Sony Xperia XZ4 by mohl být ultraštíhlý smartphone s trojitým fotoaparátem

Sony se dosud příliš nehrnulo do závodu o co nejvyšší počet objektivů na zádech. Jediný model s duálním hlavním fotoaparátem je dosud spíše okrajová Xperia XZ2 Premium. Nový vlajkový model by to mohl ale změnit. Portál Mysmartprice.com zveřejnil rendery údajného modelu Xperia XZ4, které vytvořil na základě CAD výkresů připravovaného zařízení.

Pokud bude skutečnost odpovídat modelovým snímkům, bude Xperia XZ4 extrémně protáhlý telefon s 6,5palcovým displejem o poměru stran 21 : 9. Podlehnout módě výřezů se Sony snad nechystá. Možná nás také čeká návrat čtečky otisků na boční hranu – už ale nebude promačkávací jako například u Xperie XZ Premium, protože by neumožnila ztenčení bočních rámečků okolo displeje.

Zatímco aktuální Xperia XZ3 má k okrajům hodně zakulacené tělo a obvodový rám je po stranách tenký jen pár milimetrů, XZ4 by se mohla vrátit ke konvenčnější podobě s rovným sklem. Spoušť fotoaparátu zůstane zachována. Jednou z hlavních inovací bude hlavní fotoaparát se třemi čočkami, o jejichž přesném fungování můžeme zatím jen spekulovat, stejně jako o celé Xperii XZ4, která by měla být podle tradic Sony uvedena až na veletrhu MWC v Barceloně.

Zakřivení displeje u Xperie XZ3 zpřístupnilo nový způsob ovládání:

Diskuze (18) Další článek: Oppo ukáže svůj první skládací smartphone na veletrhu v Barceloně

Témata článku: Sony, Fotoaparát, Trojitý fotoaparát, MWC, Širokoúhlý displej, Spekulace, Xperia, Barcelona, Zakulacené tělo, Boční hrana, Jediný model, Hlavní inovace, Obvodový rám, Rovné sklo, Displej, Připravované zařízení, Nový způsob, Hlavní fotoaparát, Model, Premium, Boční rámeček, Nejvyšší počet, MySmartPrice, Cad, Sony XperiaJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Domluvy nad prodloužením licence FIFA se brzdí. Organizace chce moc peněz

Domluvy nad prodloužením licence FIFA se brzdí. Organizace chce moc peněz

Smlouvání o prodloužení smlouvy mezi EA a organizací FIFA se zpomalují. Důvodem jsou peníze.

Michal Maliarov
FIFAEAByznys
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost