Sony Ericsson W705: hudebník s Wi-Fi (preview)

Sony Ericsson představuje Walkman variantu výsuvného modelu G705. Dokáže se připojit přes Wi-Fi, GPS ale postrádá.

Nový Sony Ericsson W705 kráčí bok po boku s již představeným modelem G705, je totiž jeho hudební odnoží. Novinka o rozměrech 95 × 48 × 14,3 mm a hmotností 98 gramů se může pyšnit čelním panelem z broušeného kovu, který obepíná rozměrný displej. Jeho úhlopříčka je 2,4" a při tradičním rozlišení QVGA (240 × 320 bodů) zobrazí 262 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek

Pod displejem jsou umístěny hlavní ovládací prvky v čele s kurzorovou klávesou, kontextovými klávesami, barevnými telefonky pro přijmutí a ukončení hovoru, klávesou vyvolávající menu činnosti a korekčním céčkem. Zadní strana nabídne mimo originálního motivu také jeden prvek, a to čočku 3,2Mpx fotoaparátu s přisvětlením. Foťák bohužel postrádá funkci automatického ostření.

Wi-Fi ano, GPS ne

Pokud se podíváte pozorně na čelní stranu, všimnete si nad displejem malého výkrojku vedle vylisovaného loga Walkman. Jedná se o kamerku pro hovory v sítích UMTS, ve kterých můžete i rychle brouzdat po internetu přes vestavěný prohlížeč NetFront. Navíc lze využít i nadstavbu HSPA, v případě nedostupnosti takovýchto sítí se bude vždy hodit alternativa v podobě EDGE a GPRS.

Bluetooth s A2DP profilem je u Walkmanů standardem, naopak Wi-Fi je u nesymbianového Walkmanu použita vůbec poprvé. To samé platí i pro technologii DLNA. Sony Ericsson toto zařízení prezentuje i s funkcí Play Now Arena, což je centrum mobilní zábavy v mobilu, ale ta je dostupná zatím pouze pro Švédsko. Pro soubory stahované z internetu velmi dobře poslouží 128 MB interní paměti, v balení obdržíte i 4GB kartu Memory Stick Micro.

Klepněte pro větší obrázek

Hudební přehrávač Walkman se drží stejně vysokého standardu jako předchůdci, takže i zde nalezneme mnoho přídavných funkcí. Díky funkci SensMe lze vytvářet playlisty podle nálady (jinak mohou být tvořeny i podle jména umělců nebo žánrů), díky ShakeControl zase zatřepáním telefonem na jednu či druhou stranu docílíte posunutí na další či předcházející skladbu.

Nezapomnělo se na ekvalizér s možností volby MegaBass nebo rozšířeného sterea. Hudbu ve formátech MP3 nebo AAC tedy můžete poslouchat jak ze stereoreproduktorů tak i v dodávaném handsfree. Multitasking je samozřejmostí stejně tak, jako podpora FM rádia s RDS. U něj můžete využít i funkci TrackID - odešlete nahrávku na vzdálený server a obratem dorazí informace o detailech celé skladby.

BTS geotagging

Díky přítomnosti akcelerometru docílíte přetočení zobrazení na bok pouhou změnou polohy telefonu. To oceníte i při hraní 3D Java her, kde se počítá i s interaktivitou při pohybování s telefonem. Přímo z pohotovostního stavu je umožněn přístup na online sekci hudby a videí YouTube, polohu lze určit z údajů posílaných BTS stanicemi a zobrazit na Google Maps. Samotnou GPS ale telefon integrovánu nemá. I přesto lze fotografiím přidat souřadnice místa pořízení snímku, ale opět podle méně přesných údajů ze základnových stanic (tzv. BTS-geotagging). Organizační funkce jsou tradičně na velmi vysoké úrovni, psát můžete multimediální zprávy i e-maily.

Sony Ericsson W705 zaujme v portfoliu Sony Ericssonu jasné postavení, jeho cílem je přinést velmi kvalitní hudbu v přístroji s luxusním designem ve dvou barevných variantách - Luxury Silver a Passionate Red. Sony Ericsson W705 se na našem trhu objeví v prvním čtvrtletí příštího roku, cena zatím nebyla zveřejněna.

Sony Ericsson W705
W705 Walkman varianta výsuvného modelu G705 bez GPS modulu. Dokáže se připojit k sítím Wi-Fi, HSPA i EDGE, má třímegapixelový fotoaparát a velký 2,4" QVGA displej. Existuje ve stříbrném a červeném provedení.rozměry a hmotnost: 95 × 48 × 14 mm, 98 g
displej: 2,4'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G
data: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA
konekt.: Fast port, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 120 MB, paměťové karty Memory Stick Micro
baterie: ?
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 3MPx (2 048 × 1 536), video, diodový blesk
68 %
(93. místo z 981)
katalogpreviewinfo výrobce
cena: ještě se neprodává

Diskuze (10) Další článek: Vodafone eShop: Ke každému LG 2 GB paměti grátis

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, , , , Sony Ericsson W705, Son, F +, Přesný údaj, Hud, Barevný telefon, Eri, Pře