Motorola Edge 40 Neo. Má špičkový OLED a voděodolnost, přišla ale o bezdrátové dobíjení

  • Motorola ukázala třetí model řady Edge 40
  • Dostal zvýšenou odolnost, OLED displej a 68W rychlonabíjení
  • Došlo také k premiéře Moto G54 5G Power Edition a Moto G84 5G

Motorola dnes uvedla na trh dalšího zástupce své nejvyšší modelové řady klasické konstrukce. Po Edge 40 Pro a Edge 40 došla řada i na nepatrně odlehčenou Motorolu Edge 40 Neo. Novinka na přední straně nabídne 6,55" zakřivený pOLED displej s rozlišením Full HD+ a 144Hz obnovovací frekvencí. Displej pokrývá barevný prostor DCP-P3, maximální jas činí 1 300 nitů a v jeho průstřelu je zabudvaná 32Mpx selfie.

Na zádech je dominantním prvkem vystouplý čtvercový fotomodul s 50Mpx hlavním foťákem, který podporuje optickou stabilizaci, a 13Mpx širokáčem. Díky podpoře ostření tento objektiv zvládne pořizovat i makrosnímky. Motorola vsadila na tři barevné varianty - černou, zelenou a tyrkysovou, které vznikly ve spolupráci s formou Pantone. Černá má základ z akrylu, zbylé dva odstíny jsou vyrobeny z umělé kůže. Edge 40 Neo má velmi tenký profil (tloušťka 7,76 mm) a podporuje zvýšenou odolnost IP68. Na užších hranách telefonu jsou připraveny i stereo reproduktory s podporou Dolby Amos.

Klepněte pro větší obrázek
Motorola Edge 40 Neo se bude nabízet v těchto třech barevných odstínech. Na foktách je vidíte i s nasazenými ochrannými kryty, který jsou kompletně vyrobeny z rostlinných materiálů

Baterii o kapacitě 5 000mAh je možné nabíjet zrychleně 68W dobíjením. Z nuly na padesát procent se dostanete za 15 minut. Meziročně však telefon přišel o bezdrátové dobíjení. Výkon obstarává čipset Mediatek Dimensity 7030, který podporuje i sítě páté generace. Pomocí NFC bezkontaktně zaplatíte, díky podpoře Ready For můžete prostředí z telefonu rozšířit na televizi nebo počítač. Uvnitř telefonu čeká Android 13 s vylepšenými funkcemi Moto Security. Zajišťuje integritu zařízení a detekují potenciální hrozby v podezřelých odkazech nebo na webových stránkách, a to ještě před jejich otevřením.

Představení Motoroly Edge 40 Neo:

Základní krabice telefonu je zcela bez plastů, k telefonu bude možné dodatečně dokoupit pouzdro vyrobené ze 100% rostlinných materiálů. Motorola Edge 40 Neo se bude nabízet od druhé poloviny září, a to za doporučenou cenu 10 999 Kč. 

Dvě nová „géčka“

Souběžně došlo i k premiéře dvou novinek „géčkové“ řady. Nejblíže vrcholové řadě Edge bude Motorola Moto G84 5G. Záda telefonu jsou vyrobena z umělé kůže, najdete na nich duální fotoaparát s optickou stabilizací v konfiguraci 50 + 8 Mpx. Selfie v 6,5" OLED displeji má rozlišení 16 Mpx, zobrazovací panel se pyšní 120Hz obnovovací frekvencí a jasem až 1 300 nitů.

Klepněte pro větší obrázek
Motorola Moto G84 5G se bude nabízet ve třech barevných provedeních

Telefon podporuje zvýšenou odolnost IP54, na těle najdeme stereo reproduktory s Dolby Atmos a výkon zajistí 6nm Snapdragon 695 5G. Interní paměť bude mít kapacitu 256 GB. Tato novinka od Motoroly bude podporovat režim Ready For, dostane 5 000mAh baterii s 30W dobíjením a na trh se podívá ve třech barevných verzích. Ve dvou odstínech modré a v barvě magenta. Telefon se dostane do prodeje ve druhé polovině září, stát bude 7 299 Kč.

Třetí novinkou je Motorola Moto G54 5G Power Edition. Telefon dostal 6,5" 120Hz displej s rozlišením Full HD+, 50Mpx hlavní foťák a 8Mpx širokáč nebo 6 000mAh baterii s 30W dobíjením. Výkon obstarává Mediatek Dimensity 7020 doplněný 12GB RAM. 256GB úložiště doplňují microSD karty, do výbavy se dostala i eSIM.

Klepněte pro větší obrázek
Motorola G54 5G Power Edition se opírá zejména o 6 000mAh baterii a 12GB RAM

Záda jsou vyrobena v matném provedením, fotoaparáty jsou obklopeny hliníkem. G54 bude v prodeji ve druhé polovině září za 6 299 Kč, k dostání bude ve dvou modrých odstínech, a také v zelené.

Diskuze (12) Další článek: Vyzkoušeli jsme Xiaomi Mix Fold 3. Prémiový skládací model upoutá nízkou hmotností a foťáky Leica

Témata článku: Motorola, , , , , , , , , , , , , Displej, Read For, Dolby Atmos, MediaTek Dimensity, Telefon, Panton, Neo, Full HD, Dolby Amos, Nejvyšší řada, Motorola Moto, Rychlodobíjení,