Sony Ericsson W660i: Walkman s něžnou duší

Test stylovky s hudebním nadáním. Ženy okouzlí jemnou květinovou krásou, spojí je se světem a pobaví.

Sony Ericsson W660i ve zkratce:

 • rozměry a hmotnost: 102 × 46 × 14,5 mm, 95 g
 • sítě a datové přenosy: GSM (900, 1800, 1900 MHz) / GPRS, UMTS
 • displej: aktivní TFT, rozlišení 176 × 220 bodů, 262 tisíc barev
 • fotoaparát: rozlišení 2 MPx (bez autofocusu), digitální zoom, natáčení videa
 • konektivita: bluetooth (podpora stereo profilu A2DP), Fast port (podpora USB Mass storage)
 • paměť: vnitřní paměť 16 MB, slot pro paměťové karty Memory Stick Micro (M2), karta 512MB v balení
 • hudební funkce: přehrávač MP3, AAC, AAC+ souborů, ekvalizér včetně MegaBass, rozeznávání hudby TrackID, FM rádio s RS
 • další funkce: přehrávač videa, RSS čtečka, internetový prohlížeč NetFront, synchronizace, organizér, blogování, podpora 3D javových her, videohovory, streamování videa

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klíčové vlastnosti

 • Elegantní vzhled a příjemná tloušťka
 • Podpora UMTS
 • Kvalitní sluchátka a paměťová karta v základu
 • Široká podpora Bluetooth profilů
 • Kvalitní, jasný displej
 • Propracované vyzváněcí profily
 • Dobrý hudební přehrávač a rádio s RDS

Hlavní nedostatky

 • Fotoaparát nemá autofocus ani svítivou diodu
 • Chybí EDGE
 • Pouze průměrné rozlišení displeje
 • Mass Storage pouze pro paměťovou kartu
 • Natáčení videa v maximálním rozlišení 176 x 144 bodů
 • Poměrně vysoká cena při zahájení prodeje
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Sony Ericsson W660i v červeném a černém provedení

Fešák z rodu hudebníků

Hudební modely Sony Ericssonu se vždy vyznačovaly spíše mužským, technickým či sportovním vzhledem. V dlani pohledné slečny žijící světem módy byste je objevily jen stěží. Ale i tyto uživatelky podléhají trendu sluchátek v uších a Sony Ericsson odpovídá: W660i. Přiznejme si, že konkurenční stylové telefony tu neumožňují připojit lepší sluchátka, tady mají špatný hudební přehrávač a támhle třeba nenabízí rádio. Sony Ericsson pobírá manýry po Nokii a snaží se zaplnit každou skulinku na trhu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Že se zde myslí především na ženy naznačují i propagační fotografie Sony Ericsson

Držíme tedy v rukou zástupce řady Walkman v elegantní, červeno-zlaté barevné kombinaci. Dominantní barvou zůstává tmavější červená, doplňková zlatá pokrývá pruh po stranách přístroje a několik funkčních tlačítek. Zajímavost se pak odehrává na zadní straně. Polovinu tvoří jednoduchý, hladký plast překrývající akumulátor. Horní část však tvoří plast zvrásněný líbivými květinovými ornamenty, které narušuje průsvitné rozměrné kolečko překrývající fotoaparát s reproduktorem. Černá verze pak ornamenty nahrazuje soustřednými tenkými kruhy. Frajerky se mohou telefonem chlubit na každém kroku, po vyjmutí skořepiny zakrývající baterii se zpřístupní poutko pro pověšení přístroje na krk.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Běžný hladký plast střídá květinový reliéf okolo čočky fotoaparátu

Na čelní straně nad displejem zaujme čočka fotoaparátu, W660i podporuje sítě třetí generace UMTS. Sluchátko tvoří tři horizontálně zarovnané kruhové otvory a v kulatém duchu se nesou i další ovladače. Pod displejem se nachází šestice ovládacích tlačítek plus pětisměrný ovladač. Všechna ovládací tlačítka nepřekypují rozměry a do velkých mužských tlap se příliš nehodí. Dámy však budou spokojeny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Kruhy kam se podíváš: od čočky kamery pro videohovory, přes mřížku reproduktoru až k funkčním klávesám

Ve spodní hraně se nachází pouze konektor Fast-port a otvor mikrofonu. Levá hrana hostí slot pro paměťové karty Memory Stick Micro překrytý plastovou záslepkou připevněnou k tělu přístroje. Její ztráta tedy nehrozí. Ještě výše se nachází tlačítko pro rychlé vypnutí přehrávané hudby, bohužel nefunguje při zamknuté klávesnici, což by bylo praktické. Na protější straně má své místo spoušť fotoaparátu. Není dvoupolohová, jelikož fotoaparát nedisponuje funkcí automatického ostření. Takřka u horního rohu pak lze nahmatat korekční dvojtlačítko hlasitosti. To funguje i při zamknuté klávesnici. Horní hrana skrývá pouze tlačítko pro vypnutí přístroje, případně rychlé přepnutí vyzváněcích profilů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Zlatá linka se táhne po celém boku a skrývá několik tlačítek

Žvýkací, ale spolehlivá klávesnice

Takřka polovinu čelní strany zabírá displej telefonu. Po technické stránce se jedná o dnes již průměrný aktivní displej s rozlišením 176 x 220 bodů a paletou 262 tisíc barev. Po milionech barev netoužím, rozlišení ale mohlo být o stupeň vyšší. V této třídě se dnes již standardně nosí QVGA. Na stranu druhou, raději ocením dobrou čitelnost za slunečných dnů i přes hrubější rastr, a to je právě případ tohoto Sony Ericssonu. Dobrá rada: za letních dnů doporučujeme použít co nejvíce kontrastní schéma, nejlépe s černým písmem na bílém pozadí. Tmavá schémata nepřepálí odlesky překrývajícího sklíčka.

Klasickou nabídku ovládacích tlačítek netřeba dlouze představovat. U řady Walkman nepřekvapí přímé tlačítko pro vstup k hudebnímu přehrávači. Středový ovladač pak pokrývají piktogramy pro převíjení a pouštění hudby.

Takřka u spodní hrany se tísní klasická matice numerických tlačítek. Nejsou vyrobena z tvrdého plastu a ve svém místě se krapet viklají. Nabízí však dostatečné rozměry a jistý stisk se zřetelnou odezvou. Od prvních chvil jsem se nesetkal s jakýmikoli překlepy. Klávesnici prosvěcuje bílé, pravda trošku nerovnoměrné podsvícení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Walkman jak se patří: hudební tlačítka odsunula klasickou klávesnici až ke spodnímu okraji

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Recenze, Smartphony, Walkman, Ericsson, Sony Ericsson W660i, Příjemná tloušťka, Son, Drahý model, Cliff, Dobrá rada, Komunikační prostředek, Eri, Hudební žánr, Frajer, Celková délka, Propagační fotografie, Přirozenost, Levá hrana, Walk, Konkurenční výrobce


Určitě si přečtěte