Sony Ericsson Z200: si musíte zamilovat (test)

Otestovali jsme telefon plný emocí, který neohromí nabídkou funkcí, ale svým vzhledem a jednoduchým ovládáním. Najde se vůbec někdo, komu se nebude líbit?

V poslední době je patrná jistá véčková mánie, kdy se každý z výrobců mobilních telefonů snaží zařadit do svého portfólia alespoň jeden takový model. Sony Ericsson má zatím ve své nabídce véčka dvě - dobře vybavený model Z600 a stylový Z200, který byl představen na podzim minulého roku a je ozdobou spíše té nižší kategorie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Druhá barevná varianta

Rychlé odkazy

 parametry Sony Ericssonu Z200 v katalogu mobilů   
 •
nerozdělená recenze v textové verzi
 velká fotogalerie se všemi obrázky

Telefon k sežrání

Sony Ericsson vyrobil telefon s chabou nabídkou funkcí, ale s notnou dávkou emocí. Během testování prošel mnoha rukama a snad u každého našel zalíbení. Všichni oceňovali robustní provedení a dokonalé hladké tvary. Sám bych model Z200 v osobní hitparádě nejkrásnějších telefonů pasoval na jednu z předních pozic.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefon ve skutečnosti vypadá mnohem lépe než na fotografiích. Větší rozměry a hlavně hmotnost nepůsobí při osobním kontaktu tak hrozivě, jak by se vám mohlo zdát. Telefon je sice o něco větší, než bývá zvykem, ale alespoň se dobře drží v ruce.

Téměř všechny hrany mobilu jsou zaobleny, čímž získává tvar podobný obyčejnému mýdlu. Není asi třeba dodávat, že na dotek je to tvar velmi příjemný. Vrchní masivní očko není nic jiného, než vtipně skrytá „vestavěná“ anténa, a zároveň slouží jako poutko. V balení najdete širokou pásku s přezkou, díky níž můžete telefon nosit kolem ruky nebo u pasu. Na krk se nehodí, protože páska není dostatečně dlouhá. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Baculatý, těžký a přece neodolatelný 

Ve dvou se to lépe táhne

Běžně v prodeji můžete narazit na dvě varianty Sony Ericssonu Z200, dalo by se říci na model pro ženy a pro muže. První varianta se honosí perleťově bílým provedením, které můžete ozdobit rudým předním krytem. Druhá varianta je vyvedena v sametově modré a přední kryt můžete zaměnit za barvu s názvem kosmická stříbrná. V každém balení totiž naleznete dvojici krytů, se kterými si na určitou dobu jistě vystačíte. Poté můžete vyrazit do obchodů, kde pro vás výrobce připravil šílené, ale po grafické stránce skvělé kryty s nejrůznější tématikou – snad budou v dostatečném množství dostupné i u nás.

Klepněte pro větší obrázek 
Trojice z několika dostupných krytů

Výměna krytů není nijak snadnou záležitostí a mnohá z žen tuto snahu jistě odnese zlomeným nehtem. Kryty drží jako přibité a stejně je na tom i zadní část, jež ukrývá prostor pro baterii a kartu SIM. Někdy bude zapotřebí spolupráce nějakého ostrého předmětu, aby se dílo podařilo. Úskalí při výměně krytů či baterie je však plně vynahrazeno pevným provedením telefonu, který nezaskřípe, ani kdybyste ho mučili. Pochvalu zaslouží také masivní kloub, který nevykazuje žádné tendence k viklání ani žádnou vůli. Slícování je jedním slovem perfektní. 

Se standardně dodávanou baterií typu Li-Ion budete vyhledávat nabíječku průměrně co čtyři až pět dní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdání klame, ve skutečnosti je tak akorát

Dvojice kláves na levé straně telefonu je z oranžového průhledného plastu (v případě modré varianty) a klávesy mají dobrý zdvih. Pod nimi naleznete malé sklíčko infraportu, jednu z mála cest, jak do telefonu dostat například obrázky nebo melodie. Ve spodní části telefonu je systémový konektor, dobře známý z předchozích modelů značky. Kromě nabíječky můžete připojit hromadu příslušenství z nabídky výrobce. Rovná zadní strana telefonu zaručuje příkladnou stabilitu na rovné podložce.


V další kapitole se zaměříme na oba displeje a klávesnici

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Recenze, Ericsson, Alcatel One Touch 535, Motorola C350, Philips 530, Sony Ericsson T230, Sony Ericsson Z200, Son, Test, Nejkrásnější telefon, Osobní hit, Podobný displej, Barevné menu, Eri, Správný okamžik, Prodejní síťSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Deskovka Kingdom Come ruší svoji kampaň. Tvorba by stála mnohem víc, než byl vytyčený cíl

Deskovka Kingdom Come ruší svoji kampaň. Tvorba by stála mnohem víc, než byl vytyčený cíl

Nešťastně končí nadějně vypadají deskovka podle úspěšné české hry spolu se studiem, které ji mělo vytvořit.

Martin Nahodil
Kingdom Come: DeliveranceDeskové hry
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
Jak funguje Nord Stream. Potrubí, čerpadla, tlaky… A jak se staví podmořský plynovod

Jak funguje Nord Stream. Potrubí, čerpadla, tlaky… A jak se staví podmořský plynovod

** Nord Stream tvoří stovky tisíc ocelobetonových rour ** Dohromady je svařily speciální lodě ** Pravděpodobnou sabotáž usnadnila odlišná konstrukce v jižním Baltu

Jakub Čížek
plynEnergetika
Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

Baterie se po čase nafukují. Jedna značka řeší tento problém častěji než ostatní

** Na světě je video, na němž jsou Samsungy s nafouknutou baterií ** Stačí telefon nechat pár let v šuplíku ** Jak tomuto jevu zabránit, a kam odevzdat starý telefon?

Martin Chroust
BaterieSmartphony
Hodinky a náramky od Fitbitu budou od příštího roku vyžadovat přihlášení ke Google účtu

Hodinky a náramky od Fitbitu budou od příštího roku vyžadovat přihlášení ke Google účtu

** Hodinky a náramky od Fitbitu čeká postupná transformace ** V průběhu příštího roku mají vyžadovat přihlášení ke Google účtu ** Je to prvním krokem k užšímu spojen Googlu a Fitbitu

Martin Chroust
FitbitNositelnosti
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Qualcomm QRD jsou telefony, které jste nikdy neviděli. Stojí tisíce dolarů, přesto si je nemůžete koupit

Qualcomm QRD jsou telefony, které jste nikdy neviděli. Stojí tisíce dolarů, přesto si je nemůžete koupit

** Nabízí ty nejmodernější technologie a cenou předčí nejdražší telefony ** Přesto si je nekoupíte a zřejmě byste ani nechtělo ** Toto jsou referenční telefony Qualcomm QRD

Martin Miksa
SnapdragonQualcommSmartphony