Špička letošní „áčkové“ řady. Samsungu unikly specifikace Galaxy A82 5G

Samsung Galaxy A72 (recenze zde) nebude letošní nejvybavenější „áčko“ od Samsungu. Jihokorejci připravují premiéru Galaxy A82 5G, což prozradila vývojářská konzole Googlu. Smartphone se sice bude primárně nabízet v Jižní Koreji, ovšem jeho existence na dalších trzích rozhodně není vyloučena. 

Z čelní strany telefon vypadá podobně jako Galaxy A72, displej typu Super AMOLED zůstává u rozlišení 2 400 × 1 080 pix. Čelní pohled naznačuje, že se tentokrát nedočkáme žádných experimentů. Nic nenasvědčuje tomu, že by měl mít telefon otočnou konstrukci ani výklopné reproduktory. Sluchátkový repráček je totiž nad průstřelem pro selfie dost dobře vidět. Výpočetní výkon obstarává Snapdragon 855+ s 6GB RAM. Ve výbavě se dále počítá s volitelnou podporou 5G, jako hlavní fotočip má sloužit 64MPx foťák IMX686 od Sony. Kdy Samsung telefon oficiální cestou představí, zatím není známo.

První pohled na Samsungy Galaxy A52 a Galaxy A72:

Zdroj Twitter

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (1) Další článek: Začíná Mi Fan Festival 2021. Xiaomi odmění své fanoušky dárky a slevami

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , Super AMOLED, Samsun, Jižní Korea, Telefon, Jihokorejec, Špička