Sony Xperia S: nová ikona pro Evropu [CES 2012]

Sony představuje novou řadu smartphonů NXT, kterou si každý zapamatuje díky unikátnímu designu. Prvním členem rodiny je Xperia S.

Vedle modelu Xperia Ion představila firma Sony na veletrhu CES v Las Vegas také nový model, který bude zajímat i nás Evropany. Je to už dříve uniklá Xperia Nozomi, která se nakonec nebude prodávat pod názvem Xperia Arc HD (nemá ani tolik prohnuté tělo), ale Sony Xperia S. Jako vzpomínka na desetiletou existenci společné švédsko-japonské značky zůstalo na zádech typické zelené logo Sony Ericssonu, nápis nad displejem ale hlásí samotnou Sony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Xperia S je prvním zástupcem nového designu, označovaného jako „Iconic Identity“. Tento vzhled bude aplikován na modely z řady Xperia NXT, které se budou vyznačovat jedinečným a snadno identifikovatelným designem. Transparentní základ tvoří ikonickou siluetu, která zvýrazňuje displej telefonu. Telefon bude vybaven speciálními světelnými efekty. Změnám podléhá i uživatelské rozhraní telefonu, které bude více odpovídat minimalistickému designu hardwaru.

Po funkční stránce je Xperia S zjednodušeně řečeno americký Ion bez podpory sítí LTE. Má ale také odlišný design a ten se nám subjektivně zdá zdařilejší než u americké verze telefonu. Xperia S je spíše pravidelného kvádrovitého tvaru, pod displejem najdeme trojici senzorů k ovládání systému Android. Ten bude zezačátku ještě ve verzi 2.3, v průběhu roku 2012 dojde k aktualizaci na Ice Cream Sandwich. Výjimečný design podtrhuje kovový lem, oddělující bradu telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Do telefonu byl osazen aktivní 4,3" LCD displej s rozlišením 1 280 x 720 pixelů (342 ppi) s technologií Sony Bravia Mobile. Na zadní straně najdeme 12megapixelový fotoaparát, který podle slov výrobce dokáže pořídit snímek během 1,5 vteřiny z pohotovostního režimu. Xperia S je vybavena výkonným 1,5 GHz dvoujádrovým procesorem Qualcomm MSM8260, 1 GB operační paměti a 32 GB uživatelské flash paměti.

Xperia S se vyznačuje bohatou konektivitou, ve které nechybí HDMI pro připojení k televizoru, Wi-Fi, GPS a také technologii NFC (Near Field Communication) pro sdílení a přístup ke stále rostoucímu počtu NFC aplikací a služeb. Příznivci hudby ocení 3,5mm jack a výkonný hudební čip s technologií xLOUD.

Sony Xperia S bude dostupná na vybraných trzích v prvním čtvrtletí roku 2012 s platformou Android ve verzi 2.3 (Gingerbread), kterou ve druhém čtvrtletí bude možné aktualizovat na nejnovější verzi 4.0 (Ice Cream Sandwich). Prodávat by se měla také v Česku v bílé nebo černé barvě, cenu zatím neznáme.

Sony Xperia S
89 %
Klepněte pro větší obrázekrozměry a hmotnost: 128 × 64 × 10,6 mm, 144 g
displej: 4,3'', kapacitní TFT LCD, 720 × 1 280, 342 DPI
sítě: GSM (čtyři pásma), WCDMA (čtyři pásma), GPRS, EDGE, HSPA (14,4|5,76 Mb/s)
konektivita: microUSB, microHDMI, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC, 3,5mm jack
paměť: uživatelská 32 000 MB, operační 1 024 MB RAM, baterie: 1 750 mAh
procesor: Qualcomm MSM8260 (2× Scorpion, 1 500 MHz, 45nm), Adreno 220
operační systém: Android 2.3 (Gingerbread)
fotoaparát: 12MPx (4 000 × 3 000), video (1 920 × 1 080), autofocus, diodový blesk
cena: předběžná 14 000 Kč (1. čtvrtletí 2012)

Diskuze (64) Další článek: Be-on-road, navigace po česku [rozhovor]

Témata článku: Sony, Android, Xperia, Sony Xperia ion, Sony Xperia S, Světelný efekt, Nová ikona, Sony Xperia, Ikona, Nov, Son


Určitě si přečtěte