Sony ukáže nové Xperie příští týden. Trojka je magické číslo, láká

Sony ukáže nové Xperie příští týden. Trojka je magické číslo, láká

Sony se chystá na letošní první velkou premiéru nových smartphonů. Telefony Xperia představí tradiční japonský výrobce v poněkud netradičním termínu – v polovině dubna. Obvykle jsme o novinkách v minulých letech slýchali vždy na přelomu února a března, koronavirová pandemie a odsunutý veletrh MWC 2021 tomu ale chtěl jinak.

Klepněte pro větší obrázek

Premiéra nových zařízení Xperia je naplánovaná na středu 14. dubna 2021 v 9:30 hodin našeho času. Proběhne v online formě, sledovat ji můžete na YouTube kanálu Sony Xperia. Už nyní je k dispozici zhruba dvouminutová video upoutávka, která ovšem nic konkrétního o novinkách neprozrazuje. Naznačuje snad jen pokračující synergii mezi smartphony Xperia, audio produkty Sony, fotoaparáty Alpha, televizní divizí Bravia a herním PlayStationem.

Jiné, zhruba minutové video s názvem „Three is the magic number“, odkazuje na novou generaci smartphonů Xperia, která přijde s označením Mark III. Tento způsob značení odkoukala včleněná mobilní divize právě ze světa fotoaparátů Sony. Podle dřívějších úniků by japonská firma měla představit minimálně dva nové smartphony: Sony Xperia 1 III a Sony Xperia 10 III.

 

Váš názor Další článek: 6 alternativ pro WhatsApp, pokud se vám nelíbí jeho užší provázání s Facebookem

Témata článku: Sony, Smartphony, Fotoaparát, Premiéra, Xperia, YouTube, Teaser, Online přenos, Magické číslo, Pandemie, Bravia, Trojka, Playstation, Sony Xperia