Sony Ericsson T610: delší zkušenosti

O tomto mobilu bylo napsáno už dost, dnes se vám nabízíme delší zkušenosti našeho čtenáře, které přijdou určitě vhod. Na cestě je nástupce v podobě K700, cena modelu T610 půjde dolů a spoustě lidí bude vyhovovat.
Sony Ericsson T610: delší zkušenosti

Rychlé odkazy

parametry telefonu v katalogu mobilů
nerozdělený článek v textové verzi
T610: megarecenze
T610: co lidem nejvíc vadí
T610: tipy a triky

Tento článek popisuje moje zkušenosti s telefonem Sony Ericsson T610. Nejde o recenzi, popisuji jen, co jsem vyzkoušel a považuji za důležité nebo zajímavé. Jde tedy pouze o čistě subjektivní názory.

Moderní elegance

Černo-stříbrná kombinace modelu T610 je velmi elegantní, ovšem vkusné jsou i méně rozšířené kombinace černé s modrou nebo červenou. Chladivý hliník působí kvalitně, zpracování je precizní. Méně přesné je snad jen slícování krytu baterie a vlastního těla telefonu – zůstává mezi nimi nehezká mezera. Ačkoli kryty nejsou výměnné, telefon po promačkání vrže. Displej orámovaný lesklým černým plastem je ideálním lapačem nečistot, takže nezbývá než pomocí přibaleného hadříku leštit a leštit. Přestože k telefonování používám osobní handsfree, je přístroj téměř neustále "zapatlaný". Rozměry i hmotnost jsou velmi příjemné a řekl bych, že jakékoli další zmenšování by znamenalo omezení komfortu při ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Hranaté křivky v dnešní době letí

Pokud jste majitelem některého z asijských véček, nejspíš vás displej T610 ve všech směrech zklame. Ale většina uživatelů ostatních méně barevných, nebo dokonce černobílých telefonů bude určitě nadšena. Displej je dostatečně velký a jemný, písmo krásně vyhlazené. S funkčně blízkými modely jako je Siemens S55 nebo Sony Ericsson T68(i) se naprosto nedá srovnávat. Ačkoli jsem měl model T68i velmi rád, dnes bych se k němu rozhodně nechtěl vracet, protože díky T610 jsem si uvědomil, jak nehezký měl displej. Samozřejmě si ale uvědomuji, že srovnání s tak starým přístrojem je poněkud nefér.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T68i a Siemens S55

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Zde se podívejte, jak může vypadat pohotovostní obrazovka s použitím různých pozadí

Viditelnost displeje u T610 je na slunci dosti špatná, ale v místnosti výborná. Poměrně malý mi přijde úhel, ze kterého se lze na telefon dívat, aby bylo zobrazení správné. Při práci v menu se na displej vejde záhlaví, šest řádků textu a řádek s funkcemi softwarových tlačítek. V klidovém stavu jsou na displeji zobrazeny hodiny jako spořič, čas však téměř není k přečtení, zobrazuje se tmavými číslicemi na světlém pozadí. Stačí ovšem stisknout jedno z tlačítek pro regulaci hlasitosti a hodiny se přibližně na šest sekund podsvítí. Do telefonu lze také nahrát vlastní schémata, která mohou kompletně změnit vzhled, tj. tapetu, pozadí menu, barvy písma i lišt, tvar softwarových tlačítek a podobně. V přístroji je již několik schémat nahraných, další najdete na webu, nebo si je můžete vytvářet v počítači. K tomu lze použít například program Theme Creator Pro 3G, který lze stáhnout z této stránky. Je použitelný pro Windows 95 až XP a Windows NT 4.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na výběr je z několika barevných schémat, to aby jedna varianta neomrzela

Zvukové schopnosti telefonu jsou velmi dobré, polyfonní melodie se mi opravdu líbí. V telefonu je jich několik, další jsou k dispozici na internetu a v telefonu je také skladatel polyfonních melodií, který doporučuji vyzkoušet. Při hovoru je zvuk čistý, uvítal bych ale možnost ještě více zvýšit hlasitost, ani maximální hodnota mi v některých situacích nestačí. Vlastní melodii můžete přiřadit jednotlivým kontaktům (nikoli číslům), ze stejné palety melodií lze vybírat i v případě budíku. U SMS zpráv je k dispozici tichý režim, cvaknutí a šest velmi podobných krátkých melodií. Všechny SMS vyzvánějí stejně, zde není možné individuální přiřazení zvuků ke kontaktům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přehled melodií --- Hudební skladatel --- Editor obrázků

Stručně se zmíním o výdrži, ke které jsem zpočátku přistupoval velmi skepticky – zejména při pohledu na miniaturní placičku (rozměry přibližně 61 x 37 x 5 mm) a při porovnání s těžkou baterií mé staré Nokie 6210. Naštěstí jsem se mýlil. Volám spíše méně, během dne telefonuji průměrně asi 20 minut, dalších 20 minut používám internet a elektronickou poštu (přes GPRS a Bluetooth), Bluetooth mám zapnuto celý den kvůli možnosti ovládat telefon z počítače. Hry nehraji a na noc přístroj vypínám. V tomto režimu mi telefon vydrží na jedno nabití 3 až 4 dny, což se mi zdá slušné. Baterie na vybití upozorňuje včas a i tehdy, když se ukazatel nabití zcela vyprázdní, máte ještě čas uskutečnit krátký hovor a najít nabíječku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Testovaná Twist karta se k designu mobilu vůbec nehodila, ale co se dá dělat, vpravo vidíte způsob jejího uchycení


Článek pokračuje v další kapitole.

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Nokia 6210 Navigator, Siemens S55, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T68i, XTND, Hudební skladatel, Eri, Základní práce, Blízký model, Son, Nízká rychlost, DEL, Zkušenost


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28