Star II, Galaxy S2 a Mini: smršť Samsungů na MWC

Samsung se na veletrhu v Barceloně chystá opět předvést. Připravuje se desítka nových zařízení, včetně nástupce supersmartphonu Galaxy S.

S blížícím se mobilním veletrhem MWC 2011 v katalánské metropoli Barceloně prosakují postupně na povrch novinky, které by zde měli představit nejznámější světoví výrobci. Dnes se podíváme na zoubek Samsungu. Ten podle očekávání nabídne pokračovatele úspěšné vlajkové lodi Galaxy S a přidá i její zmenšeninu. 30 milionů prodaných kusů Samsungu Star nejspíš přimělo výrobce zkonstruovat i jeho následovníka.

Samsung Galaxy S2 (i9100): nový kapitán

Největší pozornost soustředí světová média na nový Samsung Galaxy S2. Na špici produktové pyramidy nahradí svého předchůdce, měl by odstranit jeho nedostatky a nabídnout ještě vyšší výkon. Podle korejského magazínu ETNews bude Galaxy S2 vybaven nejnovější verzí Androidu 2.3 Gingerbread, nebude chybět zabudovaný čip pro NFC platby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na prvním obrázku americký Samsung Infuse 4G, na druhém očekávaná podoba Galaxy S2 (foto via GSMarena.com)

Jistý prozatím není vzhled přístroje. Některé zdroje odhadují, že by mohlo jít o designovou variaci již představeného modelu Samsung Infuse amerického operátora AT&T. Ten má však úhlopříčku displeje 4,5", v případě evropského Galaxy S2 se hovoří spíše o 4,3". Displej s rozlišením WVGA bude vyroben špičkovou technologií Super AMOLED 2, dočkat bychom se měli také dvoujádrového procesoru s pravděpodobným kmitočtem 1 GHz. Fotoaparát povýší na 8 Mpx a konečně mu nebude chybět LED blesk.

Samsung Star II (S5260): legenda na pokračování

Po třiceti milionech prodaných kusů Samsungu Star je jen těžko překvapením, že korejský výrobce připravuje pokračovatele také tohoto modelu. I když podle původní strategie měla pozici dotykových mobilů bez operačního systému převzít na svá bedra platforma Bada, vypadá to, že Samsung změnil plány. Samsung Star II zcela naváže vzhledem i provedením na svého předchůdce, design připomene také badovský Samsung Wave 525. Uvnitř však bude pravděpodobně jen proprietární systém s grafickou nástavbou TouchWiz a budoucí majitelé budou při instalování nových aplikací odkázáni pouze na Javu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung Star II se od svého předchůdce příliš lišit nebude (foto via GSMArena.com)

Po stránce výbavy nečekejme žádné zásadní změny. Bude tu třípalcový dotykový kapacitní displej s rozlišením 240 × 400 bodů, obyčejný 3Mpx fotoaparát, slot na paměťovou microSD kartu, FM rádio a hudební přehrávač. Samsung však tentokrát hned od začátku integruje Wi-Fi modul ve standardu 802.11 b/g/n. Aby nedošlo ke kanibalizaci funkčně blízkého Wavu 525, bude muset Samsung nasadit o něco nižší cenu. Samsung Star II by se mohl prodávat za zhruba 3 tisíce korun.

Samsung Galaxy Mini (S5570): miniaturní Android

Po vzoru Sony Ericssonu, který už loni představil zmenšenou verze své vlajkové lodi X10, se k podobnému kroku odhodlal také Samsung. Galaxy Mini pochopitelně neobsáhne plnou výbavu Galaxy S, nabídne však standardní androidový set v menším kabátu. Na výšku by přístroj neměl měřit více než 11 cm, do určité míry tak naváže na loňský model Galaxy 550 (podle staršího značení Galaxy 5).

Klepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy Mini nabídne pravděpodobně širokou škálu barev (foto via SamsungHub)

Samsung Galaxy Ace (S5830): eso v rukávu

Další připravovaný Android od Samsungu by mohl zaujmout místo po loňském Galaxy 580. Očekáváme 5Mpx fotoaparát s LED bleskem, Android ve verzi 2.2 Froyo a grafickou nástavbu TouchWiz 3.0. Displej má být kapacitní s rozlišením 320 × 480 bodů, uvnitř zařízení bude tepat srdce s procesorem MSM7227-1 Turbo o taktu 800 MHz. Energii mu bude dodávat 1350mAh baterie. Dřívější informace hovořily o názvu Galaxy Cooper, v tomto případě však půjde nejspíš o kódové označení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy Ace bude typickým Androidem střední třídy (foto via GSMArena.com)

Samsung Galaxy Fit (S5670): oblékněte Android 2.2

O poslední připravované novince s Androidem toho moc nevíme, snad jen, že opět poběží na Androidu 2.2 Froyo a zastoupí spíše nižší střední třídu. Galaxy Fit by mohl být konkurencí pro levné Androidy typu LG Optimus One nebo Vodafone 945. V tomto duchu očekáváme také podobnou funkční výbavu. Některé zdroje hovoří o novince také jako o Galaxy Suit.

Klepněte pro větší obrázek
Také Samsung nabídne svůj levný Android, bude to Galaxy Fit (foto via GSMArena.com)

Žádný z uvedených telefonů nebyl ze strany Samsungu oficiálně potvrzen, jde tedy prozatím o spekulace. Vedle toho se hovoří také o novém tabletu Samsung Galaxy Tab 2, který by měl zachytit novou vlnu tabletmanie u zařízení s Androidem 3.0. Samsung by snad mohl nabídnout také zobrazovač o úhlopříčce 10 palců. Vše se oficiálně dozvíme na únorovém veletrhu MWC 2010 v Barceloně, který se letos koná ve dnech 14.-17. února.

Diskuze (38) Další článek: Evolve III Maestro umí MeeGo, W7 a Andorid [CES]

Témata článku: Samsung, Galaxy, LG Optimus, LG Optimus One, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy 550, Samsung Galaxy 580, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Fit, Samsung Galaxy Mini, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (10.1), Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) 16GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) 32GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) 32GB Wi-Fi, Samsung Galaxy Tab 2 (7.0), Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) 16GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) 32GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) 32GB Wi-Fi, Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) 8GB 3G, Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) 8GB Wi-Fi, Samsung Star, Samsung Star II


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

** Realme 6 je nejlevnější telefonem na trhu s 90Hz displejem ** S 30W adaptérem dokáže telefon dobít z nuly na sto do 60 minut ** Čtyři fotosnímače sice neumí zázraky, ale ostudu neudělají

Milan Měchura | 12