Soundbar Arc je pro Sonos návrat do nejvyšší ligy. Oživení dostaly i další reproduktory a aplikace

Soundbar Sonos Playbar už je na trhu sedmý rok a na kvalitě zvukového výstupu neztrácí, ale podpora aktuálních technologií je přece jen slapší. A tak je tu update. Nový Sonos Arc je návrat Sonosu do nejvyšší třídy soundbarů. Hodně se čekalo hlavně na podporu Dolby Atmos. Zařízení si poradí se zvukem z více než 25 streamovacích video služeb a TV poskytovatelů, kteří standard podporují.

Arc obsahuje 11 reproduktorů, dva směřují nahoru, aby vytvořily patřičný 3D efekt. Zařízení přizpůsobuje zvukový profil pomocí softwaru na základě nastavení domácího kina podle toho, co právě hraje –  stereo, Dolby Audio 5.1 nebo Dolby Atmos.

Vylepšit zvuk soundbaru může v aplikaci Sonos i uživatel. Snadno zvýrazníte řečové pásmo, noční zvuk potlačí intenzivní a hlasité efekty v době, kdy nechcete rušit okolí. Technologie Trueplay zase slouží k úpravě akustického profilu podle místnosti, ve které se Arc nachází. Pořád přitom ale počítá i s patřičnými horizontálními a vertikálními zvuky.

Zařízení má zaoblenou 270stupňovou plastovou mřížku a jemný hladký povrch pro zajištění vícerozměrného zvuku. Můžete jej umístit na televizní stolek nebo připevnit na zeď pomocí nástěnného držáku. O jednoduché propojení a nastavení se postará rozhraní HDMI ARC/eARC. Ovládání zajišťuje platforma nové generace S2, a to prostřednictvím nové aplikace Sonos, dálkového TV ovladače, Apple AirPlay 2 nebo hlasem pomocí Amazon Alexy či Google Assistanta (s češtinou nepočítejte).

Arc nahrazuje Sonos Playbar a Playbase a bude k dostání za 24 990 Kč. Spolu s ním představila společnost i dvě aktualizované verze svých produktů – Sonos Sub (Gen 3) a Sonos Five nahrazující Play:5 (Gen 2). Ty přicházejí se zvýšenou vnitřní pamětí a rychlejším výkonem procesoru, přičemž si zachovávají stejný zvukový zážitek. První bude dostupný za 21 990 Kč a druhý za 15 990 Kč. Všechny tři novinky se začnou prodávat 10. června.

Nová appka Sonos

Od 8. června si však můžete stáhnout novou mobilní aplikaci Sonos, obohacenou o upgrade softwarové platformy, která pohání další generaci produktů Sonos, včetně Arc, Five a Sub 3. generace. Tyto tři nové produkty budu fungovat výhradně jen v této nové aplikaci. Ta podporuje zvuk s vyšším rozlišením, jako je Dolby Atmos u Arc, stejně tak i lepší zabezpečení a vylepšený design pro jednodušší používání.

Aktualizace uživatelského rozhraní usnadní intuitivnější hledání obsahu, ovládání zvuku a přizpůsobení prostředí novými funkcemi, počínaje uložením seskupených místností atd.

Diskuze (5) Další článek: MediaTek Helio G85. Levné herní telefony se mohou těšit na slušný výkon

Témata článku: Amazon Alexa, Chytrá domácnost, Reproduktory, Sonos, Pro +, Dostál, Dostal, Oživení, Zvuk, Google Assistanta, Sonos Arc, Dolby Atmos, Dolby Audio, Gen, Aplikace, Rozhraní, Ovládání, Arc, Reproduktor, DOS, Nová aplikace