Sony prodalo necelé 3 miliony mobilů. Jejich výrobu ale kvůli 5G nevzdá

Sony prodalo necelé 3 miliony mobilů. Jejich výrobu ale kvůli 5G nevzdá

Sony patří mezi tradiční výrobce mobilů a jeho přítomnost na evropském i domovském japonském trhu je stále velmi dobře patrná, ačkoli i zde podíly prodejů pozvolna klesají. Podle pravidelně zveřejňovaných kvartálních výsledků prodalo Sony za leden až březen letošního roku pouze 2,7 milionu kusů chytrých telefonů, což je podle dlouhodobě vedených statistik portálem XperiaBlog.net nejméně od roku 2010.

Klepněte pro větší obrázek
Hospodářské výsledky jednotlivých divizí Sony Corporation za 1Q 2018

Celkově se společnosti Sony Corporation finančně dařilo. Firma za první kvartál vykázala tříprocentní růst tržeb na 18 miliard amerických dolarů, k nimž největší částkou přispěla herní a filmová divize, společně s finančním podnikáním Sony, které je v korporaci nejziskovější. Jako celek skončila korporace v provozním zisku 205 milionů dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
Hospodaření mobilní divize Sony Mobile za poslední fiskální rok

Mobilní divize se po několika kvartálech slabé ziskovosti propadla opět do ztráty ve výši 412 milionů dolarů. Nabízí se tak otázka, zda se Sony vůbec vyplatí svoji nejprodělečnější divizi udržovat při životě. Odpověď dává finanční ředitel Hiroki Totoki, podle kterého společnost vidí velkou příležitost v přicházející technologii 5G. V ní se chce Sony výrazněji prosadit a zakomponovat všechny své produkty a technologie do cloudu založeném právě na 5G. A bez smartphonů, které jsou nejdůležitější osobní elektronikou, by to nešlo.

Nejvyšším smartphonem Sony je aktuálně XZ2 Premium:

Diskuze (42) Další článek: Microsoft propojí Android a počítače s Windows 10. Čekejte výhody alá Apple

Témata článku: Sony, Chytrý telefon, Statistika, Hospodaření a finance, Byznys, Zisky, Peníze, MOBI, Herní divize, Tradiční výrobce, Milión mobilů, Provozní zisk, Korporace, Sony Corporation, Hospodářský výsledek, Podnikání, Nejvyšší smartphone, Milión smartphonů, NEC, První kvartál, Finanční ředitel, Dolar, Mobilní divize, Letošní rok, Velká příležitost


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze