Sony Ericsson Yendo: první čistě dotykový Walkman

Sony Ericsson se (ne)pochlubil novým operačním systémem a prvním čistě dotykovým Walkmanem. Ukážeme vám jej i na videu.

Sony Ericsson představil svůj první čistě dotykový Walkman s japonsky znějícím jménem Yendo. Podle designu vidíme zřejmou příbuznost s modely Xperia X10 mini a X10 mini pro, stejně vyhlíží i použitý operační systém s ovládáním ve čtyřech rozích displeje, o to překvapivější ale je, že Yendo nemá Google Android.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Sony Ericsson Yendo: podobně jako aktuální úspěšné modely s operačním systémem Google Android i nový Walkman následuje designový směr inspirovaný křivkami lidského těla
Klepněte pro větší obrázek 
Nový Walkman bude jako obvykle cílit na mladou generaci. Kromě hudby mají pomoci pestré barvy zadního krytu (bude jich rovnou deset), Facebook a Twitter.

Sony Ericsson se v tiskové zprávě o použitém systému nijak nerozepisuje, z jiných zdrojů ale víme, že se jedná o naprostou novinku ve firemním portfoliu. Ač opticky připomíná uživatelské prostředí Google Androidu z modelů X10, X10 mini a X10 mini pro, jedná se o systém uzavřený. Více zatím nevíme, snad se povede více informací získat alespoň dodatečně, už dnes si ale systém můžete prohlédnout na následujícím videu.

Samotný telefon je příjemně malý, i když na droboučkou Xperii X10 mini ztrácí celý centimetr výšky. Jak už bylo řečeno, hlavním ovládacím prvkem je dotykový displej o úhlopříčce 2,6 palce s rozlišením 320 × 240 pixelů. Tlačítka se ale přece jen také najdou – to pod displejem slouží k návratu na domovskou obrazovku, na horní hraně je hlavní vypínač a na boku kolébkové dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti.

Fotoaparát má rozlišení 2Mpix a bez automatického ostření to nebude na žádné velké focení. O zábavu se postará propracovaný hudební přehrávač Walkman doplněný FM rádiem. Poslouchat se bude přes sluchátka s klasickým 3,5mm konektorem a pochválit můžeme i za standardní microUSB, ve kterém je sloučena jak komunikace s počítačem, tak nabíjení. Záhadou je paměť telefonu. Tisková zpráva se ani slůvkem nezmiňuje o paměťových kartách, ani na fotkách není vidět slot (je možné, e je jako u X10 mini pod zadním krytem) a uvedená vnitřní paměť 5 MB je na hudební přehrávač příliš malá. Jak je to ve skutečnosti zjišťujeme. Co se datového připojení týče, 3G chybí, ale EDGE je na e-maily, Twiter i Facebook technologie naprosto dostačující.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson Yendo bude dostupný na vybraných trzích od třetího čtvrtletí tohoto roku. Přibližnou cenu pro český trh zjišťujeme.

Sony Ericsson Yendo
Klepněte pro větší obrázek

Připomíná model Xperia X10 mini, jeho uživatelské prostředí připomíná Google Android, ale zdání klame. Yendo přichází s novým uzavřeným systémem. Také jde o první čistě dotykový Walkman, zaujmout by měl hlavně mladé - ať už 10 barvami, nízkou cenou, nebo aplikacemi pro Twitter a Facebook.

rozměry a hmotnost: 94 × 52 × 16 mm, 81 g
displej: 2,6'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 144 barev
sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), GPRS (třída 10), EDGE (třída 10)
konekt.: microUSB, Bluetooth (A2DP)
paměť: 5 MB, ???
baterie: ?, procesor: ARM946 156 MHz
operační systém: Sony Ericsson, uzavřený
hudba: přehrávač hudby, rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: 2MPx, autofocus chybí
72%
hardware
N/A*
software
katalogpreviewinfo výrobce
dostupnost: 3. čtvrtletí 2010
 

Diskuze (9) Další článek: T-Mobile: k notebooku Acer mobilní internet na dva roky za polovic

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Walkman, Sony Ericsson Yendo, Walk, Dot, Eri, Designový směr, Dotyk, Son


Určitě si přečtěte