Srovnávač tarifů vyrobí pro ČTÚ tvůrce jízdních řádů IDOS. Hotov má být do konce roku

Srovnávač tarifů vyrobí pro ČTÚ tvůrce jízdních řádů IDOS. Hotov má být do konce roku

Jednou z novinek v novele Zákona o elektronických komunikacích (ZEK) je zavedení online srovnávače tarifů, které veřejnosti nabízejí poskytovatelé služeb elektronických komunikací, tedy mobilní operátoři a internetoví provideři. Pomocí něj se mají spotřebitelé lépe orientovat v nabídce a zejména cenové výhodnosti jednotlivých tarifů.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vypsal v březnu 2020 veřejnou zakázku pod názvem „Vytvoření nástroje pro porovnání cen a kvality služeb elektronických komunikací“. Zájem o realizaci zakázky projevilo 20 subjektů. Z nich ČTÚ vybral společnost Chaps, s níž podepsal smlouvu 9. července 2020. Úřad o tom informoval v aktuální červencové monitorovací zprávě.

Nezávislý srovnávač tarifů má podle novely ZEK vzniknout nejpozději do 1. ledna 2021. Online kalkulačku bude provozovat ČTÚ, který zároveň bude hodnotit i kvalitu služeb. Operátoři budou povinni do srovnávače dodávat pravidelně aktualizované údaje. Vývoj webové aplikace zajistí dceřiná společnost Českých drah Chaps, která v minulosti stála u zrodu známého webového vyhledávače spojení a jízdních řádů IDOS.

Diskuze (7) Další článek: Samsung Galaxy Note20 Ultra odhalen! Známe specifikace i barevné varianty

Témata článku: ČTÚ, Kalkulačka, ZoEK, Srovnávač tarifů, Srovnávač, CHAPS, Internetový provider, ZEK, Tarif, Jízdní řád, Idos, Kvalita služeb, Elektronická komunikace


Určitě si přečtěte