Sony Ericsson T610: královské reggae! (velký test)

Nový model T610 přichází, aby nahradil stárnoucí T68i. Do boje nastupuje s novou koncepcí ovládání, s pořádnou porcí výbavy a příznivou cenou. Zaslouží si post nejvyšší? Bonus: ukázky melodií.
Sony Ericsson T610: královské reggae! (velký test)

Je to tady. Pravděpodobně nejočekávanější mobil roku dorazil k nám do redakce a právě dnes si můžete přečíst jeho recenzi. V diskusích jste nás obviňovali z toho, že máme zpoždění, ale v tomto případě nebylo vůbec jednoduché získat testovací kousek. Ten jsme si zapůjčili až od T-Mobilu, který tento přístroj před pár dny začal prodávat, čímž překvapil i nás, a to zejména dotovanou cenou 6 999 Kč. Plná cena pak činí 11 999 Kč.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Telefon dorazil ve stříbrném provedení


Článek je velmi dlouhý, proto byl rozdělen do kapitol. Nerozdělenou recenzi si můžete přečíst v textové verzi MobilManie.

Seznamte se

Sony Ericsson T610 je přímým nástupcem modelu T68i, ten byl představen zhruba před rokem a patřil dosud k nejvybavenějším mobilům na trhu. Záměrně jsem použil výraz „mobily“, komunikátor Sony Ericsson P800 je přeci jen trošku jiná kategorie. Jaký vítr tedy T610 do mobilních vod oproti předchůdci v podobě T68i přináší? V prvé řadě konečně kvalitní barevný displej, byť pouze pasivní, s 65 000 barvami, integrovaný foťáček a polyfonní vyzvánění. Kromě toho samozřejmě nový design a zcela přepracovaný systém ovládaní – k tomu se však ještě dostaneme. Rozměry telefonu jsou 102 x 44 x 19 a hmotnost 95 gramů, což je vzhledem k velikosti trošku vyšší hodnota, ale nezapomínejme, že součástí telefonu je integrovaný foťáček.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Hranaté křivky v dnešní době letí

Zdání klame

Jakmile jsem mobil vybalil z krabice, ovládl mě pocit menšího zklamání. Proč? Celou tu dobu od března, kdy byl Sony Ericsson T610 oficiálně představen, jsem byl nakrmen jeho údajnou elegancí a výjimečností hodnou luxusního šperku. Na tiskové konferenci, kde jsme měli možnost si telefon poprvé osahat, jsem totiž bohužel nebyl. Kolega Petr Broža si ho moc pochvaloval, ačkoli se mu na fotkách tolik nelíbil. U mě to bylo přesně naopak, telefon se mi zdá hodně fotogenický a ve skutečnosti ne tak exkluzivní, pokud mohu tento výraz použít. Stala se však zvláštní věc. Čím déle mi dělal společnost, tím víc se mi jako by dostával pod kůži a vyvolal ve mně vskutku výrazné sympatie. Již na konci prvního dne používání jsem si ho po stránce designu zamiloval.

Abychom vám přiblížili co nejvěrněji jeho vzhled, nafotili jsme jej jak s předchůdcem v podobě T68i, tak se Siemensem S55, což je spolu s Nokií 7250 nejbližší konkurence tohoto švédsko-japonského klenotu. Právě tyto mobily se totiž umístily na prvních příčkách našeho bodového hodnocení.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T68i a Siemens S55

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Zajímavé příslušenství

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S T610 se objevuje i několik zajímavých kousků příslušenství

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S bleskem uvidíte více

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Recenze, Smartphony, Ericsson, Eurotel Smartphone, Eurotel Smartphone II, Nokia 3650, Nokia 5100, Nokia 6100, Nokia 6310i, Nokia 6610, Nokia 6800, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Nokia 7250, Nokia 7650, Nokia 8910i, Panasonic GD87, Siemens S55, Siemens SL55, Sony Ericsson P800, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15