Staré iPhony rozebírá na součástky Daisy. Za hodinu jich zvládne 200!

Ke včerejšímu Dni Země (22. dubna) spustil Apple v USA kampaň Earth Day Apple GiveBack, v rámci které ti, jenž budou chtít vrátit starý či z jiného důvodu nechtěný iPhone, dostanou dárkovou kartu do Apple Storu platnou pro budoucí nákup. O vrácené iPhony, které už nikdo nechce, se následně „postará“ robotka Daisy.

Robotka Daisy v akci při rozebírání nepotřebných iPhonů:

Ta vznikla z původního rozebíracího robota Liama, a aktuálně pracuje v továrně Applu v Austinu v americkém Texasu. Její hlavní náplní práce je rozebírání devíti různých iPhonů na jednotlivé součástky a druhy materiálů, čímž umožňuje jejich následné znovuvyužití či recyklaci. Daisy dokáže za hodinu rozebrat 200 iPhonů, a na to, jak rozborka probíhá v praxi, se můžete podívat ve výše umístěném videu. O nepotřebné iPhony v Evropě se má brzy postarat kopie Daisy, která bude umístěna v Nizozemí. 

Via Phonearena

Diskuze (5) Další článek: Maskovaný Samsung útočí na Huawei P20. Meizu 15 má nejtenčí bočnice na světě

Témata článku: Apple, iPhone, Recyklace, USA, Apple Store, Komponenty, Elektroodpad, Rozborka, Vysloužilý mobil, Nizozemí, Den Země, Součástka, Rozebírání, Umístěné video, Evropa, Hod, Texas, Včerejší den, Liam, Dárková karta, Austin


Určitě si přečtěte