Spotify Car Thing vypadá jako smartphone křížený s autorádiem, ale umí jen jednu věc

Švédská hudební služba se vrhá na vlastní hardware. Prvním elektronická novinka od Spotify se jmenuje Car Thing, protože je to zkrátka „věc do auta“. Vypadá jako chytrý telefon, přehraje písničky, ale zároveň to podle Spotify není náhrada autorádií nebo komplexních infotainment systémů.

Aby také ano, když umí pouze pouštět hudbu nebo podcasty. Cílem Spotify bylo vytvořit zařízení, pomocí něhož bude poslech v autě co nejjednodušší. Car Thing disponuje čtyřpalcovým dotykovým displejem, hlasovým ovládáním („Hey, Spotify!“), kolečkem a čtyřmi tlačítky s nastavenými funkcemi či playlisty.

Zařízení je tak hloupé, že mu chybí i vlastní modem pro připojení k internetu, spoléhá se na hotspot v mobilu. Nemá vlastní reproduktor, takže se musí přes vstup (AUX) nebo Bluetooth připojit ke skutečnému autorádiu. Napájení si bere pomocí USB. V balení je kabel, adaptér do zapalovače i držák do auta.

Car Thing je dálkový ovladač nebo spíš brána do světa Spotify. Jako by si i ve Švédsku uvědomili, jak bizarní zařízení vyrobili, novinku vyrábí v omezeném množství a testují ji jen v USA, kde ji vybraní uživatelé tarifu Premium mohou získat zdarma. Ostatní, pokročí-li Car Thing do ostrého prodeje, budou muset zaplatit 80 dolarů.

Diskuze (21) Další článek: Levná Motorola Moto E7i Power dostala 5 000mAh baterii. Nízká cena je velké plus

Témata článku: Internet, Bluetooth, USA, Chytrý telefon, Hudba v mobilu, Hlasové ovládání, Spotify, Autorádio, AUX, Švédsko, Dotykový displej, Zařízení, Hey, Hudba, Hotspot


Určitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid