachystal pro každého něco. Od nejnižších cenových kategorií až po špičkový smartphone vybavený nejnovějšími technologiemi.

Diskuze (24) Další článek: Přídavné širokoúhlé, makro a teleobjektivy pro všechny fotomobily

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson S700i, Son, Nov, Jak, Zobrazovací vlastnost, Eri, MOBI, Pře, Kosmetický doplněk, Mobil, Herní aplikace


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28