Sony Ericsson W660i: další nálož hudby

Na světě je nový hudební telefon z řady Walkman. Nabídne podporu 3G a hlavně netradiční červené provedení. Nebo byste raději černé?

Praktický fešák

Včera si dobyl premiéru nový Walkman od Sony Ericssonu s označením W660i. Při pohledu do technické specifikace budete možná chvíli váhat, čím se tento model liší od nedávno představeného Sony Ericssonu W610i. Zásadní rozdíl je v tom, že novinka podporuje sítě třetí generace. Jak už jsme ale u Sony Ericssonu zvyklí, neporadí si ale s EDGE, které zůstane výsadou modelu W610i. Ten největší rozdíl mezi oběma telefony je ale patrný na první pohled – novinka má zcela přepracovaný design.

Tip: kromě nového telefonu představil Sony Ericsson i nové příslušenství

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Sony Ericsson W660i v červené...

Jak naznačují výsledky ankety, kterou jsme spustili již včera, nový design se vám líbí. Má svůj osobitý styl a přitom se jasně odkazuje na typický vzhled telefonů Sony Ericsson. Osobně nejvíc oceňuji nápad se zlatavými proužky na stranách a stejně zvýrazněného loga na zadní straně. Stříbrné už bylo dost.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...a v černé barvě

A zdá se, že si nový design nezaslouží chválu jen z estetického hlediska. Kruhová navigační klávesa má výrazně vystouplý střed a zdá se, že se bude velmi pohodlně ovládat. To stejné platí i pro funkční klávesy po stranách. Obzvlášť si pak pochvalu zaslouží klávesnice, kterou tvoří rozměrná tlačítka. Psaní by tedy mohlo být pohodné a rychlé, narozdíl od trápení na úzkých a malých tlačítkách, které najdeme například u modelu W880i nebo zmiňovaného W610i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pro srovnání - Sony Ericsson W610i v obou barevných verzích

S 3G, ale bez EDGE

Rozměry telefonu jsou 102 × 46 × 14,5 mm a váha 95 g, tedy standard. Ve výbavě nic zvláštního nepřekvapí. Použit byl starý známý displej s rozlišením 176 × 220 bodů, který zobrazí 262 tisíc barev, a na zadní straně najdeme fotoaparát s rozlišením dvou megapixelů. Narozdíl od modelu W610i nebude mít fotoaparát automatické zaostřování. Dostatek paměti zajistí slot pro paměťové karty Memory Stick Micro (M2). V balení najdete kartu s kapacitou 512 MB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  
Fotoaparát bohužel nemá autofocus

Hudební funkce jsou zastoupeny především nejnovější verzí hudebního přehrávače. Samozřejmostí je tedy třídění hudby podle interpretů, zobrazování obrázku alba při přehrávání a propracovaný ekvalizér s podporu funkce MegaBass. Hudbu můžete poslouchat i na bezdrátových sluchátkách, protože je podporován A2DP profil technologie bluetooth. Hudbu do telefonu můžete nahrát prostřednictvím USB kabelu (USB 2.0), podpora Mass Storage už nikoho nepřekvapí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kdyby vlastní hudba omrzela, je připraveno FM rádio s RDS. Zabavit může také přehrávač videa, internetový prohlížeč NetFront nebo RSS čtečka. Zahrát si můžete i 3D javové hry. V telefonu dále najdete standardní funkce telefonů Sony Ericsson, jako je propracovaný adresář, organizér, apod. Výrobce telefonu dopřál i funkci blogování z telefonů řady Cyber-shot.

Telefon přijde na trh ve druhém čtvrtletí a cenu odhadujeme kolem osmi a půl tisíce korun.

Sony Ericsson W660i ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 102 × 46 × 14,5 mm, 95 g
  • sítě a datové přenosy: GSM (900, 1800, 1900 MHz) / GPRS, UMTS
  • displej: aktivní TFT, rozlišení 176 × 220 bodů, 262 tisíc barev
  • fotoaparát: rozlišení 2 MPx (bez autofocusu), digitální zoom, natáčení videa
  • konektivita: bluetooth (podpora stereo profilu A2DP), Fast port (podpora USB Mass storage)
  • paměť: vnitřní paměť 16 MB, slot pro paměťové karty Memory Stick Micro (M2), karta 512MB v balení
  • hudební funkce: přehrávač MP3, AAC, AAC+ souborů, ekvalizér včetně MegaBass, rozeznávání hudby TrackID, FM rádio s RS
  • další funkce: přehrávač videa, RSS čtečka, internetový prohlížeč NetFront, synchronizace, organizér, blogování, podpora 3D javových her, videohovory, streamování videa
Diskuze (15) Další článek: Legrácka: je Steve čaroděj a iPhone dílo ďáblovo? (video)

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson W610i, Sony Ericsson W660i, Nálož, Son, Profi technologie, Eri, Hud