SPB Shell: převlékněte Androida do 3D

Nejrůznější udělátka, klikátka a vychytávky na domovské stránce Androida? Všechno to a ještě a třetí rozměr jako bonus nabídne nová generace SPB Shell.

Co je SPB Shell 3D a jak by se dala shrnout jeho funkčnost? Odpověď je jednoduchá. Tento sofistikovaný software vám nabídne bez jakékoliv nutnosti superuživatelských práv (root) kompletně změnit uživatelské rozhraní vašeho telefonu s Androidem. Vaše domovské stránky se promění v 3D objekty, stejně tak i oblíbené widgety - hodiny, počasí, kalendář, atd. Výčet změn je obrovský, předně se ale podíváme na video přímo od společnosti SPB.

Působivé, že? Pojďme si ale jednotlivé změny, dá-li se to tak nazvat, popsat podrobněji.

Domovské obrazovky

Velké, opravdu velké množství různých možností úprav, přesně to zde jako uživatel dostanete. Na své domovské obrazovky můžete libovolně přidávat a odebírat kvanta objektů jako jsou widgety, zkratky, miniatury, atp. Všechny lze sdružit do adresářů, které buďto můžete mít zobrazeny přes celou obrazovku, nebo pouze jako jednu ikonku. Tu lze kdykoliv jedním klikem proměnit ve zvětšeninu přesně tak jak jí dovoluje stávající místo na obrazovce. Všechny domovské obrazovky se jedním klikem zobrazí jako pomyslný 3D kolotoč, který lze označit za opravdu prudce funkční. Sám o sobě skýtá také velké množství různých úprav, lze upravit vše od názvů obrazovek, přes jejich barvičky, až po kompletní změnu díky skinu. Fantazii se meze nekladou.

 Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Panely

Panely jsou v podstatě widgety přes celou obrazovku. Uživatelé, kteří mají na svém telefonu prostředí HTC Sense (a podobná) je jistě znají. Animované počasí, interaktivní kalendář, skinovatelné hodiny, atd. Pro telefony bez výše zmíněných nástaveb může toto představovat lákavou volbu.

 Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Widgety

Ke standardní formě widgetů, tak jak je všichni známe, přidává SPB Shell další netušené možnosti. Není problém si prohlížet došlé zprávy v trojrozměrné roletce, listovat fotoalbem jako ve skutečnosti, nebo sledovat počasí v různých koutech zeměkoule přesně tak, jak to známe z Google Earth. Klasický vzhled widgetů je přitom zachován, trojrozměrné orgie se rozpoutají až poté, co widget aktivujete.

Samotná organizace widgetů a dalších ikonek na domovských obrazovkách je také přepracovaná. Určitě se vám někdy stalo, že jste na stávající plochu chtěli umístit widget a ten se prostě nevešel, nebo se vám přestalo líbit jeho umístění a chtěli jste ho dát jinam. V druhém případě bylo nutné překážející ikonky složitě přeskupovat, nebo je smazat a následně přidat znovu. SPB Shell na to jde od lesa. Je úplně jedno jestli ikonky vadí v prostoru, kam chcete widget umístit. Prostě a jednoduše ho někam prsknete, „chytnete“ prstem a jedete na požadované místo. Ostatní ikonky samy ustupují a přemisťují se na volné pozice. Dolní lišta zase zajistí jednoduché přesouvání objektů mezi jednotlivými obrazovkami. Požadovaný objekt do ní přesunete, zatočíte kolotočem na požadovanou obrazovku a tam si ho z lišty opět tažením prstu jednoduše vyvoláte.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 

Menu

SPB Shell do klasického Andoidího menu přidává velmi užitečnou položku pro odinstalování aplikací. Zmáčknete tlačítko pro vyvolání menu a zvolíte „Uninstall“, aplikace, které je možné odstranit se „vysvítí“, dostanou do pravého rohu ikonku bílého křížku v červeném poli a následně už na ně stačí jen kliknout a odstranění potvrdit. Jednoduché, funkční, geniální.

V normálním „módu“ se u ikonek menu zobrazuje také jistá ikonka, ta však nemá za úkol odinstalování, jako v minulém případě, ale po jejím stisku je uživatel naveden přímo na tu hlavní obrazovku, kde umístěna aplikace, která k inkonce přísluší.

Dostupnost, cena, aneb co a jak 

Aplikace SPB Shell 3D je dostupná pro telefony s operačním systémem Android ve verzi 2.1 a vyšší a je omezena na přístroje s OpenGL ES 2.0 kompatibilním GPU. Dostupnost přímo pro váš model zjistíte jednoduše na Android Marketu. Tablety nejsou v tomto případě podporovány vůbec. Velikost instalace je 9,1MB a to hlavní, co vás asi bude zajímat, je cena. Přiznejme si, ta není nejnižší. Celé to vyjde na 14,49 USD (cca 260 Kč).

Ani majitelé telefonů několika dalších platforem nemusí být nijak smutní, verze bez přídomku „3D“ jsou k dispozici pro Symbian (verze ^3, S60 5. edice a vyšší) a Windows Mobile. Uživatelé využívající iOS, BlackBerry, webOS, Maemo, Badu a WP7 si budou muset ještě chvíli počkat. Vše lze detailně prostudovat na webu SPB produktů a seznámit se tak s dalšími produkty z dílen této firmy. Ale o těch zase třeba někdy příště. 

Aplikaci ve verzi pro OS Android lze nalézt na tomto odkazu, nebo se k ní lze dostat prostřednictvím následujícího QR kódu. Zkušební verzi aplikace najdete zde.

 Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (11) Další článek: Sony Ericsson Xperia Arc: megarecenze

Témata článku: Android, Smartphony, Windows, Software pro mobily, Symbian, Dolní lišta, #Android, Shell, Požadovaný objekt, Klasický vzhled, Uživatel využívající, Zeměkoule, Pře, Telefony s Androidem na Heureka.czJaké hry vyjdou v říjnu 2022: Call of Duty, Bayonetta 3, NHL 23, Gotham Knights a další

Jaké hry vyjdou v říjnu 2022: Call of Duty, Bayonetta 3, NHL 23, Gotham Knights a další

Podzimní sezóna nabírá na obrátkách a téměř každý týden nás čeká velká novinka.

Martin Nahodil
Agenda
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
T Phone. Operátor T-Mobile má vlastní telefony vyladěné speciálně pro české 5G sítě

T Phone. Operátor T-Mobile má vlastní telefony vyladěné speciálně pro české 5G sítě

** T-Mobile se mimo operátora stává i výrobcem hardwaru ** Představuje dva 5G modely vyvíjené ve spolupráci s Googlem ** Chlubí se rychlou 5G konektivitou, ale hlavně nízkou cenou

Jan Láska
5GSmartphonyT-Mobile
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid