Specialista na seniorské telefony pořádá bezplatné kurzy pro ty, kdo se stále bojí chytrých mobilů

Švédská společnost Doro se specializuje na telefony (nejen) pro seniory a svoji aktivitu na českém trhu podpoří bezplatnými kurzy mobilní a počítačové gramotnosti. Seniorům tato setkání pomohou překonat strach z technologií a odstranit pocit, že práce s počítačem či chytrým telefonem je výhradně pro mladší ročníky.

Účastníci kurzu budou své schopnosti tříbit na chytrém telefonu Doro 8040, který jsme v redakci otestovali (viz odkaz výše) a náramně se nám líbil. Je uzpůsobený slábnoucím smyslům a díky unikátním funkcím mohou děti a vnoučata na dálku pomoct s ovládáním a nastavením.

„Naše kurzy budou především pozvolné. Telefony pro seniory se oproti klasickým mobilům liší zejména jednodušším prostředím, v němž je uživatel ušetřen nadbytečných aplikací, ikon a složitého hledání. Navíc se s nimi výborně manipuluje a mají dobře čitelný displej. Pro účely kurzu se skvěle hodí, protože v člověku rychleji budují tolik důležitou sebedůvěru při zacházení s telefonem,“ vysvětluje Lenka Zemanová ze společnosti Doro.

Klepněte pro větší obrázek
Chytrý telefon Doro 8040 lze koupit za 5 499 Kč, aplikace My Doro Manager je zdarma.
Klepněte pro větší obrázek
Nejjednodušší Doro 1360 je k dostání za 899 Kč.
Klepněte pro větší obrázek
Véčkové Doro 2404 přijde na 999 Kč. Telefony budou k dispozici u vybraných prodejců (Alza.cz, CZC.cz, Mall.cz, Electro World, Smarty adal.).

Kurzy povede Ing. Martin Bek z organizace Point 50+, počet účastníků nebude vysoký, protože je důležitý individuální přístup – někdo zápasí s psaním SMS, pokročilejší uživatele může zajímat, jak se stahují aplikace. Senioři se dozvědí, jak mobil správně nastavit, jak maximálně využít jeho funkce navržené speciálně pro ně, ale i to, jak poslat vnoučatům fotku z dovolené. Pokud si někdo na práci se smartphonem přece jen netroufne, dostane možnost vyzkoušet jednoduché tlačítkové telefony Doro.

Hodinová setkání probíhají od druhé poloviny května, vždy ve středu od 10 hodin, a to dvakrát do měsíce v centru neziskové organizace Point 50+ (Ostružinová 3/2936, 106 00, Praha 10). První seminář proběhl ve středu 16. května, další bude 30. května. Zájemci se mohou hlásit telefonicky na +420 731 745 118, +420 731 774 172 nebo prostřednictvím e-mailu: jarmila.nevarilova@revue50plus.cz. Kurzy jsou zdarma.

Představení telefonu Doro 8040, se kterým budete zacházet v kurzech:

Diskuze (1) Další článek: Jaromír Jágr, jak ho neznáte. Takhle zapózoval pro Huawei v posteli a ve vaně

Témata článku: Doro, , , , , , Doro 8040, Specialista, Chytrý mobil, Unikátní funkce, Český trh, Pro +, Boj, Čitelný displej, Druhá polovina, Mobil, My Doro Manažer, Složité hledání, Swiss, Kurs, Pór, Vybraný prodejce, Senior, Švédská společnost, Gramotnost,