Sony Ericsson T630: nejlepší koupě současnosti (velký test)

Nový model navazuje na úspěšný Sony Ericsson T610. Chlubí se inovativním designem, lepším displejem a vyšším rozlišením fotoaparátu. Testovali jsme černou variantu T-Mobilu, který ho nabízí dočasně za 7 599 Kč.
Sony Ericsson T630: nejlepší koupě současnosti (velký test)

Rychlé odkazy

minirecenze pro ty, co spěchají
parametry telefonu v katalogu mobilů
• fotogalerie se všemi obrázky

nerozdělená recenze v textové verzi

Perly na dně moře

Na světe existuje jen několik mobilních telefonů, které si budeme pamatovat déle než holku z prvního vztahu. Úspěšnost produktu není dána pouze jeho vlastnostmi, ale také přístupem výrobce a hlavně rozsahem jeho nabídky. Některé firmy pouští jednu novinku za druhou, dveře jejich vývojových center se netrhnou, úspěch jednotlivých modelů se však vzájemně vyruší, uživatel se v nich začne ztrácet a vybírá spíše „podle oka“.

Pokud se výrobce chlubí portfoliem se čtyřiceti mobily, zákazník si u něj může vybrat pod jednou střechou a existuje menší šance, že bude zlákán jiným výrobcem. Tuto politiku vykonává například Nokia. Na platformě Series 40 tak můžeme nalézt stylové i manažerské telefony v rozličných cenových kategoriích.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T68i a Siemens S55

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Jiní výrobci spoléhají na individuální reprezentaci v dílčích kategoriích. Do každé kategorie tak nasadí maximálně dva tři modely, kterým ovšem dopřeje honosnou pozornost a odpovídající marketingovou podporu. Výrobce to má o mnoho těžší. Zákazník u něj nemá žádný výběr, každý model tedy musí být precizně a nadčasově navrhnut, aby dokázal zaujmout co největší počet zájemců z dané cílové skupiny. Známým příkladem je Siemens a Sony Ericsson.

Geneze á la Sony Ericsson

Právě švédsko-japonský výrobce je tímto nejtypičtější, ačkoli to na prodejních výsledcích zatím není moc znát, mezi uživateli získal v poslední době značně na oblibě. Výrazným krokem bylo uvedení modelu T68 jakožto prvního GSM mobilu s klasický barevným displejem s paletou 256 barev. Potom přišla verze T68i, který z něj u učinila ještě žádanější artikl.

Opravdovým hitem se stal nástupce v podobě modelu T610, který byl představen v březnu minulého roku. Telefon nabídnul konečně pořádný displej (65 000 barev), integrovaný fotoaparát, zbrusu nový design a přepracovaný systém ovládání – to znamená bez tlačítek YES a NO, kvůli kterým by se nechal rozkrájet každý zarytý „eriksoňák“. Novému systému s dvěma funkčními klávesami ovšem nelze co vytknout, to ale probereme později.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Model T610 ve všech barvách

Když se v říjnu 2003 objevily první informace o modelu T630, nikdo přesně nedokázal odhadnout, zdali se jedná o další vývojovou řadu nebo pouhé omlazení současné T610. Pravda je blíže druhé variantě. Výrobce si ovšem na nezájem ze stran „uživatelstva“ nemůže stěžovat, sklady zejí prázdnotou a v rukách tisíců lidí můžou spatřit svůj bíločerný zázrak.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson T630 aneb "Frosty Silver"

Černá mamba

Sony Ericsson T630 se ovšem začíná prodávat až nyní, a to pouze v sítí T-Mobilu. Růžový gigant má totiž na telefon exkluzivitu. Prostřednictvím ostatních prodejních kanálů se na pulty dostane až o pár týdnů později. Abychom to ještě víc zamotali, T-Mobile ho prodává v rámci limitované edice v černé barvě, která by neměla být nikde jinde k dostání. U ostatních operátorů a běžných prodejců telefon dostanete v chladivé barvě „Frosty Silver“, která je protipólem k černé. Bílo-stříbrné provedení ovšem působí přímo andělsky. V dámských kabelkách bude vypadat skvěle. Pánové musí zamířit do prodejen T-Mobilu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nabízíme dva oficiální obrázky: první v nadživotní velikosti (244 kB),
druhý ve standardním rozlišení

Mimochodem, v začátcích mobilní komunikace byly telefony výhradně tmavé, postupem času se začalo (hlavně díky výměnným krytům) pracovat s nejrůznějšími pastelovými barvami, pozdější vrchol přepychu reprezentovala stříbrná (viz Samsung). V současné době se telefony začínají vracet k unylé černé a spolu s barevnými displeji vypadají sakra dobře. Dalším podobným kouskem je Nokia 6230.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Originální fotografie Nokie 6230

Za sedm a půl

Než se pustíme do samotné recenze, je potřeba zmínit, že model T630 se v rámci partnerské spolupráce s T-Mobilem nabízí za velmi slušný peníz. Není to jen otázka základní nabídky, ale především speciálního balíčku, se kterým vás tento mobil vyjde na 7 599 Kč. O podmínkách akce se dozvíte na konci článku. Pokud jste za tuto cenu schopni unést pocit, že máte jeden z nejvybavenějších mobilů na trhu, vypněte ihned počítač a utíkejte si ho koupit. Brzy už nebudou. Pakliže se nejdřív chcete dozvědět, jaký ten telefon vůbec je, vstupte do další kapitoly.


Článek pokračuje v další kapitole.

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Recenze, Smartphony, Ericsson, Nokia 6230, Siemens S55, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T630, Sony Ericsson T68i, Originální fotografie, Son, Současnost, Nejlepší koupě, Hudební skladatel, Pořádný displej, Slušný peníz, TV mini, Test, Velký test, Koupě, Špičkový Samsung, XTND, Eri


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95