Sony Ericsson Xperia Arc v redakci (video)

Konečně je tady. Zatím nejlepší Sony Ericsson brzy vstoupí do prodeje. Podívejte se, jak vypadá mobil s prohnutými zády a displejem Bravia.
Sony Ericsson Xperia Arc v redakci (video)

Sony Ericsson se poučil z minulých chyb. Nově představené telefony uvádí na trh včas a osazuje je aktuální verzí OS. V případě 8,7 mm tenké a v pase prohnuté Xperie Arc to bude od představení na CESu přiměřená doba čtvrt roku, poběží s aktuální verzí systému Android 2.3 Gingerbread.

Xperia Arc si také jako první mobil může vyzkoušet nové technologie japonského koncernu Sony. Je to zobrazovací Mobile Bravia Engine a fotografický snímač Exmor R. Hlavně druhá jmenovaná technologie vás přesvědčí o mimořádných fotografických kvalitách tohoto smartphonu, o tom ale více v příštím článku.

Dnes se podívejte na první setkání s Xperií Arc, která, ač sama jednojádrová, má ambice postavit se nejnovějším dualcorovým supersmartphonům konkurenčních značek. Je to po dlouhé době první Sony Ericsson bez vážnějších přehmatů a bez diskuze nejlepší mobil tohoto výrobce.

Sony Ericsson Xperia Arc (Anzu)
Klepněte pro větší obrázekSmartphone s tloušťkou pod 9 milimetrů v nejužším místě je jinak celkem rozměrný a nabízí obří kapacitní displej o úhlopříčce 4,2". Kromě toho je vybaven operačním systémem Android 2.3, gigahertzovým procesorem, konektorem HDMI a 8MPx fotoaparátem.rozměry a hmotnost: 125 × 63 × 10 mm, 117 g
displej: 4,2'', TFT LCD, 480 × 854, 16 mil. b., kapacitní
sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), WCDMA (900/2 100 MHz), GPRS (třída 10), EDGE (třída 10), HSDPA (10,2 Mb/s), HSUPA (2 Mb/s), GPS
konekt.: microUSB, Bluetooth, Wi-Fi, HDMI
paměť: 512 MB, 512 MB RAM, microSDHC
baterie: 1 500 mAh, procesor: Scorpion 1 000 MHz
operační systém: Android 2.3
hudba: FM rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: 8Mpx (3 264 × 2 448), video (1 280 × 720), autofocus, diodový blesk
83%
hardware
N/A*
software
kataloginfo výrobce
cena: cca 12 000 Kč (duben 2011)

Nižší vnitřní paměť vykompenzuje Arc dodávanou 8GB paměťovou kartou v balení, gigahertzový procesor Scorpion se zdá být dokonale sladěn s operačním systémem. Android ve verzi 2.3 nativně umožní použít mobil jako Wi-Fi hot spot, prohlížeč podporuje přehrávání Flash 10.1 a Sony Ericsson konečně ukončil spolupráci s třetími stranami dodávajícími kostrbaté aplikace pro podnikové funkce Exchange, ve prospěch integrovaného řešení od Googlu.

Xperia Arc se v nejbližších dnech chystá vstoupit na důležité evropské trhy, tedy do Německa, Velké Británie a Francie. Česko by však tentokrát nemuselo čekat o moc déle. S Xperií Arc bychom se na pultech tuzemských prodejen měli setkat v průběhu dubna za koncovou cenu mezi 12 a 13 tisíci korun.

Diskuze (102) Další článek: Samsung láká zklamané vývojáře Symbianu: Pojďte dělat Badu

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Video, Android, Smartphony, Xperia, Ericsson, AR, Sony Ericsson Xperia arc, První son, Reda, Integrované řešení, Arc, Red, Son, Eri


Určitě si přečtěte