Stejné, jako by ztratili klíče. Mobilní aplikace Tesly vypadla, řidiči se nemohli dostat do svých aut

Jednou z výhod elektromobilů Tesla je možnost odemykání automobilu pomocí chytrého telefonu. Nedávná situace ale ukázala, že tento futuristický přístup může být zároveň i tou největší slabinou. Přestože výrobci telefonů v čele s Applem pracují přímo na systémovém řešení pro odemykání aut, Tesla si zatím řeší všechno sama. K tomu využívá samostatnou mobilní aplikaci.

Jak upozornil server Mashable, tuto aplikaci v pátek postihl velký výpadek, který trval několik hodin. Majitelé, kteří u sebe neměli i odemykací kartu, se tak nemohli do svých automobilů dostat. Výpadek byl navíc celosvětový, takže zasáhl hromadu řidičů, kteří svými dotazy okamžitě začali na Twitteru bombardovat šéfa Tesly, Elona Muska.

Ten se později k problému vyjádřil, že je situace už vyřešená a slíbil, že zajistí, aby se už nikdy neopakovala. Přesto výpadek upozornil na zranitelnost tohoto řešení, kdy je řidič odkázán pouze na mobilní telefon. Ačkoliv výrobci myslí na to, aby auta šla odemknout i po vybití telefonu, musí se ještě vyřešit, aby ověření nebyla tolik závislá na serverech. Jistotou je pak mít v záloze vždy klíčky či odemykací kartu.

Tesla se sama odemkne po přiblížení spárovaného telefonu:

Diskuze (17) Další článek: Na světě jsou první rendery Pixelu 6a. Google u dalších telefonů vsadí na známý design

Témata článku: , , , , , , , , Řidič, Vybití, Klíč, Auto, Telefon, Mashable