Sony Ericsson S700: japonský megapixel v Evropě (doplněno)

Pro nalákání bude stačit výčet funkcí: fotoaparát s rozlišením 1,3 MPx, displej TFT s 262 tisíci barvami, paměťová karta, 3D prostředí pro hry, netradiční otočná konstrukce … Sony Ericsson chystá pro Evropu japonský mobilní telefon. Doplněno o obrázky.
Sony Ericsson S700: japonský megapixel v Evropě (doplněno)

Jeden ze šéfů Sony Ericssonu v rozhovoru tvrdil, že cílem společnosti je přiblížit možnosti japonských technologií Evropě, aby se sem dostaly dříve než za několik let. Nově představený Sony Ericsson S700 je na dobré cestě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Kam zmizela klávesnice? 


Nenechte si ujít další články o novém Sony Ericssonu K700 a stylovém véčku Z500

Je to spíš fotoaparát

Kdybych viděl obrázek bez popisku, zřejmě bych bez jakýchkoli pochybností řekl, že máme před sebou nový digitální fotoaparát. Sony Ericsson S700 se při focení drží naležato, design objektivu jako by z oka vypadl současným digitálům, na přední straně je opora pro prsty ... prostě digitální fotoaparát. Sony Ericsson jako první z tradičních evropských značek uvádí fotomobil s rozlišením 1,3 MPx, s nímž lze pořizovat obrázky ve formátu 1 280 × 960 bodů. Do výčtu funkcí lze přidat osminásobný, ale stále pouze digitální zoom.

Klepněte pro větší obrázek
Tohle je přece jasný fotoaparát

Funkce fotoaparátu se aktivuje odsunutím krytky objektivu, mobil vezmete do obou rukou jako běžný digitál a můžete fotit. V horších světelných podmínkách by mohl pomoci blesk - malé světélko nad objektivem. Na jeho zhodnocení si ale ještě počkejme, u mobilních telefonů většinou není příliš účinný. Kromě statických obrázků lze pořizovat i krátké videoklipy.

Klepněte pro větší obrázek Fotoaparát se aktivuje odsunutím krytky

Očekáváme, že příští týden na veletrhu CeBIT představí své megapixelové fotomobily také Nokia a Siemens.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej Sony Ericssonu S700 během fotografování a natáčení videa

Ani ryba, ani rak

Japonské mobilní telefony připomíná i konstrukce nového Sony Ericssonu. Není to klasický telefon, ale ani véčko, otevírá se podobně jako nedávno představená Motorola V80. Horní část se otáčí vůči spodní, osa je umístěna přibližně ve středu hlavního čtyřsměrného kurzorového tlačítka. Toto řešení spojuje výhody véčka, které může mít v malém těle zároveň rozměrný displej i velkou klávesnici, a zároveň neskrývá displej dovnitř. Může se objevit výtka, že displej lze tak snadno poškrábat, ale takhle bychom mohli kritizovat každý telefon, který nemá véčkovou konstrukci. Sony Ericsson navíc dodává, že jeho displej je nepoškrábatelný ... uvidíme.

Klepněte pro větší obrázek Klávesnice se objeví po otočení horní části

Tisková zpráva se nechlubí každým detailem, pro podrobnosti počkejme na zítřejší tiskovou konferenci, kterou pořádá české zastoupení Sony Ericssonu. Můžeme ale zatím popisovat dostupné obrázky. Hlavním ovládacím prvkem je čtyřsměrná kurzorová klávesa s potvrzovacím tlačítkem uprostřed. Kolem ní jsou rozmístěny čtyři funkční tlačítka, která prozrazují, že ovládání se zřejmě nebude příliš lišit od současných Sony Ericssonů vyšší třídy. Všechny tyto ovládací prvky jsou dostupné i u zavřeného telefonu, teď se jen musíme nechat překvapit, jaké funkce Sony Ericsson v tomto stavu nabídne. V tiskové zprávě přímo zmiňuje možnost prohlížet zprávy, procházet nabídkou a telefonovat. Internetová prezentace navíc doplňuje poslech MP3, hraní her, přístup k funkci MusicDJ (že by skladatel melodií?), práci se webem a wapem a možnost přístupu ke správci souborů.

Klepněte pro větší obrázek
Na boku je spoušť fotoaparátu a zřejmě tlačítka pro ovládání hlasitosti

Po rozevření - vzájemném pootočení obou částí - se ukáže klávesnice. Tlačítka jsou podobná jako na modelu Z600, ve spodní řadě je opět vypínač a speciální klávesa pro rychlý přístup k wapu. Sony Ericsson nezanedbal ani displej. Má úhlopříčku 58 mm, je aktivní a dokáže zobrazit až 262 tisíc barevných odstínů.

Klepněte pro větší obrázek

S přehrávačem MP3 a paměťovou kartou

Z dostupných obrázků bych zatím příliš nehodnotil prostředí telefonu, protože je zde jasně dokreslené a skutečnost může vypadat jinak. Počkejme na zítřek.

O konkrétních funkcích nového Sony Ericssonu S700 toho zatím mnoho nevíme. Tisková zpráva zmiňuje pouze některé detaily. Například e-mailový prohlížeč, skladatel vyzváněcích melodií a čtyřicetihlasou polyfonii. Telefon nabídne 3D systém společnosti Hi Corp pro mobilní hry, bude podporovat i Javu. Pro komunikaci s počítačem bude sloužit Bluetooth, infraport a datový kabel pro USB nebo běžný sériový port. O třídě GPRS se zatím nikde nepíše, wapový prohlížeč bude podporovat WAP 2.0.

Klepněte pro větší obrázek

V telefonu je zabudován přehrávač hudebních souborů MP3, které lze ukládat na firemní paměťovou kartu Memory Stick Duo - stejnou jako u komunikátorů P800/P900.

Budeme ho chtít?

Sony Ericsson S700 zase bude podle všeho nejnadupanější mobil na trhu. Jak ale přijmeme jeho funkce? Na jednu stranu šilháme po Asii a závidíme Japonsku tamější technologie, na druhé straně se ale v internetových diskusích velmi často odsuzují zábavné funkce coby hračky pro děti. Náskok Asie je ale právě v těchto doplňkových funkcích a službách, Sony Ericsson je nyní stejně jako další výrobci pomalu přináší i do Evropy.

Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson S700 by se podle plánů měl začít prodávat v posledním čtvrtletí letošního roku.


Stáhněte si tapety s obrázky nových Sony Ericssonů na plochu monitoru


Odkazy na web

Diskuze (54) Další článek: Tapety s novými Sony Ericssony na plochu monitoru

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Motorola V80, Eri, Son, Mega


Určitě si přečtěte