Sony prodalo méně než 2 miliony smartphonů, mobilní divize opět ve ztrátě

Sony prodalo méně než 2 miliony smartphonů, mobilní divize opět ve ztrátě

Společnost Sony Corporation zveřejnila hospodářské výsledky za čtvrté kalendářní čtvrtletí roku 2018. Jako celek si firma vedla slušně – i přes mírně klesající tržby na 2,402 bilionu jenů (cca 491 miliard korun) se podařilo meziročně navýšit zisk na 377 miliard jenů (cca 77 miliard korun). Mobilní divizi se nicméně opět nedařilo a jako jediná ze všech firemních sekcí skončila ve ztrátě.

Klepněte pro větší obrázek
Hospodaření Sony Corporation za 4Q 2018 podle jednotlivých divizí – Sony Mobile skončila jako jediná ve ztrátě (Zdroj: Sony)

V posledních obdobích se mobilní divizi ani přes provedenou restrukturalizaci a redukci nákladů nedaří držet alespoň na nule. Ztráta za měsíce říjen až prosinec dosháhla 15,5 miliardy jenů (cca 3,17 miliardy korun). Příčinou jsou stále klesající prodeje – ve sledovaném kvartálu se prodalo pouze 1,8 milionu smartphonů, což je podle statistik portálu XperiaBlog.net druhý nejhorší výsledek od roku 2010.

Klepněte pro větší obrázek
Ani výhled na následující období nevěští lepší časy pro mobilní divizi – prodeje na všech klíčových trzích mají nadále klesat (Zdroj: Sony)

Sony nyní podobně jako další menší výrobci musí přečkat mezidobí do příchodu 5G a doufat, že zachytí nástup nové generace technologií. Na tento okamžik ale budou čekat i ostatní hráči, a tak musí výrobce nabídnout něco navíc. V případě Sony by se nabízely díky produkci vlastních senzorů inovace v oblasti fotoaparátu, zde ale Sony stále nestačí na úplnou špičku. Uvidíme, co nabídne připravovaná Xperia XZ4, kterou japonský výrobce představí na veletrhu MWC.

Diskuze (100) Další článek: Jak by mohla vypadat skládací Motorola Razr? Jako původní véčko, jen s displejem i místo klávesnice

Témata článku: Sony, Xperia, Hospodaření a finance, MWC, Byznys, Zisky, Peníze, Mobilní divize, Div, Ostatní hra, Divize, Sony Corporation, Milión smartphonů, Čtvrtletí roku, MOBI, Mise, Miliarda jenů, Výrobce, XperiaBlog, Ztráta


Určitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze