Známe hodnoty kapacity baterií v nových iPhonech, narostly jen minimálně

  • Konečně máme specifikace iPhonů kompletní
  • Čínský regulátor prozradil kapacitu baterií nových iPhonů 15
  • Meziroční nárust kapacity se vždy vešel do 100 mAh

Apple i tentokrát na nedávné tiskové konferenci zamlčel tak podstatnou informaci, jakou je výdrž baterie. V průběhu akce zazněly jen počty hodin, které můžete u všech novinek věnovat přehrávání a streamování videí či přehrávání hudby. A protože se jednalo o úplně stejné údaje jako u iPhonů 14, byla velmi důležitá i kapacita baterií jednotlivých modelů. Tu však (opět) neprozradil Apple, nýbrž čínský regulační úřad. Podle něj došlo ve všech případech k nepatrnému navýšení kapacity baterií ve srovnání s předchozí generací.

Základní iPhone 15 dostal 3 349mAh baterii, meziročně si tak polepšil, ovšem pouze jen o 70 mAh. Zvětšená veze iPhone 15 Plus má vestavěný akumulátor o kapacitě 4 383 mAh, což znamená ještě nižší mezigenerační nárust kapacity – o pouhých 58 mAh. U iPhonu 15 Pro dostanete paradoxně nejmenší baterii z celé řady, má kapacitu jen 3 274 mAh. Meziročně si telefon přilepšil o 74 mAh. Konečně se dostáváme k iPhonu 15 Pro Max, který i tentokrát nabídne největší akumulátor v rámci celé řady nových iPhonů. Má kapacitu 4 422 mAh, tedy o 99 mAh více, než u loňského iPhonu 14 Pro Max.

Klepněte pro větší obrázek
Naše první živé fotky iPhonu 15 Pro přímo z Apple Parku 

Apple na svých oficiálních stránkách kapacitu baterií zamlčuje, k výdrži telefonů se vyjadřuje pouze takto:

Výdrž Přehrávání videa Streamování videa Přehrávání hudby
iPhone 15 až 20 hodin až 16 hodin až 80 hodin
iPhone 15 Plus až 26 hodin až 20 hodin až 100 hodin
iPhone 15 Pro až 23 hodin až 20 hodin až 75 hodin
iPhone 15 Pro Max až 29 hodin až 25 hodin až 95 hodin

Všechny novinky od Applu se nabíjí přes USB-C konektor, a to maximálně 20 Watty. Z nuly na 50 % nabití se dostanete zhruba za 30 minut. MagSafe umožní bezdrátové dobíjení o výkonu až 15 Wattů, standardní dobíjení Qi má maximální výkon poloviční. Kapacity baterií tak byly poslední neznámou ve specifikacích nových iPhonů, už před pár dny vyplulo na povrch, že Pro varianty iPhonů dostaly 8GB operační paměť, zatímco základní dvojice zůstává u 6GB RAM. Stejná operační paměť byla přitom u loňských iPhonů použita v celé produktové řadě.

Představení iPhonu 15 Pro:

Via MySmartPrice

Diskuze (10) Další článek: Smartphony stále špatně počítají paměť, kterou zabírá operační systém. A nezmění se to ani v Androidu 14

Témata článku: Apple, iPhone, Specifikace, Baterie, Výdrž, Akumulátor, MagSafe, Apple iPhone 15, Apple iPhone 15 Plus, Apple iPhone 15 Pro, Apple iPhone 15 Pro Max, MAh, Kapacita baterií, Přehrávání, Hudba, Kapacita, Nárust, Watt, Apple iPhone na Heureka.cz