Starý Android má hodně možností dalšího využití. Experimentální projekt Bop Spotter využil nepotřebný telefon, připojil k němu solární panel, a celý komplet zavěsil na sloup jedné z ulic v San Franciscu. V nijak blíže neupřesněném telefonu běží nepřetržitě Shazam, který se stará o rozpoznávání zvuků, resp. skladeb, které telefon slyší přes připojený mikrofon namířený směrem do ulice. Ty následně zobrazuje v playlistu, který si můžete přehrát online. Rozpoznané skladby si můžete následně v plné kvalitě pustit ve streamovacích službách Spotify nebo Apple Music.
Projekt Bob Spotter využívá starý Android připojený k datové síti se solárním panelem a mikrofonem směřujícím do jedné z ulic v San Franciscu. Shazam detekuje skladby, které slyší, v plné kvalitě si je pustíte ve Spotify a Apple Music
K projektu Bop Spotter or Rileyho Walze vznikla i samostatná webová stránka. Na ní se dozvíte, že Bop Spotter původně vznikl jako odnož projektu Shot Spotter. Takto jsou označeny jsou mikrofony v ulicích amerických měst instalované policií, které jsou využívány pro detekci střelby. Bop Spotter však nechytá kriminální živly, ale „hudbu“ z ulice. Většinou se jedná o šum dopravy a lidí pohybujících se po chodníku, který občas „okoření“ hudba z projíždějícího auta nebo muzika, která se line z telefonu nebo kazeťáku. Ve finále vzniká hodně netradiční playlist úryvků skladeb doplněný mluveným slovem, troubením a šumem.
Samotné 10 minutové nahrávky jsou rozděleny na patnáctivteřinové zvukové soubory, které automaticky přebírá Shazam. Ty s rozpoznanou hudbou si pustíte přímo na webu, kde vidíte i aktuální stav baterie telefonu neznámé značky. U telefonu se dále zaznamenávají statistiky zaznamenaných skladeb, které se už přehouply přes pětistovku. Všechny výsledky vyhledávání pomocí aplikace Shazam můžete vidět i v samostatném *.csv souboru, k němuž se dostanete na uvedeném webu po kliknutí na tlačítko s otazníkem.