Sony Ericsson T310 a T610: fotografie, kompletní parametry, srovnání, zkušenosti

Na včerejší tiskové konferenci jsme si pohráli s novými Sony Ericssony, máme nejen fotografie, ale také vlastní zkušenosti a kompletní parametry obou mobilů. Vyfotili jsme také pár fotografií mobilem T610.
Sony Ericsson T310 a T610: fotografie, kompletní parametry, srovnání, zkušenosti
Kapitoly článku

T300 a T310: rozdílů není mnoho

Sony Ericsson T310 je nepoměrně elegantnější než starší model T300. Je celkově hranatější a je jakýmsi vzhledovým "průměrem" mezi T300 a T610. Zdál se mi ale takový tlusťoučký a celkově mne nezaujal tolik, jako T610. Funkce modelu T310 jsou stejné jako u T300, stejně jako k T300 lze i k novince připojit foťáček MCA-25 a obrázky posílat třeba jako MMS.

 
Vzadu vidíte plátno se skejťáckou hrou.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Vlevo produktový manažer pro východní a střední Evropu,
vpravo Jan Semrád, generální ředitel českého SE.

Asi největším rozdílem, který bude Sony Ericsson podle všeho propagovat, je zabudovaná hra Tony Hawk's Pro Skater 4. Na plátně na tiskové konferenci běžela stejnojmenná hra z PlayStationu, přičemž zúčastnění si mohli zahrát. Na mobilu sice hra nevypadá tak přitažlivě a není tolik hratelná, v rámci možností se ale bavit budete. Drobným rozdílem oproti T300 je ještě vícehlasé vyzvánění, které je v případě 32hlasé.

  

 
Telefon je baculatý a docela veliký, nicméně v této kategorii to vůbec nevadí.

 

 
Zadní kryt není součástí baterie.

T610 je opravdu hezký 

Daleko větším hitem bude model T610, který je podle naší databáze nejvíce vybaveným mobilem; předčil jak svého předchůdce, model T68i (což je logické), tak mobil Siemens S55, který dosud vedl. Řečí čísel, T610 získal 866 bodů, zatímco S55 "jen" 825 bodů. Třetí v pořadí, Sony Ericsson T68i, zaostává za S55 o devět bodů.

 

 
Je to prcek. Na tiskovce bylo k dispocici i stříbrné provedení, toto se mi však líbilo více.

T610 je velmi malý a lehký a ačkoliv má rozměry a hmotnost o něco málo větší než T68i, zdál se mi opravdu malinký; snad za to může rozměrný displej, díky němuž působí mobil celkově menší. Podle fotek se mi ponejprv zdálo, že telefon vzhledem nijak nevyniká nad konkurencí a zapadá do šedého průměru, ve skutečnosti je ale velmi hezký a moc se mi líbí, na rozdíl od mnohých telefonů uvedených v nedávné době. Samozřejmě je to jen můj subjektivní názor, můžete i ale věřit, že na fotografiích tak dobře nevypadá.

 

  

Hezounký displej

Telefon má svoje na svoje rozměry velký displej, který má rozlišení 128 x 160 bodů, což je oproti 101 x 80 bodů u T68i markantní rozdíl. Displej zobrazí 65 tisíc barev, podle všeho ale není aktivní, ale pouze pasivní. To se projevuje zejména horší čitelností ze stran. Displej je velmi detailní, díky čemuž je písmo krásně vyhlazené. Při psaní zprávy byly na displeji čtyři řádky, protože polovinu displeje kryly různé obrázky a popisky, při čtení pak řádků šest. Zejména při psaní by mohlo být k dispozici řádků více, T610 zde totiž displejem hodně plýtvá.

   

 
Několik ukázek displeje 

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Srovnání, Ericsson, Fotografie, Nokia 5100, Nokia 6100, Nokia 6610, Nokia 6800, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Nokia 7650, Siemens S55, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T68i, Eri, Komplet, Komp, Zkušenost, Nová textovka, FotografPozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

** Americká armáda poprvé úspěšně otestovala likvidaci hejna dronů vzdušným prostředkem, který nezahrnoval kinetický útok ** Proti hejnu 10 dronů byly použity malé tryskové drony Coyote Block 3 společnosti Raytheon ** Ty byly vybaveny systémem pro elektronický boj nebo nějakou energetickou zbraní

Stanislav Mihulka
ArmádaUSADrony
Rusko přišlo s návrhem vybudovat na Marsu jadernou elektrárnu
Jiří Černý
ElektrárnaReaktorMarsRusko