Stejné, jako by ztratili klíče. Mobilní aplikace Tesly vypadla, řidiči se nemohli dostat do svých aut

Jednou z výhod elektromobilů Tesla je možnost odemykání automobilu pomocí chytrého telefonu. Nedávná situace ale ukázala, že tento futuristický přístup může být zároveň i tou největší slabinou. Přestože výrobci telefonů v čele s Applem pracují přímo na systémovém řešení pro odemykání aut, Tesla si zatím řeší všechno sama. K tomu využívá samostatnou mobilní aplikaci.

Jak upozornil server Mashable, tuto aplikaci v pátek postihl velký výpadek, který trval několik hodin. Majitelé, kteří u sebe neměli i odemykací kartu, se tak nemohli do svých automobilů dostat. Výpadek byl navíc celosvětový, takže zasáhl hromadu řidičů, kteří svými dotazy okamžitě začali na Twitteru bombardovat šéfa Tesly, Elona Muska.

Ten se později k problému vyjádřil, že je situace už vyřešená a slíbil, že zajistí, aby se už nikdy neopakovala. Přesto výpadek upozornil na zranitelnost tohoto řešení, kdy je řidič odkázán pouze na mobilní telefon. Ačkoliv výrobci myslí na to, aby auta šla odemknout i po vybití telefonu, musí se ještě vyřešit, aby ověření nebyla tolik závislá na serverech. Jistotou je pak mít v záloze vždy klíčky či odemykací kartu.

Tesla se sama odemkne po přiblížení spárovaného telefonu:

Diskuze (17) Další článek: Na světě jsou první rendery Pixelu 6a. Google u dalších telefonů vsadí na známý design

Témata článku: Smartphony, Mobilní aplikace, Twitter, Elon Musk, Výpadek, Tesla, Elektromobil, CarKey, Řidič, Mashable, Telefon, Auto, KlíčVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jeff Bezos úspěšně doletěl na hranici vesmíru
Jiří Černý
Vesmírné startyJeff Bezos
Nejlepší herní notebooky i pracovní stroje pod stromeček. Nemusíte platit ranec, abyste si užili kvalitu

Nejlepší herní notebooky i pracovní stroje pod stromeček. Nemusíte platit ranec, abyste si užili kvalitu

Výborné notebooky najdete už kousek nad hranicí 20 tisíc, přičemž dražší stroje nabídnou nejen vyšší výkon, ale i lepší provedení. Hlavně si už můžete vybírat notebook přímo na míru konkrétním požadavkům.

Tomáš Holčík
Notebooky
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Na závěr roku letos moc velkých pecek nemáme. Čeká nás pořádně nabitý závěr zimy a začátek jara a v mezičase můžete dát šanci některým z menších kousků.

Martin Nahodil
Agenda