Motorola Edge 40 Neo. Má špičkový OLED a voděodolnost, přišla ale o bezdrátové dobíjení

  • Motorola ukázala třetí model řady Edge 40
  • Dostal zvýšenou odolnost, OLED displej a 68W rychlonabíjení
  • Došlo také k premiéře Moto G54 5G Power Edition a Moto G84 5G

Motorola dnes uvedla na trh dalšího zástupce své nejvyšší modelové řady klasické konstrukce. Po Edge 40 Pro a Edge 40 došla řada i na nepatrně odlehčenou Motorolu Edge 40 Neo. Novinka na přední straně nabídne 6,55" zakřivený pOLED displej s rozlišením Full HD+ a 144Hz obnovovací frekvencí. Displej pokrývá barevný prostor DCP-P3, maximální jas činí 1 300 nitů a v jeho průstřelu je zabudvaná 32Mpx selfie.

Na zádech je dominantním prvkem vystouplý čtvercový fotomodul s 50Mpx hlavním foťákem, který podporuje optickou stabilizaci, a 13Mpx širokáčem. Díky podpoře ostření tento objektiv zvládne pořizovat i makrosnímky. Motorola vsadila na tři barevné varianty - černou, zelenou a tyrkysovou, které vznikly ve spolupráci s formou Pantone. Černá má základ z akrylu, zbylé dva odstíny jsou vyrobeny z umělé kůže. Edge 40 Neo má velmi tenký profil (tloušťka 7,76 mm) a podporuje zvýšenou odolnost IP68. Na užších hranách telefonu jsou připraveny i stereo reproduktory s podporou Dolby Amos.

Klepněte pro větší obrázek
Motorola Edge 40 Neo se bude nabízet v těchto třech barevných odstínech. Na foktách je vidíte i s nasazenými ochrannými kryty, který jsou kompletně vyrobeny z rostlinných materiálů

Baterii o kapacitě 5 000mAh je možné nabíjet zrychleně 68W dobíjením. Z nuly na padesát procent se dostanete za 15 minut. Meziročně však telefon přišel o bezdrátové dobíjení. Výkon obstarává čipset Mediatek Dimensity 7030, který podporuje i sítě páté generace. Pomocí NFC bezkontaktně zaplatíte, díky podpoře Ready For můžete prostředí z telefonu rozšířit na televizi nebo počítač. Uvnitř telefonu čeká Android 13 s vylepšenými funkcemi Moto Security. Zajišťuje integritu zařízení a detekují potenciální hrozby v podezřelých odkazech nebo na webových stránkách, a to ještě před jejich otevřením.

Představení Motoroly Edge 40 Neo:

Základní krabice telefonu je zcela bez plastů, k telefonu bude možné dodatečně dokoupit pouzdro vyrobené ze 100% rostlinných materiálů. Motorola Edge 40 Neo se bude nabízet od druhé poloviny září, a to za doporučenou cenu 10 999 Kč. 

Dvě nová „géčka“

Souběžně došlo i k premiéře dvou novinek „géčkové“ řady. Nejblíže vrcholové řadě Edge bude Motorola Moto G84 5G. Záda telefonu jsou vyrobena z umělé kůže, najdete na nich duální fotoaparát s optickou stabilizací v konfiguraci 50 + 8 Mpx. Selfie v 6,5" OLED displeji má rozlišení 16 Mpx, zobrazovací panel se pyšní 120Hz obnovovací frekvencí a jasem až 1 300 nitů.

Klepněte pro větší obrázek
Motorola Moto G84 5G se bude nabízet ve třech barevných provedeních

Telefon podporuje zvýšenou odolnost IP54, na těle najdeme stereo reproduktory s Dolby Atmos a výkon zajistí 6nm Snapdragon 695 5G. Interní paměť bude mít kapacitu 256 GB. Tato novinka od Motoroly bude podporovat režim Ready For, dostane 5 000mAh baterii s 30W dobíjením a na trh se podívá ve třech barevných verzích. Ve dvou odstínech modré a v barvě magenta. Telefon se dostane do prodeje ve druhé polovině září, stát bude 7 299 Kč.

Třetí novinkou je Motorola Moto G54 5G Power Edition. Telefon dostal 6,5" 120Hz displej s rozlišením Full HD+, 50Mpx hlavní foťák a 8Mpx širokáč nebo 6 000mAh baterii s 30W dobíjením. Výkon obstarává Mediatek Dimensity 7020 doplněný 12GB RAM. 256GB úložiště doplňují microSD karty, do výbavy se dostala i eSIM.

Klepněte pro větší obrázek
Motorola G54 5G Power Edition se opírá zejména o 6 000mAh baterii a 12GB RAM

Záda jsou vyrobena v matném provedením, fotoaparáty jsou obklopeny hliníkem. G54 bude v prodeji ve druhé polovině září za 6 299 Kč, k dostání bude ve dvou modrých odstínech, a také v zelené.

Diskuze (13) Další článek: Vyzkoušeli jsme Xiaomi Mix Fold 3. Prémiový skládací model upoutá nízkou hmotností a foťáky Leica

Témata článku: Motorola, Android, Smartphony, Android 13, Snapdragon, NFC, Premiéra, Moto, Ready For, Zvýšená odolnost, Duální fotoaparát, Rychlé dobíjení, OLED, Nejvyšší řada, Dolby Amos, Dolby Atmos, MediaTek Dimensity, Full HD, Rychlodobíjení, Neo, Motorola Moto, Telefon, Panton, Displej, Read For, Telefony s Androidem na Heureka.cz