Sony Ericsson W200i: Walkman za hubičku

Přehrávač MP3, paměťové karty i rádio v jednoduchém telefonu za příjemnou cenu. To je nejlevnější Walkman W200i. (velký test)

Klíčové vlastnosti

 • nejlevnější telefon z hudební řady Walkman
 • povedený design
 • vícepoložkový telefonní seznam pro tisíc kontaktů
 • e-mailový klient
 • vnitřní paměť 27 MB
 • slot na paměťovou kartu Memory Stick Micro
 • hudební přehrávač Walkman 1.0
 • integrované FM rádio s RDS
 • podpora USB Mass Storage
 • GPRS třídy 10
 • infraport
 • mód Letadlo
 • kvalitní sluchátka, datový kabel a 128MB paměťová karta v balení

Hlavní nedostatky

 • příliš zapuštěný joystick
 • pasivní displej s nízkým rozlišením
 • jen VGA fotoaparát
 • chybí Bluetooth a EDGE
 • špatné řazení kontaktů s diakritikou
 • do kalendáře nelze vkládat opakované události
 • zvuk upomínky nelze změnit
 • chybí Menu činností

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson W200i

Hudební telefony z řady Walkman jsou velmi oblíbené a Sony Ericssonu již přinesly značné úspěchy. Mnoho uživatelů využívá svůj mobilní telefon i jako hudební přehrávač. Švédsko-japonský výrobce se proto snaží své portfolio hudebních telefonů neustále rozšiřovat. Kromě nedávno představených modelů W610i a W660i, které patří do vyšší střední třídy, se na trhu brzy objeví i prozatím nejlevnější model z této řady, Sony Ericsson W200i. Ten sice vhledem k nízké ceně svou funkční nabídkou neoslní, jeho hudební dovednosti si ale v ničem nezadají s mnohem dražšími telefony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Srovnání velikosti s klíčem a platební kartou • telefon v ruce

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální snímky bílé i černé varianty

Převlečený K310i

Stejně jako některé jiné telefony z řady Walkman i model W200i má svůj přeobraz v „nehudebním“ telefonu. V tomto případě se jedná o Sony Ericsson K310i. Vzhledová inspirace je dobře patrná. Oba telefony mají prakticky stejné rozměry, které činí 101 × 44 × 18 mm. Hmotnost se pak ustálila na slušných 85 g. Novinka se u nás bude nabízet ve dvou barevných provedeních: černé a bílé. Boky u bílé varianty jsou navíc po vzoru prvního Walkmanu W800i vyvedeny v metalické oranžové barvě. Černá verze zase působí decentněji. Kryty jsou ale uživatelsky výměnné, takže váš telefon může vypadat každý den jinak.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Srovnání s prvním Walkman telefonem Sony Ericssonem W800i • barevné provedení zůstalo zachováno

Telefon je svým pojetím zaměřen zejména na mládež. Design proto hodnotím jako povedený. Přijatelně pevná je i konstrukce. Zadní kryt na svém místě sedí pevně. Při jeho stisku se ale ozve mírné cvaknutí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Levá strana obsahuje tlačítko hudebního přehrávače a slot na paměťovou kartu • pravá kolébku pro ovládání hlasitosti

Stejně jako model K310i se i tento telefon směrem k zadní straně zužuje. Jeho boky proto nejsou ve zcela svislé rovině. Na pravé straně telefon zdobí velké logo Walkman, nad ním pak najdete dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti. Jeho stisk je jistý. Na levou stranu výrobce umístil tlačítko pro rychlé spuštění hudebního přehrávače, což je poznat podle stylizovaného „W“. O kousek níže se pod praktickou plastovou záklopkou ukrývá slot na paměťovou kartu Memory Stick Micro neboli M2. Záklopka se velmi snadno snímá a díky uchycení ji nemůžete ztratit. Ihned po koupi telefonu za ní najdete paměťovou kartu o velikosti 128 MB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Slot na paměťovou kartu chrání praktická záklopka • karty Memory Stick Micro jsou velmi malé a dost drahé

Rychlý pohled na horní stranu odhalí rozměrné sklíčko infraportu a vypínací tlačítko, kterým lze rychle přepínat vyzváněcí profily. Dva malé otvory v zadním krytu pak slouží pro provlečení šňůrky, která se připojí k poutku pod ním. Konektor Fast port tentokrát zůstal na svém běžném místě na spodní straně telefonu. Pod ním je ještě malá prohlubeň pro sejmutí předního krytu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konektor Fast port najdete na standardním místě • horní strana s infraportem a vypínacím tlačítkem

Zadní strana je z převážné části tvořena krytem baterie, který lze snadno sejmout. Opět na něm nechybí logo Walkman v dvojitém půlkruhu tvořeném z kruhových prohlubní. V jedné oblasti jsou prohlubně nahrazeny průchody zvuku z hlasitého reproduktoru. Hned vedle se pak nachází otvor pro objektiv vestavěného fotoaparátu. Objektiv nemá krytku, je ale hodně zapuštěn takže jej nelze poškrábat. Budou se na něm ovšem ukládat nečistoty a prach, které nepůjde snadno očistit. Spodní částí zadní strany probíhá oranžová linka, která tak spojuje oba oranžové boky telefonu. Na sobě nese logo Sony Ericssonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadní strana s objektivem fotoaparátu • vyjmutí baterie

Pod zadním krytem objevíte Li-Pol baterii o kapacitě 780 mAh. Výrobce na svých stránkách oficiální hodnoty výdrže neuvádí. Výdrž se také bude hodně odvíjet od intenzity používání hudebního přehrávače, takže nelze obecně říct, jak často budete telefon nabíjet. Pod baterií se nachází zásuvka na SIM kartu, která se poměrně snadno vyjímá. Překvapilo mě ale, že nad baterií najdete i konektor pro připojení externí antény. Ten ovšem není po nasazení krytu přístupný.

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Recenze, Ericsson, Walkman, Huawei Mate S, Nokia 5200 XpressMusic, Sony Ericsson K310i, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson W200i, Sony Ericsson W300i, Son, Panoramatická fotografie, Rychlý pohled, Hub, Horní polovina, Střední hlasitost, Eri, Neustálé přehrávání, Malý problém, Hlasová zpráva, Nízká kvalita, WalkVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Apex Legends vás zvou na novou prosluněnou mapu ve startovním traileru

Apex Legends vás zvou na novou prosluněnou mapu ve startovním traileru

Nová sezóna přinese nejen novou legendu, ale také tropickou mapu.

Michal Maliarov
Apex LegendsVideo
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály